home بیوگرافی برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر برج ایفل یکی از مشهورترین برج های جهان و نمادهای شهر پاریس است که در سال ۱۸۸۹ توسط الکساندر گوستاو ایفل طراحی و ساخته شده است که از زمان ساخت تا الان همواره الهامی برای طراحان دیگر برج ها شده است تا برج های مشابه زیادی به تقلید از برج ایفل در سراسر جهان ساخته شود.

shabih ifel 1 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

برج ایفل

طراحی شاخص و نمادین برج بسیار مورد علاقه معماران بوده و بسیاری نیز از طراحی برج ایفل الهام گرفته یا حتی آن را کپی کرده اند! این بدین معنی است که در سراسر جهان می توانید سازه هایی را بیابید که شباهت قابل توجهی به برج ایفل دارند. در این بخش از مجله اینترنتی جدید نیوز ۱۰ نمونه از بدل های برج ایفل را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. مونته گوربیا (Monte Gorbea)، شمال اسپانیا

shabih ifel 2 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

مونته گوربیا، شمال اسپانیا

در ایالت باسک در شمال اسپانیا، یک برج مشابه با برج ایفل در منطقه حومه شهری وجود دارد. این سازه فولادی تقریبا در ارتفاع ۱۵۰۰ متری و در قله مونته گوربیا قرار دارد. از سال ۱۹۹۴ تاکنون، این کوه به عنوان یک پارک طبیعی برای حفاظت از انواع گیاهان شگفت‌انگیزی همچون درخت‌های راش و گونه‌های جانوری همچون گراز وحشی شناخته می‌شود.

۲. پاریس، آمریکا

shabih ifel 3 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

پاریس، آمریکا

شاید انگیزه اصلی از ساخت این بدل برج ایفل این قاعده ساده باشد که «هر جایی که نامش پاریس است، باید یک برج ایفل داشته باشد.» ساکنان شهر کوچک پاریس در ایالت تگزاس آمریکا این سازه را به عنوان بزرگداشتی برای برادر بزرگ‌شان در سال ۱۹۹۳ ساختند! چشم‌هایتان شما را فریب نخواهند داد، چرا که در واقع یک گاوچران بر بالای این برج قرار گرفته است!

۳. پراگ، جمهوری چک

shabih ifel 4 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

پراگ، جمهوری چک

در همان زمانی که بحث‌های داغی در پاریس در مورد برج تازه افتتاح شده ایفل شدت داشت، مردم کشور چک تصمیم به به ساخت یک برج مشابه در شهر پراگ گرفتند که ساخت این برج ۲ سال پس از ایفل به پایان رسید. موقعیت برج دیده‌بانی پترین (Petrin lookout tower) که در ابتدا به عنوان برج مخابراتی کاربرد داشت، روی تپه پترین است. این موقعیت، برج پترین را بسیار جذاب کرده، چرا که از فراز این برج می‌توانید چشم‌اندازهای زیبایی را از رودخانه ولتاوا تماشا کنید.

۴. لاس وگاس، آمریکا

shabih ifel 5 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

لاس وگاس، آمریکا

این بدل برج ایفل با اختلاف، جذاب‌ترین و طبیعی‌ترین شبیه‌سازی از برج ایفل را دارد.  این برج در هتل پاریس که هتلی با حدود ۳۰۰۰ اتاق است، قرار دارد و با مقیاس ۱:۲ ساخته شده است. در نزدیکی این برج، نمونه های مشابهی از اپرای پاریس و موزه لوور نیز ساخته شده است.

۵. توکیو، ژاپن

shabih ifel 6 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

توکیو، ژاپن

نسخه ژاپنی برج ایفل، خودش در اوج شایستگی به عنوان نماد یک شهر شناخته می‌شود. برج توکیو (Tokyo Tower) دارای ۳۳۳ متر ارتفاع است و در سال ۱۹۵۸ در شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن ساخته شد. از زمان ساخت این برج تاکنون، بیش از ۱۵۰ میلیون بازدیدکننده  از سکوی دید باز آن بازدید کرده‌اند. برج به رنگ قرمز و آبی رنگ‌آمیزی شده است تا به صورت متمایزی دیده شده و از تصادف هواپیماها جلوگیری شود!

۶. سوکره، بولیوی

shabih ifel 7 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

سوکره، بولیوی

در شهر سوکره (Sucre) در بولیوی می‌توانید برج ایفل کوچک را بیابید. گوستاو ایفل، چند سازه را در پایتخت کشور بولیوی یعنی شهر لاپاز طراحی کرد. این برج ۲۰ سال پس از برج ایفل ساخته شده و دولت بولیوی در ساخت آن نقش داشته است. این برج به طور قابل توجهی کوچک‌تر از برج ایفل است، ولی همیشه به این که توسط مرد بزرگی طراحی شده است، مباهات می‌کند! این برج برای خدمات هواشناسی استفاده می‌شده است.

۷. آلزاس، فرانسه

shabih ifel 8 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

آلزاس، فرانسه

جدیدترین مشابه برج ایفل را می‌توان در خود خاک فرانسه یافت. «برج بلودره» (Belvedere Tower) که در سال ۱۹۹۷ میلادی ساخته شده است، به طور اختصاصی برای خدمات پخش رسانه‌ای استفاده شده و متاسفانه به عنوان جاذبه گردشگری شناخته نمی‌شود. برج بلودره که در ارتفاع ۱۹۴ متری قرار گرفته است، به عنوان بزرگترین برج مخابراتی فرانسه شناخته می‌شود.

۸. برازیلیا، برزیل

shabih ifel 9 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

برازیلیا، برزیل

برزیلی‌ها نیز یک نسخه مشابه برج ایفل را در پایتخت کشورشان، یعنی شهر برازیلیا احداث کرده‌اند. برج تلویزیون برازیلیا (Brazilia TV Tower) ارتفاعی حدود ۲۲۴ متر دارد. در ارتفاع ۷۴ متری برج یک سکوی دیده‌باز وجود دارد که هر ساله بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر از آن بازدید می‌کنند. با وجود اینکه این برج به بزرگی ایفل نیست، ولی برج تلویزیون برازیلیا از تمام ساختمان‌های دیگر شهر بلندتر است.

۹. ریگا، لتونی

shabih ifel 10 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

ریگا، لتونی

منصفانه باید بگوییم که این برج تفسیری مستقل از برج ایفل است که در شهر ریگا در کشور لتونی قرار گرفته است. این برج که ارتفاعش در حدود ۳۶۹ متر است، بلندترین برج مخابراتی خودایستا در اتحادیه اروپا است! این سازه آینده نگرانه دارای یک سکوی دید باز است که چشم‌اندازهای خیره کننده‌ای از محیط پیرامون خود را ارائه می‌دهد.

۱۰. سیدنی، استرالیا

shabih ifel 11 - برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا + تصاویر

سیدنی، استرالیا

برج AWA در شهر سیدنی استرالیا یک مجموعه اداری است که در سال ۱۹۳۹ ساخته شد. به منظور دور زدن محدودیت‌های حداکثر ارتفاع برای ساختمان‌ها در سیدنی و الهام گرفتن از برج ایفل، مالکان این سازه تصمیم گرفتند که یک فرستنده بزرگ را در بالای برج بسازند. این سازه برای سال‌های زیادی بلندترین سازه شهر سیدنی محسوب می‌شد تا این‌که تعدادی آسمان‌خراش از آن سبقت گرفتند!


منبع:avaliha.ir
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A