خانه » عکس جدید » توضیحات رئیس فدراسیون در این خصوص نتایج کشتی ایران در این رقابت های جهانی

اطلاعیه سایت

توضیحات رئیس فدراسیون در این خصوص نتایج کشتی ایران در این رقابت های جهانی

توضیحات رئیس فدراسیون در این خصوص نتایج کشتی ایران در این رقابت های جهانی


koshti1 - توضیحات رئیس فدراسیون در این خصوص نتایج کشتی ایران در این رقابت های جهانی

تیم ملی کشتی آزاد ایران در این رقابت های قهرمانی جهان در این پاریس با تک مدال طلای حسن یزدانی در این وزن ۸۶ کیلوگرم و با ۱۶ امتیاز در این رده نهم جهان قرار گرفت و تیم کشتی فرنگی نیز با سه مدال برنز نائب قهرمان جهان شد.
به نقل از روز یکشنبه فدارسیون کشتی، «رسول خادم» افزود:

نفرات اعزامی به رقابت های جهانی کشتی آزاد به جزء یک وزن، نفرات برتر مسابقات انتخابی تیم ملی ایران بودند و پیش بینی می شد که برخی از آن ها به دلیل کمی تجربه یا نداشتن سابقه حضور مناسب در این مسابقات خارجی، نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، اما متاسفانه نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

وی اظهار داشت:

با توجه به نتایج مسابقات انتخابی، شکست برخی نفرات کم تجربه قابل پیش بینی بود اما احسان پور، یاراحمدی، حسین خانی و نصیری در این حد انتظار ظاهر نشدند.

خادم در این مورد عملکرد کادر فنی نیز یادآور شد:

به سرمربی تیم ملی و اعضای کادر فنی اعلام کردم نواقصی در این مدیریت برنامه های فنی کشتی گیران روی تشک ملاحظه می شد که باید بررسی شود. در این جلسه آتی شورای فنی، کادر فنی دعوت تا توضیحات خود را ارایه دهند و اعضاء در این این مورد تصمیم گیری می کنند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در این مورد عملکرد حسن یزدانی در این فرانسه اظهار داشت:

یزدانی ستاره ایران در این دنیای کشتی است که جسور، جنگنده و دلاور کشتی می‌گیرد و همه شاهد نمایشی مقتدر از کشتی ایرانی از سوی او بودند. امیدوارم با ادامه روند فعلی، سال ها صاحب عناوین جهانی و المپیک شود. خوشحالی و احساس افتخار مردم به او ، قطعا بزرگترین پاداش این کشتی گیر با اخلاق است.

وی خاطرنشان کرد:

حسن یزدانی از قهرمانان بزرگی است که به دلیل سلامت در این اخلاق و ساده زیستی، می توان مایه هایی از پهلوانی را در این او دید. امیدوارم همه از او مراقبت کنیم تا با گذر زمان و در این فراز و نشیب های زندگی به دور از هر گونه حاشیه ای اعم از اجتماعی و سیاسی، پهلوانیش بخاطر مردم ماندگار شود. 

رئیس فدراسیون کشتی در این مورد عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی نیز اظهار داشت:

کشتی گیران ما اکثرا نفرات کم تجربه ای بودند، اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالایی به مصاف رقبای خود رفتند. البته اشتباه فنی بخاطر این نفرات قابل پیش بینی بود که می توانند با این تجربه ارزنده ای که کسب کردند آن را جبران کنند. 

وی خاطر نشان کرد:

سرمربی تیم ملی و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند و همانطور که کشتی گیران جوانی داریم، کادر فنی ما نیز جوان و در این مسیر کسب تجربه هستند و باید بتوانند به مرور نقاط ضعف خود را مرتفع و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنند .

خادم با بیان اینکه باید با مردم صادقانه صحبت کرد، خاطر نشان کرد:

برگزاری مسابقات انتخابی به عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی، علی رغم تمام تهدیدهایی که بخاطر کسب نتیجه در این مسابقات مهم بخاطر کادر های فنی دارد، تاکید داریم و نفراتی را که در این میادین بین المللی نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند، هر سال که به مسابقات المپیک نزدیک می شویم، کنار گذاشته می شوند و باید به دنبال استعدادهای مناسب تر باشیم و در این واقع تا المپیک توکیو فیلترهای خود را بخاطر حضور کشتی گیران واجد شرایط در این مسابقات انتخابی مرتباً محدودتر کنیم.

وی گفت:

مسیر انتخابی تیم ملی باید به تدریج برمبنای قابلیت حضور کشتی گیران در این مسابقات جهانی کیفی تر شود. البته کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی هزینه های سنگینی در این این باره خواهند داد، اما این تنها راهی است که کشتی ایران را کم کم از اتکاء به نتایج مقطعی نجات خواهد داد وگرنه ساده ترین و پر سودترین روش که برخی معتقدند با شرایط افکار عمومی نیز سازگاری بیشتر دارد، ورود سیستم گلخانه ای به کشتی است، اما این روش به نفع کشتی نیست.

جمع اوری: irnaجمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A