home دسته‌بندی نشده احتمال معرفی یک زن بخاطر وزارت علوم

احتمال معرفی یک زن بخاطر وزارت علوم


به نقل از ایرانی عکس:عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به معرفی ۱۷ نفر از ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت دوازهم، از احتمال معرفی یک زن بخاطر تصدی وزارت علوم و تحقیقات خبر داد.The probability of introducing a woman to the Ministry of Science - احتمال معرفی یک زن بخاطر وزارت علوم

محسن بیگلری با اشاره به معرفی ۱۷ نفر از ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت دوازهم در این جریان نشست علنی امروز مجلس، تاکید کرد: عمده وزرای معرفی شده قابل قبول هستند اما یکی دو نفر از وزرای پیشنهادی که از قضا در این دولت یازدهم نیز حضور داشتند، ضعیف هستند.

او گفت: یکی از وزرای ضعیف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی است و لازم است آقای روحانی در این رابطه با این گزینه و یکی دو مورد دیگر تجدیدنظر کند.

نماینده سقز و بانه در این مجلس در این عین حال خاطرنشان کرد: باقی گزینه‌های پیشنهادی به ویژه ظریف، زنگنه، قاضی‌زاده هاشمی و آخوندی افرادی قابل بوده و توانایی پیشبرد اهداف دولت را در این حوزه‌ها و وزارتخانه‌های تخصصی خود دارند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در این پاسخ به این سوال که آیا احتمال بازنگری موردی در این کابینه وجود دارد و اینکه سابقه چنین مسئله‌ای در این ادوار قبل وجود داشته، تصریح کرد: به نظرم همچنان احتمال تجدیدنظر در این چند مورد ازسوی رییس جمهوری وجود دارد و این مسئله در این گذشته نیز سابقه داشته است.

او تاکید کرد: احتمال اینکه یکی دو نفر از وزرای پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد نشوند، وجود دارد.

 عضو فراکسیون اهل سنت مجلس در این پاسخ به سوالی درباره گزینه‌های احتمالی وزارت علوم گفت: هنوز چیزی مشخص نیست اما مباحثی درمورد احتمال معرفی سورنا ستاری مطرح شده و در این عین حال زمزمه‌هایی از احتمال معرفی یک زن در این وزارت علوم شنیده می‌شود.

بیگلری در این پاسخ به این سوال که احتمال معرفی وزیر علوم زن چقدر است، گفت: در این این رابطه هنوز به جمع بندی نرسیده‌اند اما شنیده‌ها از احتمال معرفی وزیر علوم زن حکایت دارد.

جمع اوری: ایلناجمع اوری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A