home بیوگرافی تعرفه‎های جدید واردات خودرو چیست؟ + تصویب نامه هیات وزیران

تعرفه‎های جدید واردات خودرو چیست؟ + تصویب نامه هیات وزیران

دستور العمل جدید واردات خودرو بعد از تأخیر ۶ ماهه امروز ابلاغ شد.

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

اقتصادی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

براساس ابلاغیه هیئت وزیران و مطابق پیشنهاد وزارت صنعت دستورالعمل جدید واردات خودرو پس از تصویب امروز ابلاغ شد.

طبق این دستور العمل، واردات خودرو سواری، با توجه به ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان مصوب سال ۱۳۸۸ منوط به داشتن نمایندگی رسمی و همچنین زیرساخت ‌های کافی و لازم جهت ارائه خدمات پس از فروش و اخذ تأییدیه های لازم از ورات صنعت است.

بر اساس این دستورالعمل، ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار ممنوع است. همچنین ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیر ممنوع اعلام شده است. دولت در این دستور العمل تعرفه واردات خودرو های سواری با حجم موتور تا ۱۵۰۰ سی سی را ۵۵ درصد، خودروهای سواری با حجم موتور ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی سی را ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی سی را ۹۵ درصد اعلام کرده است.

در تبصره ۱ دستور العمل جدید واردات خودرو آمده است: در موارد استثنایی، ورود و حقوق ورودی خودروهای سورای بنزینی ودیزلی  با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی توسط هیأت وزیران تعیین خواهد شد و ورود خودروهای سواری هیبریدی با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی با تصویب هیئت وزیران مشمول حقوق ورودی است.

همچنین در تبصره ۲ این دستورالعمل عنوان شده که واردات خودرو توسط شرکت های معتبر خارجی تولید کننده خودرو در صورت مشارکت در تولید خودرو یا قطعات آن در داخل کشور به صورت سرمایه گذاری مشترک با طرف ایرانی، معادل ۲۰ درصد ارزش تولیدات داخلی از محل سرمایه گذاری فوق به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت از همان نشان تجاری مجاز خواهد بود.

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - تعرفه‎های جدید واردات خودرو چیست؟ + تصویب نامه هیات وزیران

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - تعرفه‎های جدید واردات خودرو چیست؟ + تصویب نامه هیات وزیران

این پست توسط بخش اقتصادی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

تعرفه‎های جدید واردات خودرو چیست؟ + تصویب نامه هیات وزیران

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


منبع:koolakmag.ir
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A