خانه » عکس جدید » جریمه ۳۰ هزار تومانی در این انتظار رانندگانی که روی خودرو شعر می‌نویسند

اطلاعیه سایت

جریمه ۳۰ هزار تومانی در این انتظار رانندگانی که روی خودرو شعر می‌نویسند

جریمه ۳۰ هزار تومانی در این انتظار رانندگانی که روی خودرو شعر می‌نویسند


A fine of 30 thousand Tomans awaits drivers who write poetry on cars - جریمه ۳۰ هزار تومانی در این انتظار رانندگانی که روی خودرو شعر می‌نویسند

به نقل از ایرانی عکس:معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: نصب هرگونه علائم برچسب و نوشته از جمله استیکر، شعر و جملات فلسفی روی بدنه خودرو جریمه ۳۰ هزار تومانی دارد.

سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: این روز‌ها برچسب‌ها و استیکر‌هایی با نماد‌های مختلف همچون نمادی از یک نوع ماده مخدر روی بدنه خودرو‌ها نصب می‌شود که نگاه رانندگان‌های خودرو‌های عبوری را به خود جلب می‌کند.

وی افزود: گاهی این برچسب‌ها در این قالب یک جمله روی خودرو نصب شده و رانندگان خودرو‌های عبوری بخاطر خواندن آن چند ثانیه‌ای محو آن جمله می شوند و همین امر موجب می‌شود راننده دچار حواس پرتی شده و این حواس پرتی احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد.

سرهنگ جهانی با اشاره به موردی که خود با آن موجه شده است عنوان کرد:‌ بخاطر مثال روی خودرویی برچسبی درج شده بود با این مضمون که “من من نکن نمی‌تونی بخونی” و همین نوشته حدود ۱۰ ثانیه حواسم را پرت کرد و خوشبختانه من راننده نبودم و حادثه ای رخ نداد اما راننده متخلف را متوقف و اعمال قانون کردم.

وی افزود: نقاشی و دست نوشته‌هایی که روی شیشه‌ و بدنه خودرو در این ایام محرم انجام می‌شود هم ممنوع است چرا که دید راننده را مختل می‌کند. حتی یک راننده‌ای استیکری روی بدنه خودرو نصب کرده بود که فردی با سلاح قصد کشتن فردی را دارد که به خودروی وی نزدیک شده و متنی با مظمون “don’t touch my car” در این کنار استیکر نصب کرده است. این استیکر‌ها غیر اخلاقی و خشونت آمیز است.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا بیان کرد: در این قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آمده است که نصب هرگونه استیکر یا برچسب که شعاع دید راننده را کم می‌کند ممنوع ست حتی در این این بند ذکر شده است که اگر برچسب باعث حواس پرتی رانندگان خودرو‌های عبوری شود نیز ممنوع است؛ البته نصب برچسب در این داخل خودروهای شخصی در این صورتی که مانع از دید راننده نشود بلامانع است.

سرهنگ جهانی در این پایان گفت: برابر قانون هر خودرویی که اقدام به نصب استیکر و برچسب بر روی بدنه خودرو کند توسط عوامل پلیس اعمال قانون شده و ۳۰۰ هزار ریال جریمه خواهد شد.

وی تاکید کرد: این اعمال قانون مطابق کد تخلفی ۲۰۶۹ مصوب سال ۹۰ انجام می شود.

جمع اوری: باشگاه خبرنگاران جوانجمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A