خانه » اخبار روز » آخرین سخنرانی مرد شماره یک پاکستان، همراه با چاشنی تهدید

اطلاعیه سایت

آخرین سخنرانی مرد شماره یک پاکستان، همراه با چاشنی تهدید

آخرین سخنرانی مرد شماره یک پاکستان، همراه با چاشنی تهدیدبین الملل > آسیای میانه و قفقاز – ایرنا نوشت: ژنرال ‘راحیل شریف’ که دوره سه ساله فرماندهی او بر ارتش پاکستان امروز خاتمه یافت، در آخرین سخنرانی خود در لباس فرماندهی، به هند هشدار داد که اشتباه محاسباتی این کشور و ضعف تلقی کردن خویشتن داری اسلام آباد در قبال تنش های اخیر مرزی، اشتباهی خطرناک خواهد بود.

 ژنرال راحیل شریف روز سه شنبه در مراسم تفویض فرماندهی به ژنرال راحیل شریف گفت: متاسفانه، در ماه های اخیر، تشدید تروریسم دولتی در کشمیر تحت کنترل هند و نیز اقدامات خصمانه هند باعث شده تا صلح و امنیت منطقه ای مورد تهدید قرار گیرد.
‘می خواهم این نکته را برای هند روشن کنم که اگر این کشور خویشتنداری پاکستان را نشانه ضعف این کشور تلقی کند، چنین اشتباهی عواقب خطرناک خواهد داشت.’

وی گفت: این یک واقعیت است که امنیت و صلح پایدار در جنوب آسیا بدون حل مسئله کشمیر امکان پذیر نیست و برای تحقق این مهم، جامعه بین المللی باید به این مسئله توجه داشته باشد.
ژنرال ‘قمر جاوید باجوا’ که در روزهای های اخیر رسما از سوی رئیس جمهوری پاکستان به عنوان فرمانده جدید ارتش این کشور منصوب شده بود، امروز (سه شنبه) در مراسمی رسمی، سکان فرماندهی مقتدر ترین نهاد پاکستان را از ژنرال راحیل شریف تحویل گرفت.

۴۹۳۱۰منبع نیکگو

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A