خانه » عکس جدید » تور مجارستان پاییز ۹۶

اطلاعیه سایت

تور مجارستان پاییز ۹۶

تور مجارستان پاییز ۹۶


ما در این این مقاله از ایرانی عکس بخاطر شما عزیزان به ویژه آن دسته از کسانی که قصد سفر به مجارستان را دارند، جاذبه های تور مجارستان و … را منتشر می کنیم.

Balaton - تور مجارستان پاییز 96
دریاچه‌ی بالاتون

جاذبه‌های گردشگری و مقصدهای عالی و متنوع توریستی در این این کشور وجود دارند که هر سلیقه‌ای را راضی می‌کنند. ارتفاعات شمال غربی، دشت بزرگ در این شرق، دریاچه‌ها و رودخانه‌های متعدد، دریاچه‌ی بالاتون (Balaton) که بزرگ‌ترین دریاچه‌ی اروپای مرکزی است و صدها روستا و شهر تاریخی و زیبای کوچک و بزرگ از جذابیت‌های این کشور زیبا است.

جاذبه‌های گردشگری مجارستان

از بوداپست پایتخت زیبا و نورانی مجارستان گرفته تا شهرها و روستاهای کوچک، هر طرف که سر بر گردانید، تاریخ و فرهنگ پرباری را مشاهده خواهید کرد. بوداپست را با شهرهایی مثل پراگ و پاریس می‌توان مقایسه کرد. این شهر با اختلاف زیاد مهم‌ترین مقصد گردشگری در این مجارستان است با وجود این، ببینید شهرها و مناطق این کشور هم، دیدنی و زیبا هستند. شهرهای کوچک و بزرگ شکل سنتی خود را حفظ کرده‌اند و بسیاری از آنها از فرهنگ‌های دیگر تاثیر پذیرفته‌اند و این تاثیرات را به وضوح می‌توان در این این شهرها مشاهده کرد. در این بخش‌های حومه و در این طبیعت مجارستان می‌توانید از تماشای چشم‌اندازهای زیبا لذت ببرید. هر کجای این کشور که باشید، منظره‌های زیبای طبیعی در این نزدیکی شما خواهند بود. رودها، دریاچه‌ها و کوهستان‌ها در این کنار رود بزرگ و باشکوه دانوب، دره‌های سرسبز و فرصت‌های بی‌نظیر بخاطر پیاده‌گردی در این طبیعت و فعالیت‌های تفریحی و ورزشی در این فضای باز، تنها گوشه‌ای از جاذبه‌های این کشور دیدنی است.

Buda Castle - تور مجارستان پاییز 96

۱. قلعه‌ی بودا

زمانی که به قلعه‌ی باشکوه بودا در این بوداپست نگاه می‌اندازید، متوجه می‌شوید که چرا بسیاری از افراد این شهر را به عنوان پاریس شرق می‌شناسند. این بنای تاریخی شگفت‌انگیز که یکی از آثار ثبت شده در این فهرست میراث جهانی یونسکو است، از نظر طراحی شگفت‌انگیز و شکوه و عظمت، با کاخ ورسای برابری می‌کند. این قلعه به جای قصری ساخته شده که در این سال ۱۶۸۶ در این نبرد بودا ویران شده بود. این بنای جدید که دربردارنده‌ی ۲۰۰ اتاق است، در این قرن هجدهم میلادی بازسازی شد. تمرکز طرح متقارن و جذاب این بنا روی گنبد مرکزی ۱۶ متری آن است که مشرف به رود دانوب ساخته شده است. از رود، مناظر شگفت‌انگیزی از قلعه را می‌توان تماشا کرد. بخش‌هایی از بنای قرون وسطایی اصلی بازسازی شده‌اند از جمله برج Buzogány و برج جنوبی باشکوه که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی بر می‌گردد.

danube river - تور مجارستان پاییز 96

۲. رود دانوب

رود شگفت‌انگیز و بزرگ دانوب از شمال تا جنوب مجارستان جریان دارد و از بوداپست می‌گذرد و این شهر را به دو قسمت تقسیم می‌کند. بهترین چشم‌اندازهای غروب خورشید از بوداپست را می‌توانید از فراز پل مشهور آزادی ببینید. این پل یکی از مناطق محبوب در این میان اهالی شهر و گردشگران است. یکی از زیباترین مناظر بوداپست، جایی است که رود دانوب دور رشته‌کوه سرسبز و جنگلی وایسگراد می‌چرخد. این منطقه یکی از محبوب‌ترین مقصدها بخاطر علاقه‌مندان به طبیعت و پیاده‌گردی است. کروزهای متعددی هم بخاطر سفر در این رود دانوب و لذت بردن از مناظر زیبای اطراف آن وجود دارد. رود دانوب با ۲۸۵۰ کیلومتر طول، دومین رود طولانی اروپا پس از ولگا است.

lake heviz spa - تور مجارستان پاییز 96

۳. شهرهای تاریخی اسپا

اگر به دنبال تعطیلاتی آرام در این کنار تماشای جاذبه‌های فرهنگی هستید، مجارستان بهترین انتخاب است. در این سراسر این کشور، شهرهای تاریخی اسپا متعددی وجود دارند که امکانات زیادی در این اختیار گردشگران می‌گذارند. از یک حمام ساده گرفته تا اقامتگاه‌های لوکس اسپا. مجارستان از قدیم به خاطر حمام‌ها و چشمه‌های آب معدنی شهرت داشته است. قدمت این حما‌م‌ها به ۲۰۰۰ سال پیش و به زمان رومیان بر می‌گردد. رومیان، اعتقاد خاصی به تاثیرات شفابخش آب‌های معدنی این منطقه داشتند. در این قرن شانزدهم میلادی، ترک‌ها، حمام‌های ترکی را به راه انداختند که هنوز هم بعضی از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیش از ۱۰۰۰ چشمه، آب معدنی و آب گرم این اسپاهای طبیعی را تامین می‌کند. یکی از مشهورترین آن‌ها Lake Hevíz نام دارد که متوسط دمای آن ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است.

Tihany - تور مجارستان پاییز 96

۴. تیهانی (Tihany)

یکی از محبوب‌ترین مقصدهای توریستی در این مجارستان، شبه‌جزیره ی کوچک تیهانی در این دریاچه‌ی بالاتون است. این شبه‌جزیره فقط ۸ کیلومترمربع وسعت دارد. با وجود این که بسیار کوچک است ولی زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی مجارستان را در این اختیار دارد. این منطقه یک ذخیره‌گاه طبیعی است و ورود ماشین به بخش‌های جنوب غربی آن ممنوع است. بهترین راه بخاطر گشت‌و‌گذار در این این منطقه، با پای پیاده است. یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر، یک صومعه‌ی بندیکیتی قرن هفدهمی است که چشم‌اندازی زیبا از دریاچه و نواحی اطراف آن دارد. در این فصل بهار، زمانی که درختان بادام شکوفه می‌دهند و در این فصل تابستان، زمانی که زمین به هزاران رنگ زیبا مزین می‌شود، زیباترین مناظر را در این این منطقه خواهید دید. در این بندر Inner، از گردشگاه‌های ساحلی زیبا لذت خواهید برد.

Lillafured - تور مجارستان پاییز 96

۵. غارهای Lillafured

یکی دیگر از مقاصد اسپای محبوب در این مجارستان، شهر Lillafured در این رشته‌کوه Bukk است. علاوه بر اسپا این منطقه به خاطر غارهای شگفت‌انگیزش شهرت دارد که به سادگی از مرکز شهر با پای پیاده قابل دسترسی هستند. از میان مشهورترین غارهای این مجموعه می‌توان غار Istvan را نام برد که اشکال استالاکتیتی آن بسیار جالب توجه است. در این غار Petofi دیواره‌ها با پوشش گیاهی منحصربه‌فردی پوشیده شده‌اند. بخاطر اینکه تجربه‌ای ماجراجویانه‌تر داشته باید، مسیر غار Szeleta را طی کنید. در این این غار آثاری به جا مانده از عصر یخبندان شامل تیرها و نیزه‌هایی را خواهید دید که با مهارت تمام ساخته شده‌اند.

Sopron - تور مجارستان پاییز 96

۶. سوپرون (Sopron)

سوپرون در این ۶۴ کیلومتری جنوب وین قرار دارد و فقط ۸ کیلومتر با مرز اتریش فاصله دارد. این منطقه که در این نزدیکی کوه‌پایه‌های آلپ واقع شده، مقصدی محبوب بخاطر سفرهای کوتاه است. جذابیت این منطقه فقط به خاطر طبیعت و چشم‌اندازهای زیبای اطراف آن نیست. تعداد زیادی بنای قرون وسطایی و ساختمان‌های باروک در این این شهر وجود دارد. در این این شهر ۱۱۵ بنای ثبت شده و ۲۴۰ بنای حفاظت‌شده وجود دارد که بزرگ‌ترین مجموعه در این نوع خود در این تمام اروپا است. همه‌ی این ساختمان‌ها در این بخش قدیمی شهر در این محدوده‌ی دیوارهای قرون وسطایی قرار گرفته‌اند. بسیاری از بناهای تاریخی مورد توجه گردشگران قرار دارند چون در این دوره‌های تاریخی مختلف، بخش‌هایی به هر کدام از آن‌ها اضافه شده است.

Eger - تور مجارستان پاییز 96

۷. قلعه‌ی Eger

مجارستان، قلعه‌، کاخ و دژهای تاریخی متعددی دارد که هر کدام از آنها گوشه‌ای از تاریخ این سرزمین را به چشم دیده‌اند. یکی از مشهورترین آنها، قلعه‌ی Eger است که در این دامنه‌های جنوبی کوه‌های Bukk واقع شده است. قدمت این قلعه به قرن شانزدهم بر می‌گردد. گردشگران امروزه می‌توانند از تماشای برج‌های به‌جا‌مانده و ببینید آثار باقی مانده از قلعه‌ی قدیمی لذت ببرند و عظمت و شکوه گذشته‌ی آن را تصور کنند. از قلعه می‌توان بناهای تاریخی به سبک باروک در این بخش پایینی شهر را مشاهده کرد؛ جایی که رستوران‌ها و کافه‌های متعدد و زیبایی دارد.

St Peter cathedral - تور مجارستان پاییز 96

۸. کلیسای جامع سنت پیتر

این کلیسا که در این محل یکی از بناهای آرامگاهی رومی ساخته شده است، مثل ببینید بناهای تاریخی مجارستان، نشانه‌هایی از دوران تاریخی مختلف را در این خود جای داده است. تاثیر فرهنگ‌ها و معماری‌های گوناگون را می‌توانید در این گوشه گوشه‌ی این بنا مشاهده کنید. این کلیسا در این سال ۱۰۰۹ ساخته شده و بخش قدیمی و اصلی آن متعلق به قرن دوازدهم میلادی است که بعدها بازسازی شده و یک بار هم در این حمله‌ی مغول‌ها ویران شده است. این کلیسا در این نهایت در این سال ۱۸۹۲ بار دیگر به طور کامل بازسازی شده است و بنای باشکوهی که امروزه می‌بینید، به جای مانده است. داخل این کلیسا مجموعه‌ی ارزشمندی از صنایع دستی مذهبی از گوشه و کنار مجارستان دیده می‌شود.

۹. کاخ سلطنتی وایسگراد

این کاخ بر فراز شهر قدیم وایسگراد، در این ۴۰ کیلومتری شمال بوداپست قرار دارد. بقایای این کاخ تاریخی و باشکوه و شهر قدیمی وایسگراد، مقصدی عالی بخاطر یک سفر یک روزه از پایتخت است. این کاخ ابتدا به دستور چارلز اول ساخته شد زمانی که او و دربارش در این سال ۱۳۱۶ به وایسگراد نقل مکان کردند. صد سال بعد این کاخ گسترش پیدا کرد و به عنوان یکی از بهترین کاخ‌های اروپا شناخته می‌شد. این کاخ به خاطر عظمت و شکوه و چشم‌اندازهای زیبا بر فراز رود دانوب، مورد توجه گردشگران قرار دارد.

۱۰. تپه‌های بودا

علاوه بر آثار تاریخی و فرهنگی، فضاهای باز و پارک‌های متعددی در این بوداپست وجود دارد. تپه‌های بودا در این حومه‌ی غربی شهر یکی از محبوب‌ترین فضاهای باز این شهر است. این تپه‌ها که بیش از ۵۱۸ متر طول دارند، از طریق مجموعه‌ای از مسیرهای پیاده‌روی جذاب و مسیرهای دوچرخه‌سواری منحصربه‌فرد، قابل دسترسی هستند. ایستگاه‌های متعددی در این سراسر شهر بخاطر کرایه‌ی دوچرخه وجود دارد. در این این مجموعه از غارهای متعدی هم می‌توانید بازدید کنید و از فعالیت‌های تفریحی در این فضای سبز لذت ببرید.

Hungray food - تور مجارستان پاییز 96

رژیم غذایی در این مجارستان

در این این کشور هم مثل ببینید نقاط توریستی دنیا، کافه‌ها و رستوران‌های متعددی وجود دارد. وعده‌های غذایی معمولا مفصل هستند. غذا خوردن در این رستوران‌ها معمولا مقرون‌به‌صرفه است. با ۲۰۰۰ فورینت می‌توانید غذای خوبی به همراه نوشیدنی بخورید. سوپ‌ها و وعده‌های غذایی مختصرتر کمتر از ۶۰۰ فورینت قیمت دارند.

بخاطر خارجی‌هایی که به مجارستان سفر می‌کنند، یکی از محبوب‌ترین غذاهای محلی، گولاش (goulash) است؛ خوراکی متشکل از گوشت و سیب‌زمینی است که با پاپریکا سرو می‌شود.

مجارستانی‌ها عاشق این هستند که انواع گوشت را به پودر سوخاری آغشته کنند و در این روغن سرخ کنند و در این کنار پنیر فراوان نوش جان کنند. به همین دلیل، تنوع غذایی در این رستوران‌ها بخاطر گیاه‌خواران محدود است و به سالاد و استارتر محدود می‌شود.

صبحانه‌ی مجارستانی‌ها غنی از پروتئین است. پنیر، تخم مرغ، سالامی به اضافه‌ی نان و مربا، صبحانه‌ی رایج اهالی این کشور را تشکیل می‌دهد. قهوه‌خانه‌های زیادی در این مجارستان وجود دارند که در این آنها می توانید انواع قهوه را در این وعده‌ی صبحانه سفارش دهید.جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A