خانه » عکس جدید » زندگینامه احسان خواجه امیری

اطلاعیه سایت

زندگینامه احسان خواجه امیری

زندگینامه احسان خواجه امیری


Ehsan Khajeh Amiri9 - زندگینامه احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری یکی از خوانندگان خوش صدای موسیقی پاپ می باشد . با ایرانی عکس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

Ehsan Khajeh Amiri - زندگینامه احسان خواجه امیری

نام: احسان خواجه امیری

زادروز : 7 آبان 1363

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی مهندسی کامپیوتر

پیشه : خواننده

سال‌های فعالیت: از سال 1380 تاکنون

شناخته‌ شده بخاطر : اجرای ترانه هر چی آرزوی خوبه (غریبانه) در این زمستان 1383

Ehsan Khajeh Amiri1 - زندگینامه احسان خواجه امیری

درباره احسان خواجه امیری :

احسان خواجه امیری در این ۷ آبان ماه سال ۱۳۶۳ در این خانواده‌ای هنرمند در این تهران به دنیا آمد. پدرش ایرج از سر آمدان موسیقی اصیل و آواز بود که بر شکوفایی و پرورش احسان تاثیر بسزایی داشته‌است. احسان از شش سالگی با نوازندگی ویولن آشنا شد و آواز را نزد پدرش آموخت. او با اجرای ترانه جان بابا همراه با پدر خود وارد دنیای موسیقی شد. همسر احسان خواجه امیری, لیلا ربانی نام دارد . آنها پسری به نام ارشان دارند.

  او در این سال ۱۳۸۰ در این سن ۱۷ سالگی اولین آلبوم خود به همراهی پدرش را با نام من و بابا منتشر کرد.

 احسان با اجرای ترانه هر چی آرزوی خوبه (غریبانه) در این زمستان ۱۳۸۳ در این میان مردم شناخته شد، در این پی آن راه یافتن احسان به صدا و سیمای ایران او را به خواننده‌ای مطرح در این ایران تبدیل کرد. احسان دومین آلبوم خود با نام بخاطر اولین بار را که ترانه هر چی آرزوی خوبه یکی از ترانه‌های آن بود، در این سال ۱۳۸۴ به بازار عرضه کرد.

 او در این سال ۱۳۸۶ آلبوم سلام آخر را روانه بازار کرد. به اعتقاد خودش احسان خواجه امیری را باید با این آلبوم شناخت. به گفتهٔ خودش او بخاطر ذره ذرهٔ این آلبوم خرج معنوی کرده‌است. لازم به ذکر است که آلبوم سلام آخر جزو پرفروش ترین آلبومهای سال قرار گرفته‌است.احسان خواجه امیری متولد ۷ آبان است اما پدر و مادرش بخاطر انکه او زودتر به مدرسه برود تاریخ سی ام شهریور را به عنوان روز تولد او در این نظر گرفتند و این تاریخ در این شناسنامه او ثبت شده است.او یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.اسم او را دایی اش برایش انتخاب کرده است.او فرزند ایرج خواجه امیری است که از سرآمدان موسیقی سنتی است.

 او از همان دوران کودکی علاقه فراوانی به موسیقی داشت. او فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد است. وی تاکنون شش آلبوم منتشر کرده‌است که آخرین عاشقانه‌ها در این آبان ماه ۱۳۹۱ در این سالروز تولدش منتشر شده‌است.

Ehsan Khajeh Amiri3 - زندگینامه احسان خواجه امیری

زندگینامه احسان خواجه امیری از زبان خودش :

در این یک خانواده کاملا هنرمند به دنیا اومدم، پدرم «ایرج» یکی از خوانندگان بنام و محبوب ایران است، مادرم هم از صدای خوبی بهره‌مند است اما هیچ‌وقت قسمت نشده که بخواند، خواهر بزرگترم هم موسیقیدان است.

طبیعی بود که با داشتن چنین خانواده هنرمندی به خوانندگی علاقه‌مند شوم. خواندن در این خون من است مطمئنا در این هیچ کاری نمی‌‌توانستم به اندازه خوانندگی موفق شوم.

از شش سالگی با نوازندگی ویولن کارم رو آغاز کردم اما ورودم به دنیای موسیقی در این سن سیزده سالگی بود، آواز رو هم نزد پدرم آموزش دید. 

در این هفده سالگی اولین آلبوم را روانه بازار کردم. در این آن آلبوم به همراه پدرم آواز خواندم البته هشتاد درصد آن آلبوم کار خودم بود.

مدتی موسیقی سنتی یا همون ملی و ایرونی رو کار کردم. این سبک موسیقی را خیلی هم دوست دارم و پیشرفت خوبی هم در این آن داشتم. پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیدم که در این این کار نمی‌‌توانم آن‌چنان که باید اثرگذار باشم چرا که پرونده این سبک موسیقی را پدرم و آقای شجریان بسته‌اند و هیچ جایی بخاطر من نگذاشته‌اند. من اگر تمام عمرم تلاش کنم، تازه می‌‌توانم به پدرم برسم و نمی‌‌توانم از آن بالاتر بروم.
من عاشق صدای پدرم هستم. هیچ‌وقت صدایش از ذهنم پاک نمی‌‌شود. او پهلوان آواز ایران است. اصلا کسانی که در این آن دهه در این موسیقی ایران زحمت می‌‌کشیدند، بی‌‌نظیر و تکرارنشدنی بودند

فکر می‌‌کنم پس از خواندن این ترانه بود که مردم به طور کامل با چهره و نام من آشنا شدند. این قطعه از ترانه و آهنگ تاثیرگذاری بهره‌مند بود و شاید به این خاطر است که به دل اغلب مردم نشست.

بخاطر رسیدن به جایگاه فعلی‌ام خیلی‌ها برایم زحمت کشیدند. در این وهله اول پدر و مادرم بودند و بعد دکتر یداللهی و آقای جعفری. من هیچ وقت لطف این افراد را فراموش نمی‌‌کنم و خودم را مدیون آنها می‌‌دانم

به نظر من بخاطر خواننده هیچ‌چیز لذتبخش‌تر از آن نیست که مردم از صدا و کارش خوششان بیاید و هیچ‌چیزی نمی‌‌تواند جای این احساس را بگیرد که یک روز یک میلیاردر به من بگوید با کارت خیلی گریه کردم اما بعدش هم کلی لذت بردم… این زمان‌ها، می‌‌تواند زمان‌های خوبی بخاطر انسان و یک خواننده باشد

اوایل وقتی مرا تو خیابون می‌‌دیدند، تعجب می‌‌کردند… بهم می‌‌گفتند باورمون نمی‌‌شد این صدا متعلق به پسر کم‌سن‌وسالی مثل تو باشد

به نظر من ترانه در این موفقیت یک اثر نقش اصلی رو دانلود بازی می‌‌کند. من خودم روی این قضیه خیلی حساس هستم و حاضر نیستم هر ترانه‌ای رو بخونم. فکر می‌‌کنم ترانه‌ای موفقه که بتواند زمان‌ای شنونده رو به فکر واداره… شخصا عاشق ترانه‌های دکتر یداللهی هستم. با قلمشان انس گرفتم حتی اگر ترانه‌ای که می‌‌خوانم متعلق به ایشان نباشد اما نظرشان را می‌‌پرسم

خواهرم یک موسیقیدان تمام‌عیار است و دیکشنری متحرک موسیقی است. او به لحاظ تئوری موسیقی در این رده بالایی است تا به حال کارهای زیادی را تنظیم کرده است مثل آلبوم امید حجت… ولی خب من و اون نمی‌‌تونیم با هم به طور مشترک کار کنیم. اصلا آدم با نزدیکانش نمی‌‌تونه کار حرفه‌ای انجام بدهد.

مثلا من و خواهرم تا می‌‌خواهیم با هم کار کنیم، دعوامون می‌‌شه! البته بیشتر تقصیر خودم هست چون در این کل آدم بی‌‌قراری هستم، نمی‌تونم بشینم تنها گوش بدهم. ۹۵ درصد داشته‌هایی رو هم که به دست آوردم، تجربی بوده است. این عادت تو زندگی شخصی‌ام هم هست. مثلا اگه یه نشانی رو بخواهم بگردم، از کسی نمی‌‌پرسم. خودم می‌‌روم و پیدا می‌‌کنم. حتی اگر ساعت‌ها وقتم رو بگیره

موسیقی مثل حلقه‌های زنجیره، اگه حلقه‌ها درست به هم وصل نشود، از هم گسسته می‌‌شود. بخاطر این‌که یک آلبوم خوب از کار درآید، تمام مراحل موسیقی از ضبط استودیو گرفته تا ناظر ضبط و نوازنده باید خوب باشند تا اثر به چشم بیاید.

Ehsan Khajeh Amiri6 - زندگینامه احسان خواجه امیری

آلبوم های احسان خواجه امیری

من و بابا ۱۳۸۰
بخاطر اولین بار ۱۳۸۴
سلام آخر ۱۳۸۶
فصل تازه ۱۳۸۷
یه خاطره از فردا ۱۳۸۹
عاشقانه‌ها ۱۳۹۱
پاییز، تنهایی ۱۳۹۳
۳۰ سالگی  ۱۳۹۵

Ehsan Khajeh Amiri4 - زندگینامه احسان خواجه امیری

تک آهنگ‌های احسان خواجه امیری

نوش دارو
قلب ساعتی
من دیوانه (با همکاری گروه دارکوب)
آتش عطش (به مناسبت اربعین حسینی)
من عاشقم (به مناسبت ماه محرم)
ثانیه
دروازه‌های دنیا (ترانه رسمی تیم ملی فوتبال ایران در این جام جهانی برزیل(۲۰۱۴)
شهید آب و آتش (ققنوس)
تحویل بهار
نامه
گذشته‌ها
حلقه شادی
شقایق
عاشقم من
گوشه تنهایی
منم می‌شم مثل خودت
مژده بده
شِکوه
جوان
دوستی (از ترانه‌های قدیمی پدرش)
پرنده (از آثار قدیمی پدرش)
خاتون
بهاره
بم
پنجره‌های باران
می‌شه
صمیمانه

Ehsan Khajeh Amiri5 - زندگینامه احسان خواجه امیری

موسیقی فیلم و سریال احسان خواجه امیری

موسیقی سریال غریبانه، (هر چی آرزوی خوبه) سال ۱۳۸۳
تیتراژ سریال بخاطر آخرین بار سال ۱۳۸۴
تیتراژ سریال لبه تاریکی سال ۱۳۸۴
موسیقی سریال از نفس افتاده سال ۱۳۸۵
تیتراژ پایانی سریال زیرزمین سال ۱۳۸۵
تیتراژ سریال پول کثیف سال ۱۳۸۶
موسیقی سریال میوهٔ ممنوعه (تیتراژ ابتدایی)- می‌شه خدا رو حس کرد( تیتراژ پایانی) – آزاد آزادم – به من مؤمن نگو – هرچه دارم از تو دارم) سال ۱۳۸۶
موسیقی سریال مثل هیچ‌کس (تیتراژ ابتدایی – تیتراژ پایانی – رفتی که – عاقبت عشق) سال ۱۳۸۷
موسیقی فیلم سینمایی امشب شب مهتابه (یه شب مهتاب – شاید وقتی – ای کاش – یلدا) سال ۱۳۸۷
موسیقی سریال در این مسیر زاینده رود (تیتراژ ابتدایی)- خلاصم کن (ترانهٔ تیتراژ پایانی)- شادی مکن- آرزو دارم – تو بمان سال ۱۳۸۹
نابرده رنج، تیتراژ سریال نابرده رنج سال ۱۳۹۰
به دادم برس و شب سرمه، تیتراژهای میانی و پایانی سریال مادرانه سال ۱۳۹۲
تقدیر و شهید، تیتراژهای میانی و پایانی سریال ماتادور سال ۱۳۹۲
تاوان، تیتراژ سریال آوای باران سال ۱۳۹۲
بغض، تیتراژ پایانی برنامه ماه عسل سال ۱۳۹۴
درد عمیق، تیتراژ سریال پریا سال ۱۳۹۵
با توأم، تیتراژ سریال هشت و نیم دقیقه سال ۱۳۹۵

 

Ehsan Khajeh Amiri2 - زندگینامه احسان خواجه امیری

Ehsan Khajeh Amiri8 - زندگینامه احسان خواجه امیری

Ehsan Khajeh Amiri7 - زندگینامه احسان خواجه امیری

 جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A