home تلگرام دعوای ناموسی مکرون و رئیس جمهور برزیل + فیلم

دعوای ناموسی مکرون و رئیس جمهور برزیل + فیلم

دعوای ناموسی مکرون و رئیس جمهور برزیل

چطور دعوای مکرون و بولسونارو ناموسی شد؟

دعوای مکرون و رئیس جمهور برزیل ، روسای جمهوری فرانسه و برزیل که در روزهای گذشته بر سر آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمازون برزیل، جنگ کلامی داشتند حالا با پیش کشیده شدن موضوع همسر رییس جمهوری فرانسه به وسط دعوا، اختلافاتشان تشدید شده و “جنبه ناموسی” هم پیدا کرده است.

ماجرا از آنجا شروع شد که امانوئل مکرون در واکنش به پست فیسبوکی رئیس جمهور برزیل، بولسونارو را باعث شرم مردم کشورش نامید.

مرد شمار یک برزیل که از دخالت فرانسه در ماجرای آتش سوزی آمازون شاکی است، در پستی با انتشار عکس همسر ۳۶ ساله خودش و همسر ۶۶ ساله مکرون نوشته بود مکرون به خاطر همسرش به او حسادت می کند

جنگل آمازون که بزرگ‌ترین پوشش جنگلی  جهان محسوب می‌شود بیش از ۲۰ درصد از اکسیژن اتمسفر زمین را تولید می‌کند و در ۱ ماه گذشته به صورت گسترده آتش گرفته و در حال سوختن است.

گفتنی است بولسونارو پیشتر نیز به دلیل لغو برنامه دیدار با وزیر خارجه فرانسه و در عوض آن رفتن به آرایشگاه برای کوتاه کردن موهایش جنجال ساز شده بود.

بولسونارو پس از لغو ملاقات با “ژان ایو لودریان” وزیر خارجه فرانسه به آرایشگاه رفت و کوتاه کردن موهای سرش را از طریق ویدئوی زنده در فیسبوک به نمایش گذاشت.دولت فرانسه این اقدام رییس جمهوری برزیل را نوعی بی‌احترامی به خود تلقی کرد.

گفتنی است همسران روسای جمهوری برزیل و فرانسه اختلاف سنی زیادی با آنها دارند و در حالی که همسر رییس جمهوری فرانسه از او ۲۴ سال مُسن‌تر است اما همسر ۳۷ ساله بولسونارو از او ۲۸ سال جوان‌تر است.

 


منبع:رصد امروز
گرداوری مطلب مورد نظر توسط:علی نادری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A