خانه » اخبار روز » حضور ۶۰۵ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی وبومتریکس

اطلاعیه سایت

حضور ۶۰۵ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی وبومتریکس

حضور ۶۰۵ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی وبومتریکس


بر اساس آخرین گزارش نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در سال 2017، دانشگاه علوم پزشکی تهران برترین دانشگاه ایرانی است که در این فهرست رتبه 478 جهانی و رتبه نخست ملی را به دست آورده است.

به گزارش ایسنا بر اساس ویرایش ژانویه نظام رتبه‌بندی «وبومتریکس» در سال 2017 تعداد 6055 مؤسسه ایرانی در فهرست 20 هزار مؤسسه‌ این نظام قرار گرفته‌اند که «دانشگاه علوم پزشکی تهران» رتبه 478 این رتبه‌بندی و رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

پس از این دانشگاه، دانشگاه‌های «تهران»، «صنعتی شریف»، «صنعتی امیرکبیر»، ««تربیت مدرس»، «صنعتی اصفهان»، «علم و صنعت»، «فردوسی مشهد»، «شیراز»، و «علوم پزشکی شهید بهشتی» در رتبه‌های دوم تا دهم ملی قرار گرفتند.

حجم اطلاعات موجود بر روی وب، رؤیت‌پذیری، فایل‌های غنی و تأثیر بر پیشرفت‌های علمی شاخص‌هایی هستند که «وبومتریکس» از آنها برای ارزیابی وبگاه دانشگاه‌ها استفاده می‌کند.

پشتیبانی از دسترسی آزاد، دسترسی الکترونیکی به انتشارات علمی و دسترسی به سایر منابع دانشگاهی از نخستین اهداف این نظام رتبه‌بندی است.

بر پایه گزارش رتبه‌بندی «وبومتریکس»، دانشگاه هاروارد دارای بیشترین امتیاز و پیشگام مؤسسه‌های دنیا است.

پس از این دانشگاه، دانشگاه‌های MIT، برکلی، میشیگان، واشنگتن، کورنل، آکسفورد، کلمبیا و جان هاپکینز جایگاه دوم تا دهم این نظام رتبه‌بندی را کسب کردند.

هدف کلیدی از انتشار «وبومتریکس»، نه صرفاً رتبه‌بندی وبگاه‌ها، بلکه بهبود و ارتقای انتشارات وبی است. آزمایشگاه «سایبرمتریکس» سالانه دو ویرایش از نظام «وبومتریکس» در ماه‌های ژانویه و جولای منتشر می‌کند.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A