home بیوگرافی ثبت۹۰ درصد دانلود‌های نرم افزار‌های فیلترشکن توسط ایرانیان

ثبت۹۰ درصد دانلود‌های نرم افزار‌های فیلترشکن توسط ایرانیان

شدت علاقه ایرانیان به فضای مجازی و به ویژه استفاده از برخی شبکه‌های اجتماعی به قدری ا‌ست که بسیاری از مردم، اعمال محدودیت‌های اخیر را تاب نیاورده‌اند؛ محدودیت‌هایی که دولتمردان تأکید دارند موقتی‌ است، ولی کاربرانِ پرشماری علاقه مندند از این شرایط موقت به هر روشی عبور کنند.

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

خبر داغ

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

در پی ناآرامی‌های اخیر و تصمیمی که مسئولان برای محدودسازی برخی شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام گرفتند، موجی به راه افتاده که حکایت از اقبال شدید کاربران ایرانی به استفاده از ابزار‌های گذر از فیلترینگ دارد؛ موجی که آمار‌ها از بزرگ بودن آن خبر می‌دهد.

آن گونه که آمار‌های سایت «سورس فورژ» نشان می‌دهد، کاربران ایرانی بیش از ۹۰ درصد دانلود‌های یکی از نرم افزار‌های فیلترشکن را در یک هفته اخیر به نام خود ثبت کرده‌اند؛ اشتیاق بزرگی که در آمار‌های دانلود یک ماه اخیرِ این نرم افزار از این منبع هم به چشم می‌خورد و ۷۰ درصد دانلود‌های این نرم افزار را به نام کاربران ایرانی به ثبت رسانده است.

این آمار در حالی در سورس فورژ به ثبت رسیده که وبسایت‌های پرشماری در عرضه نرم افزار‌های مختلف، از جمله این فیلترشکن مشغول به کارند و از طرف دیگر، نرم افزار مورد اشاره، تنها یکی از نرم افزار‌های فیلترشکن و البته راه‌های عبور از فیلترینگ است؛ یعنی آمار‌های فوق تنها مشتی نمونه خروار به حساب می‌آید.

به این مسأله، راه‌های دیگر عبور از فیلترینگ را باید افزود که از جمله آنها، استفاده از پروکسی هاست که در روز‌های اخیر، نمونه‌های فراوانی از آن در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود و کاربران زیادی به استفاده از آن‌ها تمایل نشان می‌دهند. راهی پرخطر برای عبور از فیلترینگ که از یک سو می‌تواند مردم را در معرض آسیب‌های فضای مجازی قرار دهد و از سوی دیگر، ممکن است خطرات بزرگی از جمله سرقت اطلاعات کاربران را به دنبال داشته باشد؛ اطلاعاتی که از جمله آنها، تصاویر و فایل‌های شخصی و اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی ذخیره شده روی گوشی‌های تلفن همراه کاربران است.

علاوه بر این موارد، باید به راه‌های دیگر دریافت ابزار‌های عبور از فیلترینگ نیز اشاره کرد که یکی از آنها، دریافت فیلترشکن‌ها و پروکسی‌ها به واسطه حضور در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از نرم افزار‌های پیام رسان، یا ارسال ایمیل به برخی شبکه‌های معاند در خارج از کشور یا حتی اشتراک گذاری این دست ابزار‌ها به واسطه تبادلات بین گوشی‌های تلفن همراه است.

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - ثبت۹۰ درصد دانلود‌های نرم افزار‌های فیلترشکن توسط ایرانیان

روش‌هایی که نمی‌توان آماری در خصوصشان ارائه کرد و بنابراین، نمی‌توان به ایرانی عکس واقعی دسترسی و اشتیاق ایرانیان به استفاده از ابزار‌های دور زدن فیلترینگ پی برد. اینجاست که آمار‌های ارائه شده توسط سورس فورژ، نگران کننده‌تر جلوه می‌کند، چون حکایت از جست‌وجوی شدید کاربران ایرانی برای یافتن ابزار عبور از فیلترینگ در بستر اینترنت دارد.

جست‌وجو‌هایی که می‌توان نشانه‌هایش را نتایج موتور‌های جست‌وجو دانست و با انبوه مطالبی که در سایت‌های فارسی در روز‌های اخیر درج شده، مهر تأیید بر اشتیاق وصف نشدنی ایرانیان به این مهم زد. شور و شوقی که بعید نیست با توجه به اظهارنظر جدید وزیر ارتباطات، مبنی بر دائمی شدن فیلترینگ تلگرام در صورت تمکین نکردن مدیران این نرم افزار به خواسته‌های بحق کشورمان، تشدید شود.

این پست توسط بخش خبر داغ مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

ثبت۹۰ درصد دانلود‌های نرم افزار‌های فیلترشکن توسط ایرانیان

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


منبع:koolakmag.ir
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A