خانه » اخبار روز » اعاده دادرسی چهارمین اعدامی پرونده مه‌آفرید برای سومین بار رد شد

اطلاعیه سایت

اعاده دادرسی چهارمین اعدامی پرونده مه‌آفرید برای سومین بار رد شد

اعاده دادرسی چهارمین اعدامی پرونده مه‌آفرید برای سومین بار رد شد


رسول رازی وکیل مدافع کیانی رییس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز با اعلام این خبر به خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: بر اساس قانون جدید آئین دادرسی کیفری، مجدداً اعاده دادرسی کردیم که متاسفانه این بار نیز مانند دو مرتبه قبلی، دیوان عالی کشور، تقاضای اعاده دادرسی موکل را نپذیرفت.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور مانند دو مرتبه قبلی، اعاده دادرسی را رد کرده است گفت: هم اکنون ۶ سال است که موکل در زندان به سر می‌برد و همه موارد مربوط به رد مال و جزای نقدی را هم پرداخت کرده است.

رازی پیشتر درباره استناد خود برای تقاضای اعاده دادرسی به خبرنگار تسنیم گفته بود: دادگاه در رأی خود به قانون سال ۱۳۱۵ استناد کرده و بانک صادرات را شبه دولتی دانسته و به همین خاطر اتهام رشوه را در مورد موکلم محرز دانسته است اما قانون جدید آئین‌دادرسی کیفری زمینه‌ای را فراهم کرده تا بتوانیم دوباره اعاده دادرسی کنیم. عمده اتهام موکلم رشوه است در حالی که بانک صادرات یک بانک خصوصی است و مصداق رشوه را ندارد.حداکثر مجازات پیش‌بینی شده برای اتهام رشوه در قانون، پنج سال حبس است اما وی به اتهام عضویت در گروه تبهکار به اعدام محکوم شده در حالی که گروه تبهکار مصداق خارجی نداشته و ندارد.

سعید کیانی رضازاده یکی از چهار محکوم به اعدام در پرونده فساد سه‌هزار میلیاردی است. دادگاه انقلاب اسلامی تهران وی را به‌استناد ماده ۴ قانون تشدید مرتکبین ارتشا و اختلاس به‌عنوان مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام و بازگرداندن رشوه به‌مبلغ ۲۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال محکوم کرد که این حکم در شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور تأیید شد.

محکومیت اعدام مه‌آفرید امیرخسروی متهم ردیف اول پرونده فساد سه‌هزار میلیاردی، سوم خرداد ماه ۹۳ در زندان اوین اجرا شد.

انتهای پیام/

منبعمنبع نیکگو

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A