خانه » اخبار روز » تعطیلی کتابفروشی ها در سایه فضای مجازی/ انحرافاتی در بحث های پژوهشی وجود دارد

اطلاعیه سایت

تعطیلی کتابفروشی ها در سایه فضای مجازی/ انحرافاتی در بحث های پژوهشی وجود دارد

تعطیلی کتابفروشی ها در سایه فضای مجازی/ انحرافاتی در بحث های پژوهشی وجود دارد


رساله‌های ارشد و دکتری توانایی ایجاد اشتغال و رفع مشکلات را داشته که به رشد و تعالی کشور منجر می شود.

صدوق ریاست جدید دانشگاه شهید بهشتی در مراسم تکریم و مرافعه ریاست دانشگاه شهید بهشتی در جمع کارکنان و معاونین وزارت علوم و سایر دانشگاهیان گفت: دانشگاه امروز باید با ارتباط با صنعت، خدمات و کشاورزی و جهت دهی رساله‌های دانشگاهی و رفع مشکلات کشور حرفی برای گرفتن داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: اگر دانشجو با روان علمی به کمال برسد دچار دلزدگی نمی‌شود و با اولین فراخوان کشور را ترک نمی‌کند. 

 

صدوق با بیان اینکه کمال دانشجو در کلام و عمل اساتید و دانشگاهیان است، افزود: برخی می‌گویند رشته‌هایی دانشگاه را به فضای امنیتی بدل کرده است اما ما در فضای مطلوب و برآورده شدن خواسته‌های دانشجویان به دنبال فضای پر نشاط و پویا هستیم. 

 

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: با توجه به توسعه فضاهای مجازی، بسیاری از کتاب فروشی‌ها غیر فعال شدند اما باید بگوییم فضای مجازی علم‌پروری نمی‌کند و نباید دانشجو درگیر این فضا شود زیرا در وضع کتابخوانی آمار خوبی نداریم هر چند که در حوزه ‌های علمی شاهد شتاب علمی خوبی بوده‌ایم.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: نباید بگذاریم دانشگاه‌ها از رتبه بندی جهانی نزول پیدا کنند بلکه باید امروز دانشگاه‌ها در سطوح بین المللی رقابت کنند و تنها به مقالات ISI بسنده نکنند. 

 

صدوق اضافه کرد: بسیاری از مسائل کشور در حیطه فنی و اجتماعی دچار مشکل بوده که با جهت دهی رساله‌های دانشگاهی ارتباط دانشگاه و رساله‌های دانشگاهی در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی در صدد رفع مشکلات هستیم. 

 

وی عنوان کرد: در بحث ارتقا نیازمند ۲ مقاله اجباری هستیم اما هنوز جای مقاله با زبان فارسی خالی است و در بحث پژوهش و آموزش انحرافاتی به چشم می‌خورد که باید به فکر رفع آن باشیم. 

 

وی افزود: مشتری دانشگاه‌ها دانشجویان هستند و باید به آنها انگیزه دهیم و با استقبالی که از سوی خانواده‌ها در ورود فرزندانشان به دانشگاه می‌بینیم باید از این فرصت استفاده کنیم و از دل‌زدگی و افسردگی و از مهاجرت دانشجویان به خارج پیشگیری کنیم. 

 

گفتنی است؛ مراسم تکریم دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه شهید بهشتی و معارفه دکتر صدوق سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی و سایر دانشگاهیان ظهر امروز در تالار ابوریحان برگزار شد.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A