خانه » اخبار روز » در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

اطلاعیه سایت

در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد


اشتباهات فاحش افراد در هنگام استفاده از تردمیل

استفاده از تردمیل

عدم توجه به ندای بدن

2 103 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

استفاده از دستگاه تردمیل

زندگی مدرن بر روی بسیاری از اتفاقات اطراف ما تاثیر گذاشته و سبب شده که در سبک زندگی تغییراتی به وجود آید. افزایش ساعات کار، کوچک تر شدن مساحت مکان هایی مسکونی در کلان شهرها، ورود تکنولوژی های جدید، افزایش آلاینده ها، تغییرات جوی و بسیاری از عوامل دیگر توانسته اند در نحوه ورزش کردن هم تاثیراتی بگذارند.

خصوصا در روزهایی که آلودگی هوا به اوج خود می رسد شاید گزینه چندان مناسبی نباشد که برای فعالیت هایی چون پیاده روی و دویدن به بیرون از منزل برویم. ورود وسایلی چون تردمیل این امکان را برای مان به وجود آورده که در خانه یا محل کار خود ورزش کنیم.

چه خوب است که به درستی بدانیم از این وسیله چگونه استفاده کنیم تا کمترین آسیب را به بدن برساند. اگرچه همواره توصیه می شود که پیاده روی و دویدن در هوای آزاد تاثیرات روحی و جسمی بیشتری بر روی افراد دارد با این حال شاید بد نباشد که با نحوه صحیح استفاده از ترومیل آشنا شویم تا در صورت لزوم استفاده از آن به بدن آسیبی نرسانیم.

در ادامه این نوشته به بررسی اشتباهات رایجی پرداخته خواهد شد که افراد در استفاده از تردمیل انجام می دهند و چندان مطلوب مربیان نیست. با هم این اشتباهات را مرور می کنیم:

عدم گرم کردن بدن 

1 109 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

یکی از نگرانی هایی که بسیاری از مربیان ورزشی و بدنسازی دارند این است که در تمام جلسات ورزشی و تناسب اندام لازم است که افراد بدن خود را گرم کنند تا بدن کمی خود را رها کند و باعث آسیب به عضلات نشود. اَپ هایی نیز وجود دارند که مثلا به دوندگان یادآوری می کند که باید قبل از دویدن بدن خود را گرم کنند.

گرم کردن بدن روی تردمیل

2 103 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

اگر می خواهید بدن تان گرم کنید بهتر است به بهترین نحو این کار را انجام دهید. «مایکل مودی» از مربیان مجرب و نویسنده کتاب «پالایش خود؛ راه های ساده شاد زیستن» در این باره می گوید:

“از آنجایی که گرم کردن بدن روی ترمیل سبب افزایش گردش خون به عضلات می شود، میزان تحرک شما حتی زمانی که قدم های کامل و بلندی برمی دارید را کاهش می دهد.”

انجام برخی از تمرین ها همچون اسکات و کشش باسن می تواند قبل از دویدن یا راه رفتن سریع و قدرتی روی ترمیل مفید باشند.

تکیه دادن به دسته تردمیل

3 103 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

دسته هایی که بر روی تردمیل قرار داده شده اند برای تکیه دادن شما به آن نیست بلکه برای اندازه گیری میزان ضربان قلب تان و یا برای مواقع اضطراری تعبیه شده اند.

مودی در این باره می گوید: “اگر در طول انجام تمرینات تان احتیاج به استفاده از این دسته ها را دارید بدانید که احتمالا سرعتی که روی آن می دوید یا راه می روید بالاست.”

وی اضافه می کند: “با تکیه دادن به دسته، قسمت جلویی یا گوشه های تردمیل، تکان های طبیعی باسن را کاهش خواهید داد.”

کم و زیاد کردن دائمی سرعت تردمیل

4 105 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از تردمیل های کلاسیک این بود که به جای آنکه روند حرکت روی آن ادامه دار و با سرعت یکنواخت باشد دائم کم و زیاد می شد.

مودی در این باره می گوید: “این کار و عدم رعایت حرکات یکنواخت بر روی تردمیل اصلا کار ایمنی برای بدن نیست. به جای این کار زمانی که خسته شدید ۱۵ ثانیه دستگاه را خاموش کرده و استراحت کنید و سپس با تغییر دادن شیب دستگاه می توانید تاثیرات تمرین ها را بیشتر هم کنید.”

ادامه دادن تمرین حتی با داشتن احساس درد در بدن 

0 7 e1484980759874 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

مودی می گوید: “بسیاری از افراد با اینکه فشار و درد فراوانی را در حین فعالیت روی تردمیل متحمل می شوند به تمرین ادامه می دهند. خوب است که به ندای بدن گوش دهید. رعایت تعادل در روند تمرین ها می تواند سبب افزایش انرژی تان نیز بشود.”

در واقع با تحمل فشار به بدن می توانید به آن آسیب هایی را نیز وارد آورید.

استفاده بیش از اندازه از تردمیل 

5 93 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

به این دلیل که استفاده از تردمیل می تواند برای تناسب اندام و کاهش وزن موثر باشد به همین دلیل نیز تقریبا در تمام باشگاه های ورزشی وجود دارد. اما سایر روش های سلامت همچون، کاردیو، تمرنی های قدرتی، تعادلی و تناسبی نیز برای رسیدن به این اهداف مناسب هستند.

مودی بر این باور است که استفاده از ترمیل می تواند برای دستیابی به اهدافی چون، چون تناسب اندام و لاغری مناسب باشد اما نباید بیش از اندازه از آن استفاده شود.

عدم تغییر شیب و سرعت در دستگاه تردمیل

6 93 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

طی چند سال اخیر، تنظیم طول فواصل میان تمرین های ورزشی در حین ورزش کردن و بر روی تردمیل رواج یافته است.

مودی در این باره می گوید: “تمرین های فاصله دار می تواند بر روی میزان تحمل بدن تاثیرگذار باشد. بنابراین به بدن تان آموزش دهید که با با تغییر شیب و سرعت تردمیل تحت نظر مربی تناسب اندام را به حداکثر میزان آن برساند.”

عدم اهمیت به ضربان قلب 

7 87 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

ضربان فلب شما می تواند برای انجام تمرین های تان بسیار اهمیت داشته باشد. بنابراین این موضوع را مورد غفلت قرار ندهید. مانیتوری که روبروی شما و بر روی تردمیل قرار گرفته می تواند این روند را برای شما به نمایش بگذارد.”

وی ادامه می دهد: “این مانیتور می تواند ضربان قلب را به صورت مداوم به شما نشان داده و با توجه به آن می توانید تحمل بدن با شدت تمرین های ورزشی را افزایش بخشید.”

استفاده از تردمیل در مواقعی که امکان تمرین های بیرون از منزل وجود دارد

8 71 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

درست است که می توانید با تغییراتی که در تنظیمات تردمیل به وجود می آورید، همان کاری را که در بیرون از خانه انجام می دهید را تقریبا روی تردمیل به انجام رسانده و از نمونه بیرون از منزل تقلید کنید.

با این حال برخی از عوامل تاثیرگذار بیرونی وجود دارند که نمی توانید در فضای داخلی آن را تجربه کنید. بنابراین بهتر است حتی اگر گاهی روی ترمیل ورزش می کنید، برخی از مواقع به تمرین های بیرون از منزل خود را نیز ادامه دهید.

۱۸ اشتباه در استفاده از تردمیل

در زمان استفاده از تردمیل برخی اشتباهات وجود دارند که دستیابی به نتایج را کند می‌کنند. با کمک مقاله ی زیر از اینگونه اشتباهات اجتناب کنید.

اشتباهات تناسب اندام در تردمیل

وقتی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید برای راه رفتن یا دویدن بیرون بروید، تردمیل کمک بسیار مفیدی برای شما است. جای تعجب نیست که تردمیل تبدیل به محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین تجهیزات ورزشی شده است. استفاده از تردمیل به نظر ساده می‌رسد اما عادات بد استفاده از آن ممکن است مانع رسیدن به نتایج دلخواه و حتی منجر به آسیب شود. کارشناسان، بزرگ‌ترین اشتباهات رایج استفاده از تردمیل و نحوه تصحیح آن‌ها را عنوان کرده‌اند که با رعایت آن زمان کالری سوزی خود را نیز می‌توانید افزایش دهید.

کفش نامناسب می‌پوشید

1419667178 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

کارشناسان می‌گویند هنگام انتخاب کفش پیش از این که به ظاهر و مد توجه کنید به عملکرد آن نگاه کنید. برای استفاده از تردمیل به دنبال کفشی باشید که پد بیشتری داشته باشد تا از پاشنه و استخوان‌های مچ پا در مقابل تأثیر زیاد ضربه محافظت کند. یادتان باشد از این کفش تنها برای راه رفتن و دویدن باید استفاده کنید نه ورزش‌های دیگر. استفاده از کفش‌های دوندگی که ارتفاع تختشان زیاد است در ورزش‌های دیگر، ممکن است خطر پیچ خوردن قوزک پا را افزایش دهد. اگر از شیب بالا می‌روید یا با سرعت حرکت می‌کنید به دنبال کفش‌هایی باشید که ارتفاع تختشان متعادل‌تر باشد.

به پای خود نگاه می‌کنید 

1419667272 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

در حین راه رفتن بر روی تردمیل اگر به پای خود نگاه کنید ممکن است تعادل خود را از دست بدهید. کارشناسان می‌گویند این کار ممکن است به پشت گردنتان فشار وارد کرده و بقیه بدن را از ردیف طبیعی خود خارج کند و موجب شود دچار گودی کمر شوید که این به نوبه خود بر ستون فقرات، ران‌ها و زانو فشار وارد می‌کند. مستقیم نگاه کنید و شانه‌هایتان را صاف نگه داشته و سینه‌تان را بیرون دهید (به جلو خم نشوید). ران‌ها، زانوها و پایین کمر نیز در این حالت ردیف بوده و از سر تا پا خطی نسبتاً مستقیم می‌سازند.

در هنگام استفاده از تردمیل تمام سطح کف پایتان را بر تردمیل می‌گذارید 

1419667372 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

اگر هنگام راه رفتن تمام سطح کف پا را بر زمین بگذارید، بر عضله فشار وارد می‌شود. با این کار، با جلو رفتن تسمه تردمیل، به عقب خم می‌شوید و این به عضله‌های کمر فشار وارد می‌کند. همچنین این شیوه حرکت باعث می‌شود تعادل خود را از دست بدهید. تا جایی که می‌توانید صاف و عمودی بایستید و با حالت طبیعی راه بروید یا بدوید. سعی کنید بیشتر بر روی میانه یا سینه پا تکیه کنید نه پاشنه پا.

در هنگام استفاده از تردمیل همیشه از یک برنامه تمرین استفاده می‌کنید 

1419667459 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

ممکن است انجام همیشگی یک تمرین یکسان با تردمیل به نظر راحت برسد اما به مرور زمان کالری کمتری می‌سوزانید چون بدن و عضلات شما با آن سازگار شده و کارامدتر می‌شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند هر چهار هفته حداقل یک جنبه حرکات ورزشی‌تان را تغییر دهید. می‌توانید بالا رفتن از پله، اسکی فضایی یا قدم زدن در بیرون از منزل را امتحان کنید. تغییرات منظم در حرکات ورزشی، به جلوگیری از فشاری که به خاطر کشیده شدن مکرر و مداوم عضلات در یک زاویه و به یک شکل بر عضله و مفاصل وارد می‌شود نیز کمک می‌کند.

در موقع استفاده از تردمیل دستان خود را بیش از حد باز می‌کنید 

تاب دادن دست‌ها در کنار یا جلوی بدن هنگام راه رفتن مفید نیست. با این کار دستانتان نیز انرژی مصرف می‌کنند و نمی‌توانید ورزشتان را زیاد ادامه دهید. تا زمانی که به سرعت بالاتر برسید، دستانتان را در پهلو نگه‌دارید. وقتی سرعتتان به دوی آهسته رسید دستانتان را موازی با هم تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید تا حرکت بالاتنه راحت تر شود. دستانتان را خیلی سفت یا شل نگیرید.

وقتی از تردمیل استفاده می کنید گام‌هایتان زیادی بلند است 

1419667552 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

باز کردن زیاد قدم‌ها برای طی کردن مسافت بیشتر کارایی ورزش را پایین آورده و فرم بدن را خراب می‌کند.  افرادی که قدم‌های بلند برمی‌دارند، با هر قدم به هوا خیز برمی‌دارند. این شیوه راه رفتن انرژی خیلی بیشتری مصرف می‌کند بنابراین نمی‌توانید مدت زیادی ورزش کنید و خطر آسیب نیز بیشتر می‌شود. همچنین ممکن است با چارچوب جلوی تردمیل برخورد کنید که ممکن است باعث زمین خوردنتان شود. موثرترین شیوه دویدن روی تردمیل این است که در هر ثانیه سه قدم بردارید. باید هنگام حرکت پایتان را زیاد از سطح تردمیل یا زمین بلند نکنید.

دسته‌ های تردمیل را نگه می‌دارید 

1419667641 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

راه رفتن بر روی سطح شیب‌دار کالری بیشتری نسبت به سطح صاف می‌سوزاند، مگر این که با آویزان شدن از دسته‌ها تأثیر کار را خراب کنید. وقتی بخشی از وزن بدن را بر روی دسته وارد می‌کنید، کالری کمتری می‌سوزانید. در روی سطح شیب‌دار همانند راه رفتن معمولی بر روی تپه حرکت کنید . باید بدنتان تقریباً صاف و عمودی باشد و خمیدگی آن کمتر از ۵ درجه باشد، نباید بر روی تردمیل خم شوید و آن را بگیرید. کف پاهایتان باید زیر مرکز ثقل بدنتان روی زمین قرار بگیرد نه خیلی عقب‌تر یا جلوتر از خودتان.

موقع مرزش روی تردمیل به سمت جلو قوز می‌کنید 

اگر در یک جهت خیلی خم شوید، بدنتان به صورت طبیعی سعی می‌کند تعادل را حفظ کند. قوز کردن به جلو ممکن است باعث کج شدن داخلی شکمی یا خم شدن زیادی به جلو شود که موجب از دست رفتن تعادل شما شده و ممکن است کمردرد ایجاد نماید. در حین راه رفتن حالت صاف بدن خود را که شامل درگیری عضلات کمر می‌شود حفظ کنید. اگر نمی‌توانید حالت مناسب بدن را حفظ کنید، سرعت تردمیل را آهسته کنید.

در موقع استفاده از تردمیل در ورزش افراط می‌ کنید

1419667912 - در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد

درد زیاد عضله، افزایش ضربان قلب در زمان استراحت، و درد خفیف که با هر حرکت ورزشی بدتر می‌شود علائم این است که بیش از حد ورزش کرده‌اید . اگر متوجه هر یک از این علائم هشداردهنده شدید، ورزش را متوقف کنید و در برنامه ورزشی خود تجدیدنظر کنید و مقداری به خود استراحت بدهید. تمرینات با شدت بالا تنها باید دو تا سه مرتبه در هفته انجام شوند. بیشتر مردم برای تناسب اندام عمومی باید بین سه تا پنج مرتبه در هفته ورزش با شدت متوسط انجام دهند.

در وضعیت خلبان خودکار هستید 

وقتی دائماً یک برنامه ورزشی را انجام می‌دهید، بدن شما با آن سازگار شده و وضعیتتان تغییری نمی‌کند. سه مؤلفه تمرینات ورزشی شامل شدت، طول مدت و دفعات است. برای اطمینان تنها یکی از این سه متغیر را در هر هفته تغییر دهید. اگر می‌خواهید این هفته مدت بیشتری بدوید، سریع‌تر دویدن (افزایش شدت ورزش) را نیز امتحان نکنید. شدت ورزش را تنها پس از این که طول مدت و دفعات را افزایش دادید، و هر بار ۱۰% افزایش دهید. همچنین می‌توانید شدت و کالری سوزی راه رفتن خود را با افزودن وزنه پا یا وزنه دست افزایش دهید یا جلیقه وزنه بپوشید که مقاومت را به صورت مساوی در بدن تقسیم کند.

اشتباهات استفاده از تردمیل موقع ورزش کردن + ۱۸ اشتاه دستگاه تردمیل

نوشته در موقع استفاده از تردمیل هرگز این اشتباهات رو انجام ندهید + ۱۸ مورد اولین بار در شهر مطلب پدیدار شد.منبع مطلب

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A