home بیوگرافی آیا جزیره های کیش و قشم هم میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می شوند؟!

آیا جزیره های کیش و قشم هم میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می شوند؟!

با تشدید تنش ها بین قطر و کشورهایی نظیر امارات، بحرین و عربستان و البته عدم تامین برخی امکانات در این کشور تا سال ۲۰۲۲ بحث کمک ایران به میزبان جام جهانی وارد مراحل جدی تری می شود!

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

ورزشی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

از وقتی کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شد، بسیاری در خصوص میزبانی ایران برای برپایی اردوهای برخی از تیمهای حاضر در جام جهانی گمانه زنی هایی کردند! البته با توجه به امکانات ضعیف ورزشی در ایران این مسئله بدین گرونه مطرح شد که جزایر کیش و قشم با توجه به شباهت آب و هوایی به شهرهای قطر و بالا بردن امکانات رفاهی و ورزشی تا سال ۲۰۲۲ می توانند حتی به میزبانی قطری ها در جام جهانی هم کمک کنند.

این مساله هرچند در ابتدا چیزی شبیه به شوخی بود اما با تشدید تنش ها بین قطر و کشورهایی نظیر امارات، بحرین و عربستان و البته عدم تامین برخی امکانات در این کشور تا سال ۲۰۲۲ بحث کمک ایران به میزبان جام جهانی وارد مراحل جدی تری می شود!

آخرین خبر از قطر حکایت از این نکته دارد که امکانات اماکن برای استراحت کسانی که به دلایل مختلف به جام جهانی می‌آیند، همچنین تعداد کم ورزشگاه‌ها از جمله اشکالاتی است که به قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ گرفته می‌شود.براساس یک گزارش منتشرشده، قطر در حال گفت‌وگو با ایران در این زمینه است.

آنگونه که روزنامه اکونومیست خبرداده، قطری‌ها در حال مذاکره با ایران هستند که تا به هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی، جهانگردانی که برای حضور در جام جهانی به قطر می‌آیند از امکانات هتل جزایر قشم و کیش ایران استفاده کند.البته این نکته که ایران برگزارکننده برخی مسابقات باشد، بسیار محتمل به نظر می‌آید.

با توجه به گزارش منتشرشده،‌کشور واقع شده در حاشیه خلیج فارس، هنوز تعهدات خود را در قبال جام جهانی برآورده نکرده است.برهمین اساس گفته می شود این کشور قادر نیست تا آن هنگام امکان ۱۰۰ هزار اتاق برای مورد هتل و اقامت جهانگردان را مهیا کند.با این شرایط کشور میزبان مجبور است از امکانات برخی کشتی‌های توریستی و غیرتوریستی یا کمپ‌های مرمت شده کارگران مهاجر استفاده کند.

مطابق این گزارش به هنگام جام جهانی،‌تعداد ورزشگاه‌ها آنگونه که پیش بینی می‌شد، بالا نخواهد بود.تنها ۸ از ۱۲ ورزشگاه موجود می‌توانند برای برگزاری مسابقات جام جهانی سرویس دهند.

از آنجایی که کشورهای امارات متحده عربی به همراه عربستان و بحرین مناسبات دیپلماتیک خود را در ژوئن گذشته قطع کردند، ارتباطات خوبی میان قطر و ایران وجود دارد. قطر همچنین در کنار ایران برای جام جهانی به حمایت کشورهای عمان و اردن نیز امیدوار است.

این پست توسط بخش ورزشی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

آیا جزیره های کیش و قشم هم میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می شوند؟!

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


منبع:koolakmag.ir
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A