خانه » اخبار روز » انتقاد دانشجویان دانشگاه فردوسی از مشکلات آموزشی + پاسخ دانشگاه

اطلاعیه سایت

انتقاد دانشجویان دانشگاه فردوسی از مشکلات آموزشی + پاسخ دانشگاه

انتقاد دانشجویان دانشگاه فردوسی از مشکلات آموزشی + پاسخ دانشگاه


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به انتقادات برخی دانشجویان مبنی‌بر گزینه‌ای عمل کردن اداره‌های آموزش دانشکده‌ها در این دانشگاه،گفت: در این دانشگاه روال آموزش مطابق قانون است.

دکتر محمدرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص انتقادات برخی دانشجویان از کند بودن روند انتخاب واحد برای ترم جدید، اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد 20 هزار دانشجو دارد به همین دلیل گاهی شاهد این اتفاقات هستیم؛ اما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا دانشجویان بدون هیچ مشکلی انتخاب واحد خود را انجام دهند؛ آنان می‌توانند چند ساعت پس از باز شدن انتخاب واحد دروس خود را انتخاب کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

وی در خصوص رعایت نشدن برخی از قوانین آموزشی در دانشکده‌های مختلف دانشگاه فردوسی، تصریح کرد: دانشکده‌ها موظفند مطابق قانون عمل کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی با اشاره به تکمیل ظرفیت برخی از دروس در زمان محدود، عنوان کرد: اگر دانشجو در ترم آخر مشغول به تحصیل باشد و برای انتخاب درس‌هایی که ظرفیت آن‌ها تکمیل شده است با مشکلی روبه رو شود، می‌تواند با مراجعه به مدیرگروه و آموزش دانشکده مربوطه درخواست خود را برای افزایش ظرفیت درس موردنظر به آنان ارائه دهد. 

هاشمی یادآور شد:  اگر دانشجویان در ترم آخر مشغول به تحصیل هستند و هیچ درس دیگری ندارند،  می‌توانند دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذارنند.

وی اضافه کرد: برخی از دروس برای دانشجویان قابل انتخاب هستند، اما به این علت که درس موردنظر برای این رشته یا ورودی آنان درنظر گرفته نشده است، برای انتخاب آن با مشکل مواجه می‌شوند و گمان می‌کنند که انتخاب واحد آنان دچار اختلال شده است.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A