خانه » اخبار روز » دولت در ماه‌های پایانی هم رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد

اطلاعیه سایت

دولت در ماه‌های پایانی هم رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد

دولت در ماه‌های پایانی هم رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد


به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از بی‌توجهی در برخورد با فیش‌های نجومی تصریح کرد: بیش از ۵ ماه است که از فرمان رهبر معظم انقلاب نسبت به برخورد با صاحبان فیش‌های نجومی که از مصادیق هجمه مستقیم به ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی است، می‌گذرد، در این مدت سخنگوی دولت شما، صاحبان فیش‌های نجومی را ذخیره انقلاب و نظام نامیدند، نمایندگانی از مجلس که به تعبیر شما ادامه دهنده راه دولت در مجلس هستند، انقلاب را در حد سفره تنزل دادند و مقابل ملت سینه سپر کردند.

در ابتدای این نامه آمده است: ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام پایانی ماه صفر و آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و همکارانتان در دولت تدبیر و امید، نیک مستحضر هستید اعتماد و باور مردم به انقلاب اسلامی یکی از ارزشمندترین و مهم‌ترین سرمایه‌های این نظام مقدس بوده و بر پایه همین منبع عظیم کشور عزیزمان با وجود همه تهدیدها و محدودیت‌های موجود و دشمنی‌های خارجی و داخلی همچنان با قدرت مسیر خود را ادامه می‌دهد.

در ادامه این نامه آمده است: بسیج دانشجویی از همان روزهای ابتدایی که بحث فیش‌های نجومی مطرح شد به آقایان مسئول هشدار داد که این مورد نه تنها همه ارزش‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی را به سخره می‌گیرد، بلکه می‌تواند ضربه هولناکی به اعتماد مردم علی‌الخصوص مستضعفین جامعه وارد کند.

شورای تبیین مواضع بسیج در ادامه این نامه آورده است: هرچند حضرتعالی در بدو امر اعتقاد به مسکوت نگاه داشتن قضیه داشتید و اعتقاد داشتید که نباید مسئله را بزرگ کرد اما دامنه داستان آن قدر گسترش پیدا کرد که در حرکتی کم نظیر از طرف جنابتان به مردم نامه صریحی نوشتید و قول دادید که در این راه با کسی عقد اخوت نبسته‌اید و قضیه را پیگیری خواهید کرد. متاسفانه به نظر می‌رسد آن نگارش نامه آخرین اقدام جدی حضرتعالی در حوزه پیگیری جدی در برخورد با این قضیه بوده است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: بیش از ۵ ماه است که از فرمان رهبر معظم انقلاب نسبت به برخورد با صاحبان فیش‌های نجومی که از مصادیق هجمه مستقیم به ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی است، می‌گذرد، در این مدت سخنگوی دولت شما، صاحبان فیش‌های نجومی را ذخیره انقلاب و نظام نامیدند، نمایندگانی از مجلس که به تعبیر شما ادامه دهنده راه دولت در مجلس هستند انقلاب را در حد سفره تنزل دادند و مقابل ملت سینه سپر کردند که حقمان را برداشتیم و در نهایت معاون اول دولت محترم با حالتی که حاکی از تمام شدن قضیه داشت فرمودند که تخلفی صورت نگرفته و تنها با یک تعداد پرداخت های نامتعارف طرف بوده ایم.

در ادامه این نامه آمده است: از سوی دیگر گزارشات دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و همچنین اظهارات سخنگوی محترم قوه قضائیه گواه بر انجام گرفتن تخلفات متعدد در سطح وسیعی می‌باشد که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

شورای تبیین مواضع بسیج در ادامه این نامه آورده است: متاسفانه آنطور که به نظر می‌رسد دولت محترم حتی در ماه‌های پایانی رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد. اینکه شما بعد از ۴سال حضور در راس قوه مجریه کشور همچنان مانند یک منتقد مطبوعاتی سخن می‌گویید و یا اینکه پس از گذشت نزدیک به ۴۰ ماه از عمر دولت همچنان از گشایش‌های ندیده و نشناخته برجام تعریف می‌شود و یا اینکه به تازگی و بعد از عبور چند باره از رکود به تازگی مسائلی مانند اشتغال، بیکاری بحران‌های اقتصادی و محیط زیستی وارد ادبیات دولت شده است بحث جدا و مستقلی است اما در این حوزه به خصوص بر اساس اظهارات سخنگوی محترم قوه قضائیه دولت تاکنون همکاری محسوسی نداشته است و هیچ سند و گزارشی، علیرغم تحقیقات گسترده سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و  دیگر نهادهای نظارتی از سوی دولت محترم ارائه نشده است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در این نامه خطاب به رئیس جمهور آورده است: با اینکه جنابتان همچنان اصرار بر ماهیت آفتاب گونه برجام داشته و نوید هوایی تازه در فضای دیپلماتیک کشور را می‌دهید اما به گواه بسیاری از کارشناسان و حتی مسئولان امر موانع و مشکلات بسیاری در روند اجرای برجام وجود دارد که ریشه بسیاری از آن‌ها در بدعهدی و خباثت طرف مقابل و البته عجله در اجرای امر که باعث غفلت از برخی مواضع رخنه و نفوذ است، می‌باشد.

در ادامه این نامه آمده است: بدیهی است در بدو امر پذیرش این موضوع از سوی جنابتان و اتخاذ برنامه و سناریوی جدید و کارآمدتری نسبت به قبل می‌تواند گام اولیه و بلندی در جبران خسارات محضی که مستند به اظهارات برخی دولتمردان به کشور وارد شده است، باشد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خطاب به روحانی نوشت: به عنوان جوانان متعهد و دلسوز نسبت به آینده انقلاب اسلامی و سرمایه‌های عظیم مردمی آن، معتقدیم در حوزه پیگیری مسائلی که مستقیما به اعتماد و اعتقاد مردم به نظام و انقلاب، گره خورده است حتی یک روز تاخیر نیز جایز نیست و البته این موضوعات بسیار مهم‌تر و اثرگذارتر از لغو سخنرانی یک نفر یا مسائل دیگر است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: لذا در راستای مساعدت به بازسازی اعتماد مردمی دستور بفرمایید که همکاری‌های لازم بین قوا و دیگر نهادهای نظارتی فارغ از مسائل جناحی و ملاحظات سیاسی صورت گرفته و گزارش آن هر چه سریع‌تر به افکار عمومی ارائه شود، قطعا نزد مردم پذیرفته نخواهد بود که نهادی از یک پدیده هیچگونه تخلف و عمل غیرقانونی و ظالمانه ای را برداشت نکند و نهاد دیگری در نقطه مقابل آن به نتیجه برسد. قطعا این تعارض و تضاد در نتیجه‌گیری تبعات مخربی در افکار عمومی خواهد داشت.

در پایان این نامه آمده است: برخود لازم می‌دانیم که مجددا تاکید کنیم بسیج دانشجویی تا حصول نتیجه و ارائه گزارش قانع کننده به آحاد مردم دست از مطالبه این مورد برنخواهد داشت. مسلماً بررسی این پدیده و برخورد با آن علی‌الخصوص با وجود امر مستقیم رهبر معظم انقلاب نباید مشمول زمان طولانی گردد و این امر از سوی مردم پذیرفته نخواهد بود.

انتهای پیام/منبع نیکگو

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A