home اخبار روز بلیت‌ قطار در نوروز گران می شود؟

بلیت‌ قطار در نوروز گران می شود؟


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، علی کاظمی منش گفت : نوروز امسال همچنین قطار نخجوان دو روز در هفته به صورت رفت و برگشت و با قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان ‌سیر می‌کند.

کاظمی‌ منش افزود: البته در روز های کم تقاضا که تعداد مسافر کمتر است، تخفیف هم اعمال می‌شود و در دوره پرتقاضا شرکت‌های ریلی تا سقف مجاز اجازه افزایش قیمت دارند و در روزهای کم‌ تقاضا هم تا ۳۰ درصد در کاهش قیمت‌های بلیت تخفیف اعمال کرده‌اند.

کاظمی‌منش‌ با بیان اینکه با ثبات قیمت‌ ها در نوروز، اجازه نداده‌ایم که کیفیت خدمات شرکت‌ها کاهش یابد و حتی خدمات در برخی از شرکت‌ها افزایش می‌یابد ، گفت : در ساعات اولیه پیش‌ فروش بلیت قطارهای نوروزی، بلیت برخی مسیرهای پرتردد مانند مشهد،‌ اصفهان و اهواز در روزهای اوج سفر تمام شد.

به گفته مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن نوروز امسال همچنین قطار نخجوان دو روز در هفته رفت و برگشت و با قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان ‌سیر می‌کند و مدت زمان مسیر ۳۰ ساعت است. 

وی با بیان اینکه سامانه یکپارچه فروش بلیت قطار تحت نظارت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان حاکمیت فعالیت می‌کند،‌ بیان کرد: یکپارچگی فروش بلیت قطار برای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم مناسب است.

مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن اظهار داشت: برای ایام نوروز در همه ادارات کل و نواحی گروه‌های نظارت بر خدمات ناوگان مسافری فعال هستند و در مبدأ بر عملیات و خدمات شرکت‌ها نظارت دارند و چک لیست‌هایی را از خدمات شرکت‌های ریلی به مسافران تکمیل ‌می‌کنند، این چک لیست‌ها در سامانه یکپارچه ثبت می‌شود و شرکت‌های ریلی هم قادر به مشاهده آن هستند و باید پس از ثبت این پیشنهادها و شکایات،‌ شرکت‌های ریلی پاسخگو باشند.

کاظمی‌ منش ادامه داد: سامانه ۵۱۴۹ نیز فعال است تا مسافران پیشنهادات و شکایات خود را ارائه دهند و این پیشنهادها و شکایات هم از سوی راه‌آهن و هم از سوی شرکت‌های ریلی نظارت می‌شود و منتظر پاسخگویی شرکت‌ها خواهیم ماند.

رتبه‌بندی شرکت‌های ریلی از تابستان ۹۶

وی با اشاره به هدف گذاری راه‌‌آهن برای رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری ریلی اظهار داشت: رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری ریلی مزایای زیادی دارد و یکی از ‌آنها این است که این رتبه‌ بندی مستقیماً در خدمات و نرخ بلیت مؤثر است و اگر رتبه‌ یک شرکت افت کند، نرخ بلیت آن شرکت کاهش می‌یابد.

مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با بیان اینکه رتبه‌بندی شرکت‌های ریلی از تابستان سال آینده نهایی می‌شود و بدین ترتیب قیمت ها با خدمات‌ همسو خواهد شد گفت: هم‌اکنون کارشناسان در حال بررسی خدمات، ناوگان و دیگر مسائل ضروری درباره شرکت‌ها هستند، ‌اظهار داشت: پس از اجرای کامل رتبه‌‌ بندی و مشخص شدن رتبه شرکت‌ها، ‌حتماً نام شرکت‌ها با رتبه آنها در سایت اطلاع‌ رسانی راه‌آهن گنجانده می‌شود و به اطلاع مسافران نیز می رسد و قطعاً‌ قیمت گذاری هم بر اساس رتبه ‌خواهد بود.

به گفته کاظمی منش اگر شرکتی با افت رتبه مواجه شود، در گام نخست تذکر کتبی می‌گیرد و در گام دوم  قیمت بلیت آن شرکت ۵ درصد کاهش می‌یابد.

صدا و سیما

۱۱۰

مطالب روز جدید را با ofoghfun.com دنبال کنید
از بقیه مطالب دیدن فرماییدمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A