خانه » اخبار روز » اصل تطابق در نویسندگی-آموزش نویسندگی و رمان نویسی

اطلاعیه سایت

اصل تطابق در نویسندگی-آموزش نویسندگی و رمان نویسی

اصل تطابق در نویسندگی-آموزش نویسندگی و رمان نویسی


اصل تطابق درنویسندگی

به نام آفریدگار لایزال

سلام خدمت تمامی دوستان پری سیما و فروتنم… امیدوارم هرکجا نفستان به دم و بازدم می افتد، تن پوش عافیت و خوشبختی را به تن داشته باشید. از مدیران و کارکنان این سایت جهت انتشار این مطلب و به ویژه جهت کوشش بی ریایشان کمال سپاسگزاری و آرزوی بهترینان بخاطرشان دارم.

یکی از مهم ترین بحث درآموزش نویسندگی دانلود جدید رمان رعایت اصل “تطابق” است.

تعریف اصل تطابق دردانلود جدید رمان: این اصل بیان می دارد، دانلود جدید رمان نویسان و نویسندگان موظف اند بخاطر خواناتر شدن و نظام بندی داستان، آن چه را بخاطر الگوی رفتاری کاراکترها می آفرینند با عمل و کار شخصیت ها درحالات متفاوت یکسان باشد و هردو از یک الگو پیروی کنند.

می خواهم این جمله را ساده و شیواتر خدمت شما عرض کنم. این جمله می گوید اگر بخاطر یک نفر توصیف ها و شخصیت پردازی هایی نمودید پس لطفا درعمل و قرار گرفتن درحالت های مختلف درمحور و مسیر همان شخصیت پردازی ها گام بردارید.

ساده تر بگویم حرف و عمل، یکی باشد. مثلا عده ای دردانلود جدید رمانشان شخصیت یک دختر یا پسر را مغرور فرض می کنند درحالی که اگر دانلود جدید رمان را ادامه دهیم متوجه می شویم اصلا چنین نیست…یک پسر مغرور پس از دیدن یک دختر عاشق او شد؟؟

چنین چیز محال نیست اما دور از توجیه اجتماعی و روانشناسیست. دردنیایی که ما درآن حضور داریم مسلما افراد مغرور پس از چندین بار قرار گرفتن درحالت های عاشقانه و روبه رو شدن با کیس مورد علاقه، تازه پس از بارها گذر از لجنقش ها و اغتشاشات ذهنی، عاشق و دلشیفته می شوند!

مثال دیگری که دردانلود جدید رمان ها مشهود است وجود دختری که با پسرها رابطه ی خوبی ندارد اما به طرز عجیبی با یک بار برخورد با جنس مخالف دلش می لرزد و نویسنده، خودش تمام توصیف های افراطی را که درمورد آن دختر کرده بود درمواجهه با یک حالت، نقض آن ها را بیان می کند.

شیواتر عرض کنم، اگر به شدت کاراکتری را توصیف می کنید و یک صفت خاصی را بر او عرضه می دارید لطفا تا پایان دانلود جدید رمان این ویژگی ها را بخاطر هر شخصیت حفظ کنید.

عدم رعایت اصل تطابق باعث دلزدگی خوانندگان و بی اعتمادی آنها نسبت به نویسنده می باشد. البته لازم به ذکر است این بدین معنی نیست یک فرد مغرور هرگز عاشق نمی شود یا یک دختری که از پسران برائت جسته هرگز رابطه ای برقرار نمی کند. این موارد اتفاق می افتند اما باید داستان طوری نوشته شود تا آن خصلت ها دربرابر یک اتفاق، تسلیم شوند.

به عنوان مثال یک فرد مغرور پس از مواجهه با کسی که جانفشانی ها و ایثارها بخاطر او کرده مسلما دربرابر او رام می شود و حتی ممکن است عاشقش شود.

نتیجه ی کلام این است هرگاه می خواهید یک خصلت مهمی را به یک شخصیت بدهید، همه ی رفتارها و اعمالش را منطبق با همان الگوی آفریده تان، پیش ببرید.

بخاطر تمامی نویسندگان، از در اینگاه احدیت، آرزوی استجابت خواسته ها و توفیق سربلندی را دارم. روزتان گوارا

عرشیا جاوید – شاعر و نویسنده

با تشکر از عرشیا عزیز ، نویسنده افتخاری مجله ایرانی عکس.

در اینباره عرشیا بدانید : محمدر اینضا پهلوان(عرشیا جاوید) هستم ۱۹ ساله…شاعر و نویسنده.

اینستاگرام عرشیامنبع

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A