خانه » اخبار روز » حافظ و شهرام ناظری با آواز پارسی روی صحنه می‌روند/ طنین اشعار شاهنامه در تالار بزرگ کشور

اطلاعیه سایت

حافظ و شهرام ناظری با آواز پارسی روی صحنه می‌روند/ طنین اشعار شاهنامه در تالار بزرگ کشور

حافظ و شهرام ناظری با آواز پارسی روی صحنه می‌روند/ طنین اشعار شاهنامه در تالار بزرگ کشور


به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، شهرام ناظری و حافظ ناظری تابستان سال گذشته تور کنسرت‌های “ناگفته” را با شور و اشتیاقی وصف ناپذیر از تهران آغاز کردند و این تور را به دیگر شهرهای ایران نیز بردند.
با توجه به خلاقیت و ابتکار عملی که در اجراهای ناظری دیده می‌شود، این دو هنرمند برای تابستان امسال نیز کنسرت “آواز پارسی” را در نظر گرفته‌اند.
1199766 757 - حافظ و شهرام ناظری با آواز پارسی روی صحنه می‌روند/ طنین اشعار شاهنامه در تالار بزرگ کشور

قرار است شهرام ناظری و حافظ ناظری  پس از “ناگفته” به عنوان پرمخاطب‌ترین کنسرت تاریخ موسیقی ایران ، کنسرت جدید خود را با محور شاهنامه خوانی و در راستای حفظ و حراست از زبان پارسی و به دور از لحن‌های عربی، برگزار کند.

اجرای شاهنامه فردوسی در موسیقی ایرانی، برای نخستین مرتبه توسط حافظ ناظری و پدر هنرمند خود از۱۰ سال قبل در معتبرترین سالن‌های جهان آغاز شد و بازتاب خبری آن در بزرگ‌ترین رسانه‌های جهان انعکاس پیدا کرد. 

با توجه به اینکه اجرای اشعار حماسی فردوسی بسیار متفاوت‌تر از اشعار دیگر شاعران ایرانی است ، این اشعار کم‌تر همراه با موسیقی مورد استفاده قرار گرفته است.

برای کنسرت سال گذشته ” ناگفته” که در فضای باز برج میلاد برگزار شد، طراحی صحنه ویژه‌ای به صورت سه بعدی صورت گرفته بود و قرار است در اجرای ” آواز پارسی” ناظری‌ها نیز اتفاق‌هایی خاص در نوع اجرا، طراحی صحنه و موسیقی روی بدهد.

1199767 658 - حافظ و شهرام ناظری با آواز پارسی روی صحنه می‌روند/ طنین اشعار شاهنامه در تالار بزرگ کشور
در کنسرت ” آ‌واز پارسی” پدارم فریوسفی به عنوان نوازنده ویلن، امین غفاری به عنوان نوازنده ویولا، سالار غفارجویی به عنوان نوازنده ویلنسل، بابک غسالی به عنوان نوازنده بربط، شیوا سروش به عنوان سوپرانو، مهگل صفدری به عنوان متزو سوپرانو، الهه حیدری به عنوان متزو سوپرانو، فرهاد سفری به عنون نوازنده پرکاشن، شهریار ناظری به عنوان نوازنده پرکاشن و محمد رضا جبار به عنوان نوازنده کنترباس ساز می‌نوازند. 

کنسرت “آواز پارسی” شهرام ناظری و حافظ ناظری دهم و یازدم مردادماه ساعت 21:00 به مدت 120 دقیقه در تالار بزرگ کشور برگزار می‌شود.

گزارش از بهاره کنجکاوفرد

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A