home دسته‌بندی نشده جاذبه های گردشگری جمهوری چک

جاذبه های گردشگری جمهوری چک


با وجود آنکه جمهوری چک، کشور نسبتا کوچکی است، پایتخت آن، شهر پراگ، مملو از مناظر با شکوه است و هر چیزی که در این آن می بینید بخاطر خود تاریخچه ای طولانی و متنوع دارد. ایرانی عکس در این این مقاله جاذبه های تور جمهوری چک را بخاطر شما عزیزان منتشر می کند.

جمهوری چک به قدری کوچک است که شما می توانید طی چند ساعت یا کمتر از پراگ به همه‌جای کشور بروید. یک شبکه‌ی ریلی وجود دارد که تقریبا تمامی شهرها و روستاهای جمهوری چک را به هم متصل می‌کند. سفر با این قطارها مقرون به صرفه، سریع و بسیار ارزان است.

vltava rive - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

رودخانه ولدآوا

رودخانه ولدآوا از مرکز پراگ می گذرد و شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، را به دو بخش تقسیم می‌کند. شما می توانید همراه با یک تور قایق به گشت و گذار در این طول رودخانه بپردازید و همزمان با خوردن یک نوشیدنی خنک و گوارا، از مناظر فوق العاده در این هر دو طرف رودخانه لذت ببرید.charles bridge - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

پل چارلز

پل چارلز با ۶۰۰ سال قدمت، یکی از نمادین ترین نشانه ها و لندمارک های پراگ است.

پل چارلز، پیاده‌روی بزرگ و سنگ‌فرش شده ای است که سه منطقه‌ی شهر قدیم، شهر کوچک و محله‌ی قلعه را به هم ارتباط می دهد.

احداث پل چارلز در این سال ١٣۵٧ میلادی به دستور چارلز چهارم شروع شد و تا اوایل قرن پانزدهم به طول انجامید. پیش تر این پل را به نام پل سنگی و پل پراگ می‌نامیدند، اما از سال ١٨٧٠ میلادی، به افتخار چارلز چهارم، پل چارلز نام گرفت.

کناره های پل چارلز با ۳۰ مجسمه ی سبک باروک به زیبایی تزئین شده است، و همین طراحی زیبا آن را به یک مکان مناسب بخاطر قدم زدن عاشقانه تبدیل کرده است.old town square - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

میدان قدیمی شهر پراگ

پراگ یکی از بهترین و زیباترین شهرهای قدیمی است که تا به امروز به خوبی حفظ شده است. میدان قدیمی شهر بزرگ‌ترین میدان پراگ است که همچون جواهری بخاطر شهر می باشد.

میدان قدیمی شهر در این پراگ ترکیبی جذاب از سبک های معماری چندین قرن را به شما ارائه می دهد. اطراف میدان شهر قدیمی را چندین کلیسا و ساختمان‌های زیبا احاطه کرده‌ است. این میدان بدون شک یکی از زیبا ترین میادین در این اروپا است.Prague.Castle 1 - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

قلعه پراگ

اولین مقصد هر مسافری در این پراگ، قلعه‌ی پراگ است؛ بزرگترین قلعه‌ی باستانی دنیا در این مرتفع‌ترین بخش شهر که در این داستان‌های نویسنده‌ مشهور اهل پراگ، فرانتس کافکا هم ریشه دارد. اگر به ادبیات علاقه دارید، بدون شک دیدنی‌ترین بخش قلعه، ساختمانی است که فرانتس کافکا مدتی در این آن زندگی ‌می کرده.

قلعه‌ پراگ تنها یک قلعه نیست، بلکه مجموعه ای از کلیساها، کاخ‌ها، و باغ‌هایی از دوره‌های مختلف تاریخی است. درست در این وسط قلعه کلیسای سنت ویتوس، مهم ترین کلیسای تاریخی کشور چک، واقع شده است. کاخ سلطنتی در این مجموعه‌ی قلعه و کلیسای جامع سنت جورج، در این همین مجموعه قرار دارد. باغ سلطنتی، برج تاریخی دالی‌برکا، نمایشگاه عکس و… از دیگر دیدنی‌های قلعه‌ی پراگ‌ هستند. در این کنار جاذبه های مذکور، تماشای مراسم تعویض گارد قلعه، گوش دادن به صدای ناقوس کلیسا، بالا رفتن از برج بزرگ کلیسای سنت جورج و تماشای شهر از بالای آن، عکاسی و پیاده‌روی در این محوطه‌ی قلعه، بخاطر شماروزی به‌ یاد ماندنی را می‌سازند.

قلعه ی پراگ، بزرگترین قلعه ی باستانی در این جهان، و همچنین یکی از باشکوه ترین و مجلل ترین قلعه ها است که از قرن نهم میلادی خانه ی تمام سران مختلف دولت چک بوده است.

این قلعه جایگاه رسمی شاهان بوهم، شاهان امپراتوری مقدس روم و رئیس‌جمهور چکسلواکی بود. تاج‌های جواهر بوهمی در این اتاقی مخفی در این این قلعه نگهداری می‌شوند.

بنا بر رکوردهای جهانی گینس، قلعه ی پراگ بزرگ‌ترین قلعه در این جهان است و محدوده‌ای حدود ۷۰۰۰۰ متر مربع را در این بر می‌گیرد.

اولین سنگ بنای قلعه در این قرن نهم میلادی گذاشته شد و از قرن دوازدهم تا هیجدهم، چهار بار ساختمان‌های آن مورد بازسازی قرار گرفت . بازسازی سبک گوتیک در این قرن چهاردهم توسط چارلز چهارم انجام شد و احداث کلیسایی به همین سبک را نیز شروع کرد، که ساخت آن شش قرن طول کشید.

در این سال ١۵۴١ میلادی، بخش‌هایی از قلعه در این آتش سوخت و طی حکومت خاندان هابسبورگ، ساختمان‌هایی به سبک رنسانس به این مجموعه اضافه شد.

آخرین آسیب‌هایی که به ساختمان‌ها وارد شد، طی جنگ‌های سی‌ساله بود. بعد از آن، در این زمان ملکه ترزا در این نیمه‌ی دوم قرن هیجدهم و در این دهه‌ی ١٩٢٠ به دستور رئیس‌جمهور چکسلواکی بازسازی شد.

مجموعه‌ی این خرابی‌ها و بازسازی‌ها، این قلعه را تبدیل به یک مجموعه‌ی جذاب و استثنایی و موردعلاقه‌ی توریست‌ها کرده است.

پارک بزرگ و دلباز این مجموعه هم به اندازه‌ی ساختمان‌های آن جذاب و تماشایی است و چشم‌انداز زیبایی هم به کناره‌ی شرقی رودخانه دارد.

کلیسای جامع سنت ویتوس، یکی از بناهای دیدنی این ساختمان است که با معماری عالی در این قرن دهم میلادی به سبک گوتیک ساخته شده و بسیاری از شاهان بوهمیا و امپراتوران رومی در این این کلیسا دفن شده‌اند.National theatre - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

تئاتر ملی پراگ

تئاتر ملی پراگ یک ساختمان مجلل نئو رنسانس است که در این ساحل رودخانه ی ولدآوا بنا شده است. این ساختمان هم در این بخش داخل و هم نمای خارجی خود با شکوه و با ابهت است، و اغلب آن را به عنوان بهترین دستاورد خاص معماری چک می دانند.

بخاطر آنهایی‌ که عاشق هنر هستند مهم‌ترین مکان بخاطر بازدید، تئاتر ملی پراگ است.

تئاتر ملی پراگ خانه‌ی بهترین و بزرگ‌ترین اپرا و هنرهای نمایشی دیگر است. این مکان در این سال ۱۸۸۱ به‌عنوان سمبل هویت ملی چک بخاطر ترویج زبان و فرهنگ چک ساخته شد. با وجود اینکه در این گذشته قسمت‌هایی از آن در این آتش سوزی تخریب شد و در این زمانی حتی به دست کمونیست‌ها تعطیل شده بود اما این ساختمان جذاب با بازسازی‌های گسترده‌ای که روی آن انجام شد به‌عنوان نمونه عالی یک بنای تاریخی که نشان دهنده ی هویت و استعداد این کشور است خودنمایی می‌کنند.Czech tourist attractions1 - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

محله یهودی (جوزف)

با وجود آنکه محله ی یهودی ها در این پراگ گذشته ی آشفته و پریشانی داشته است، اما از بیشتر بنا های تاریخی خود را به خوبی حفظ کرده است و در این حال حاضر بهترین مجموعه ی تاریخی یهودی در این اروپا است که حفظ و نگهداری شده است.Czech tourist attractions - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

میدان ونس‌سالز

میدان ونس‌سالز در این مرکز شهر جدید پراگ قرار دارد که در این حال حاضر مرکز خرید و منطقه ی توریستی پر جنب و جوشی تلقی می شود. میدان ونس‌سالز محل بسیاری از مهم ترین رویدادهای شهر پراگ در این طول تاریخ بوده است. این میدان در این قرن ۱۴ میلادی در این زمان حکومت چارلز چهارم به‌عنوان بازار اسب و یکی از مهم‌ترین مکان‌های عمومی شهر ساخته شد که هنوز هم بخاطر گردهمایی‌ها و جشن‌ها از مکان استفاده می‌شود. امروزه دیدار از مکان تجربه‌ای جالب و سرگرم کننده است که به شما اجازه ی تجربه ی بهترین غذاهای شهر و خریدهای عالی را می‌دهد.astronomical clock - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

ساعت نجومی

قدمت این ساعت نجومی به سال ۱۴۱۰ میلادی بر می گردد. این ساعت نجومی، سومین ساعت قدیمی در این جهان و همچنین قدیمی ترین ساعتی است که هنوز هم کار می کند. نمایش حرکت فوق العاده ی آن را در این رأس هر ساعت از دست ندهید.

ساعت نجومی، ساعت است که علاوه بر زمان، اطلاعات نجومی مثل موقعیت دایره‌البروج خورشید، اندازه و موقعیت ماه و … را نیز نشان می‌دهد. ساعت نجومی پراگ بالای برج عمارت شهرداری در این شهر قدیم نصب شده و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های توریستی شهر پراگ است.

قدیمی‌ترین بخش ساعت، ساعت مکانیکی و صفحه‌ی نجومی آن است که در این سال ١۴١٠ نصب شده است. حدودا در این سال ١۴٩٠ میلادی، صفحه‌ی سال‌نما نیز به آن اضافه شد و بالای آن را با مجسمه‌های سبک گوتیک تزیین کردند.

رأس ساعت دوازده، از درگاه بالای ساعت شمایل ١٢ تن از حواریون بیرون می‌آیند و چهار مجسمه‌ی کنار ساعت هم نماد چهار ویژگی ناپسند هستند. این چهار مجسمه به ترتیب از چپ به راست نماد غرور ، خساست، مرگ و خوش‌گذرانی می باشند. در این زیر این چهار تندیس چهار شمایل دیگر مربوط به یک تاریخ‌نگار، یک فرشته، یک ستاره‌شناس، و یک فیلسوف قرار دارد.

صفحه‌ی نجومی ساعت در این واقع به یک اسطرلاب مکانیکی می‌ماند. برجی که ساعت روی آن نصب شده، آسانسور دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند با آسانسور تا بالای آن بروند.Kampa Island - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

جزیره کامپا

جزیره کامپا بین قلعه ی پراگ و پل چارلز قرار دارد و با فضای رمانتیکی که دارد شما را مسحور خود خواهد کرد. در این سواحل جزیره کامپا می توانید بهترین مناظر و چشم انداز بسیاری از آثار تاریخی پراگ را ببینید و لذت ببرید.St. Vitus Cathedral - جاذبه های گردشگری جمهوری چک

کلیسای جامع سنت ویتوس

کلیسای جامع سنت ویتوس نمونه ای از معماری گوتیک در این بهترین و والاترین درجه ی آن است که بزرگترین کلیسا و همچنین یکی از مهم ترین کلیساهای جمهوری چک می باشد.

کلیسای جامع سنت ویتوس در این قرن دهم میلادی، به سبک گوتیک ساخته شد و بسیاری از شاهان بوهمیا و امپراتوران رومی در این این کلیسا دفن شده اند.  این کلیسا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کلیساهای باستانی است که با گذشت حدود ۱۰۰۰ سال از عمر آن، هنوز هم مانند جواهری در این شهر پراگ می درخشد و از مهم ترین جاذبه های توریستی پراگ به شمار می رود.

 جمع اوری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A