خانه » اخبار روز » دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی

اطلاعیه سایت

دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی

دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی


دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس ها

درباره اقیانوس : جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، شگفتی های طبیعی بسیار زیادی دارد. از جمله جالب ترین و حیرت آور ترین مکان های دنیا، می توان به دریا ها و اقیانوس ها اشاره نمود. این زیست بوم عجایب زیادی را درون خود جای داده و برخی جنبه های آن همچنان ناشناخته باقی مانده اند. در اعماق اقیانوس ها موجوداتی زندگی می کنند که حتی دیدنشان ما را به وحشت می اندازد. اگر به یاد داشته باشید، قبلا مطلبی در این رابطه منتشر نمودیم.

4442216 ocean wallpapers 1024x576 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی

علی رغم تحقیقات زیاد و اطلاع رسانی های متعدد درباره اقیانوس ها، درباره این بخش از جهان نکاتی وجود دارد که کمتر کسی آن ها را شنیده است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۹ حقیقت جالب درباره اقیانوس ها را به شما نشان دهیم. تا پایان همراه باشید و تصاویر را مشاهده نمایید.

عکس های جالب و حقایت شگفت انگیز درباره اقیانوس

750 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیپدیده جوی «Pineapple Express» واقعا وجود دارد. این منطقه خاص مملو از رطوبت جوی است و توسط بخش های استوایی اقیانوس آرام ساخته می شود.

751 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیشیوه خوابیدن ماهی ها هیچ شباهتی به ما ندارد. آن ها تنها در یک جا معلق می مانند و استراحت می کنند.

752 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیپنگوئن ها می توانند در زیر آب با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت شنا کنند.

753 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیدر کل اقیانوس های کره زمین بیش از ۲۰ میلیون تن طلا وجود دارد.

754 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر تمام طلاها استخراج می شد، به هر نفر ۴ کیلوگرم می رسید.

755 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاین نقاشی نخستین ماشین غواصی (زیر دریایی) ساخته شده به دست بشر را نشان می دهد. این دستگاه توسط جان لتبریج در سال ۱۷۱۰ میلادی توسعه یافت.

756 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیغواصانی که به عمق ۱۰۰ پایی دریا می روند، اثر خواب نیتروژنی را تجربه می نمایند. این پدیده احساسی همانند مستی دارد.

757 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی۱۰۰ هزار سال طول می کشد که آب به دور سیاره ما سفر کند.

758 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر تمام یخ های موجود در یخچال ها و ورقه های یخ ذوب شود، سطح آب دریا ۸۰ متر بالا خواهد آمد؛ ارتقاعی به اندازه یک ساختمان ۲۶ طبقه.

759 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیوال آبی با دارا بودن قلبی به اندازه یک ماشین، بزرگترین موجود کره زمین به شمار می رود.

760 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبیشتر از ۳٫۵ میلیارد نفر به غذاهای دریایی و اقیانوس ها وابسته هستند. این رقم در ۲۰ سال آینده می تواند به ۷ میلیارد نفر برسد.

761 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر هنگام شنا آب دریا وارد بدنتان شده باشد، ده ها هزار زوپلانکتون (موجودات دریایی ریز) را قورت داده اید.

762 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیمیزان فشار در عمیق ترین نقطه اقیانوس، بسیار زیاد است و معادل بلند کردن ۵۰ عدد جامبو جت برآورد می شود.

763 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیقطب جنوب به اندازه آب های اقیانوس آتلانتیک، یخ دارد.

764 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبسیاری از ماهی های عماق دریا، همزمان دارای اندام های نر و ماده هستند. برخی از آن ها حتی می توانند جنسیت خود را تغییر دهند.

765 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبیش از ۹۰ درصد فوران آتشفشان ها در اقیانوس ها رخ می دهند.

766 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی۷۰ درصد اکسیژنی که ما مصرف می کنیم، از طریق اقیانوس ها ساخته می شود.

767 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیکوسه های امروزی در مقایسه با اجداد خود بسیار کوچک هستند. کوسه های باستانی به قدری بزرگ بودند که می توانستند یک وال را قورت بدهند.

768 - دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیدره دریایی خلیج مونتری عمیق تر و بزرگتر از گراند کانیون است.

نوشته دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی اولین بار در شهر مطلب پدیدار شد.منبع مطلب

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A