home دسته‌بندی نشده ده ها ایرانی از وزارت خارجه آمریکا شکایت کردند

ده ها ایرانی از وزارت خارجه آمریکا شکایت کردند


Complaining1 - ده ها ایرانی از وزارت خارجه آمریکا شکایت کردند

به نقل از ایرانی عکس ، ده‌ها نفر از اتباع کشورهای ایران و یمن ، پس از برنده شدن در این یک قرعه‌کشی بخاطر مهاجرت به آمریکا از وزارت خارجه این کشور بابت عدم رسیدگی به تقاضایشان بخاطر صدور روادید شکایت کرده‌اند.  

بیش از ۹۰ نفر از برندگان برنامه قرعه کشی گرین کارت (لاتاری) با تنظیم شکایت‌نامه‌ای در این دادگاه منطقه‌ای ایالت واشنگتن گفته‌اند دولت آمریکا بعد از اجرایی شدن دستور منع مسافرت «دونالد ترامپ» ، رئیس‌جمهور آمریکا از صدور روادید بخاطر آنها خودداری کرده است.

ترامپ با صدور یک فرمان اجرایی اتباع کشورهای ایران ، یمن ، سومالی ، سودان ، سوریه و لیبی را بخاطر یک دوره ۹۰ روزه از ورود به آمریکا منع کرده است. این فرمان اجرایی پس از رو به رو شدن با چالش‌های گوناگون در این دادگاه‌های آمریکا سرانجام با رأی دیوان عالی اجرایی شد.

دولت آمریکا اخیرا در این ایمیلی به برخی از اتباع این کشور که در این لاتاری برنده روادید آمریکا شده‌اند اطلاع داده که ممکن است به دلیل دستور منع مسافرت ترامپ ، روادید بخاطر آنها صادر نشود. 

شکایت‌کنندگان از دولت آمریکا خواسته‌اند قبل از ۳۰ سپتامبر که مهلت آنها بخاطر دریافت روادید منقضی می‌شود به درخواست‌هایشان بخاطر صدور روادید رسیدگی شود.

جمع اوری : خبرگزاری تسنیمجمع اوری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A