home اخبار روز رعایت این ۵ قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتان

رعایت این ۵ قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتان


رعایت این ۵ قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتانReviewed by Omid on Feb 1Rating: ۵.۰

برخی زوج ها در زندگی مشترک، درشرایطی به سر می برند که واقعا خوشحال نیستند. آن ها همسرشان را دوست دارند و هرگز حاضر نیستند او را ترک کنند؛ اما با وجود این رابطه شان پر از بحث، درگیری و پشیمانی است. گاهی اوقات احساس می کنند همسرشان به آن ها احترام نمی گذارد در حالی که می دانند دوستشان دارد و این باعث می شود هر دو طرف احساس سردرگمی، ناامیدی و ناراحتی داشته باشند.
اگر شما نیز چنین احساسی دارید، تنها نیستید. بیشتر زن و شوهرها همدیگر را دوست دارند؛ اما نمی دانند چگونه رابطه و زندگی عاشقانه و شادی داشته باشند. اگر می خواهید رابطه خوبی داشته باشید این ۵ قانون را در زندگی رعایت کنید. 

۵ قانون برای داشتن رابطه خوب با همسر:

هر روز با یکدیگر گفت و گو کنید
یکی از مهم ترین مسائل مشکل ساز در زندگی مشترک این است که زوج ها، دیگر تلاشی برای صحبت کردن با یکدیگر نمی کنند. به جای صحبت های جالب و بحث برانگیز تمام گفت وگوها با سوالاتی تکراری مثل حالت چطوره؟ یا کار چطور بود؟ شروع می شود؛ البته این سوالات در ابتدای بحث طبیعی است؛ اما زوج های شاد و موفق همیشه درباره علایق و سرگرمی های شان نیز صحبت می کنند. صحبت های کوتاه هیچ وقت دو نفر را به هم نزدیک نمی کند. اگر هر چیزی به هر دلیلی باعث شود از هم دور شوید دیگر احساس می کنید حرفی برای گفتن با هم ندارید. سعی کنید هر روز از همسرتان یک سوال جالب بپرسید؛ مثلا:آیا امروز چیزی باعث شد که بخندی؟ این گونه صحبت کردن برایتان لذت بخش تر و باعث می شود بیشتر به هم نزدیک شوید.

 

%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87 %D8%AE%D9%88%D8%A8 %D8%A8%D8%A7 %D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1 - رعایت این 5 قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتان

راهی برای داشتن رابطه موفق با همسر در زندگی

 
نیازهای تان را به زبان بیاورید
گاهی اوقات افراد از همسرشان انتظار دارند که فکر، احساس و نیازهای شان را پیش بینی کند. آن ها در این رابطه خود را حق به جانب می بینند؛ اما در واقعیت این انتظار غیر منطقی است. اگر همسرتان نتواند نیازتان را پیش بینی کند ناراحت و خشمگین می شوید و این رفتاری منصفانه نیست. وظیفه شما این است که نیازهای تان را به زبان بیاورید و در مقابل، وظیفه همسرتان این است که به نیازهای تان پاسخ دهد.

قبل از این که افکارتان را به زبان بیاورید آن ها را بنویسید
به طور معمول در مواقعی که ناراحت هستیم، ناگهان رفتاری از روی عصبانیت مرتکب می شویم. در این شرایط بهترین کار این است که بنشینید و تمام چیزهایی را که در افکارتان هست، بنویسید.
این کار باعث می شود احساس تان را بهتر درک کنید و به ریشه مشکل پی ببرید. پس از آن وقتی درباره مشکل با همسرتان صحبت می کنید، کمتر احساس ناراحتی می کنید و آرامش بیشتری دارید. در نتیجه حرفی نمی زنید که باعث آزردگی او شود و این یعنی نگرش مثبتی نسبت به حل مسائل دارید.

 

%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87 %D8%AE%D9%88%D8%A8 %D8%A8%D8%A7 %D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1 - رعایت این 5 قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتان

راهی برای داشتن رابطه موفق با همسر در زندگی

 
نزد دوستان درباره همسرتان شکایت نکنید
بیشتر مردم درباره مشکلات روابطشان با دوستانشان صحبت می کنند با این تصور که از حمایت آن ها بهره مند می شوند. وقتی درباره همسرتان در جمعی که حضور ندارد تا از خودش دفاع کند به بدی صحبت کنید، باعث می شوید آن ها دید منفی نسبت به او پیدا کنند. اگر می خواهید رابطه خوبی داشته باشید باید درباره مشکلتان قبل از هر شخص دیگری ابتدا با همسرتان صحبت کنید.

به هر چیز کوچکی گیر ندهید
یکی از مسموم ترین رفتارها در رابطه، رفتار «برد و باخت» است. همسرتان فراموش کرده زباله ها را بیرون ببرد پس شما عصبانی می شوید. شما فراموش کرده اید مرغ ها را از فریزر دربیاورید همسرتان عصبانی می شود. چنین رفتارهای خشونت آمیز انفعالی نشان دهنده یک مشکل جدی در رابطه شماست؛ اما به جای این که اصل مشکل را رفع کنید مدام به چیزهای کوچک گیر می دهید.
اگر تاکنون توانسته اید این قوانین را درک کنید، سعی کنید از این به بعد آرام و مثبت باشید. به خاطر بیاورید که شادی بر پایه صبر، عشق و درک ساخته می شود نه بر پایه پشیمانی.

رعایت این ۵ قانون برای داشتن رابطه خوب با همسرتانمنبع

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A