خانه » اخبار روز » آخرین وضعیت ساماندهی ۲ دانشگاه تهرانی

اطلاعیه سایت

آخرین وضعیت ساماندهی ۲ دانشگاه تهرانی

آخرین وضعیت ساماندهی ۲ دانشگاه تهرانی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی ۲ دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت: این پروژه مصوبه دولت را دارد اما هنوز ۴۰ درصد از میزان تملک ساختمان ها باقیمانده است.

دکتر علی جعفریان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پروژه توسعه و ساماندهی دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران مصوبه دولت را دارد و در حال پیگیری است. دفتر طرح ساماندهی در هر دو دانشگاه مستقر است باید تملک مکان های مورد نیاز را به انجام برساند که هنوز ۴۰ درصد از میزان تملک باقیمانده است.

وی درباره مقاوم سازی ساختمان های دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یک درصد زیادی از ساختمان های دانشگاه علوم پزشکی تهران بالای ۴۰ تا ۵۰ سال عمر دارند. مقاوم سازی این ساختمان ها هزینه بیشتری از ساخت ساختمان جدید دارد. ضمن اینکه این ساختمان ها در حال کار هستند و امکان ندارد تعطیل شان کنیم .

جعفریان گفت: تا در بیمارستان های دانشگاه تخت اضافه نشود امکان ندارد که بتوانیم آن ساختمان ها را تعطیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی فعالیت ها برای مقاوم سازی به صورت معمول انجام می گیرد، گفت: یک سری کارها وجود دارد که همزمان می توانیم مقاوم سازی و ایمن سازی کنیم که آنها انجام می شود. وسایل اطفاء حریق در تمام مراکز آموزشی وجود دارد و به طور کامل هم کنترل می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اما مشکل آنجاست که ساختمانی که پله فرار ندارد را نمی توان یک روزه برای آن پله ایجاد کرد. یا ساختمانی که اصالتا مقاوم نیست نمی توان برای آن کاری کرد ضمن اینکه خدمات هم ارائه می دهد.

وی افزود: ما در فضاهای آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نوسازی نیاز داریم و یک بخش هایی هم قابل مقاوم سازی است.

جعفریان یادآور شد: به طور نمونه ساخت ساختمان جدید بیمارستان سینا ۱۰ سال به طول انجامید چون یک بار تا مرحله نازک کاری پیش رفت اما به دلیل اینکه کارشناسان در مورد مقاوم سازی آن نظر دیگری داشتند دوباره ساختمان به اسکلت رسید و از ابتدا مقاوم سازی شد. اما ساختمان های جدید با استاندارد های مناسب پیش می رود ولی ساختمان های قدیمی را نمی توان یک روزه تعطیل کرد و هم نمی توان یک روزه آنها را مقاوم کرد.

وی گفت: ضمن اینکه بخش هایی که نیاز به مقاوم سازی دارد منابع زیادی نیاز دارد و یک ریال و دو ریال نیست. تاکنون برای یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی میرزا کوچک خان نزدیک ۵ میلیارد تومان هزینه مقاوم سازی شده است ولی در مجموع ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد. بخش هایی که امکانات آن فراهم شود نوسازی به صورت دائمی انجام می گیرد.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A