خانه » بیوگرافی » زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

اطلاعیه سایت

زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

سریال شهرزاد با ژانر تاریخی درام این روزها مخاطبان زیادی پیدا کرده است به طوری که به فصل سوم رسید یکی از بازیگرانی که در این سریال خوب درخشیده است امیر حسین فتحی پسر حسن فتحی کارگردان شهرزاد یا همان صابر عبدلی هست در این گزارش زندگینامه کامل امیر حسین فتحی و تصاویر آن را می توانید مشاهده کنید.

امیرحسین فتحی بازیگر جوان سینما متولد ۱۰ مهرماه سال ۱۳۷۲ در تهران می باشد و ۲۴ سال سن دارد.

تحصیلات :وی دانشجوی ادبیات انگلیسی و سینما، فارغ التحصیل ممتاز بازیگری از موسسه ی سینمایی کارنامه می باشد.

شروع بازیگری او با حضور در فیلم سینمایی کیفر و بعد از آن با فیلم پریناز به کارگردانی بهرام بهرامیان اتفاق افتاد که پس از ۷ سال در سال ۹۶ اکران گردید .

وی با حضور در سریال شهرزاد به کارگردانی پدرش توانست به خوبی شناخته شود . او در این سریال نقش همایون مهتدی را ایفا می نماید.

ازدواج و همسرش

امیر حسین فتحی مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است.

مصاحبه امیر حسین فتحی با خبرآنلاین :

امیرحسین فتحی که در سریال شهرزاد نقش صابر عبدلی را دانلود بازی کرده و جزو شخصیت‌های رمزآلود مجموعه حساب می‌شود، درباره نقشش بیان کرد: در فصل اول ورود همایون معتدی خیلی ورود جذابی نبود و بر اساس طراحی، بیشتر یک آدم ادا و اطواری با نگاه‌های توخالی بود که اتفاقا خیلی هم نچسب و سرد رفتار می‌کرد. این‌ها رکن‌هایی بود که با کارگردان صحبت کرده بودیم و باید به همان شکل دانلود بازی می‌کردم.

او در ادامه تاکید کرد: در فصل اول و نقش همایون حتی اگر در سکانسی کمی احساس در چشم‌ها پیدا می‌شد، کات می‌دادند و می‌گفتند هیچی نباید در چشم‌هایت باشد، به جز سکانس آخر که با حشمت حرف می‌زند و گفت «بعضی دانلود بازی‌ها رو آدم دوست داره که زود تموم نشه» و می‌رود، شاید آن سکانس تنها جایی بود که بخشی از خود واقعی صابر عبدلی را می‌بینیم. بقیه آن ادا و اطوارهایی بود که طراحی شده بودند و اگر فصل دوم مجموعه ساخته نشده بود، در این صورت قصه صابر عبدلی هم ناتمام می‌ماند و مخاطب چیزی از آن نمی‌دانست. اما فصل دوم ساخته شد و حالا او را در روند داستان می‌بینیم.

فتحی با بیان اینکه نقشش پر از رمز و راز است، بیان کرد: این نقش می‌تواند خیلی جذاب و پرچالشی باشد. درست مثل نقشی که در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» داشتم، چون کاراکتری که آن‌جا دانلود بازی می‌کردم هم چالش برانگیز بود. من تلاشم را می‌کنم و امیدوارم بیننده‌ها از آن راضی باشند.

او ادامه داد: این نقش پر از پیچیدگی است، به قدری که خود بازیگر را به اشتباه می‌اندازد که کدام درست است و کدام غلط! خیلی نقش سختی است و همین پیچیدگی و سختی است که آن را جذاب‌تر هم می‌کند.

فتحی که در سریال نقش فردی بزرگتر از خودش را دانلود بازی می‌کند، درباره این تفاوت سنی توضیح داد: من در تنهایی و خلوت خودم نقش را در سن خودم می‌بینم. اما شاید به واسطه فیزیک و چهره‌ام کمی بیشتر از سن اصلی‌ام به نظر برسم. واقعیت دوست دارم نقشی که در سن خودم است را دانلود بازی کنم. در واقع اگر نقشی باشد که برایم چالش برانگیز باشد و تجربه جذابی هم باشد و بتوانم در نقش دانلود بازی کنم، حتما قبول می‌کنم. اما الان اولویتم این است که در سن خودم باشم. البته فکر می‌کنم صابر عبدلی هم خیلی با خودم تفاوت نداشته باشد.شاید تصور این باشد او ۷ ـ ۸ سال بزرگتر است، اما خودم فکر می‌کنم تفاوت سنی من با صابر عبدلی نهایت ۲ – ۳ سال است.

این بازیگر که نقش جوانی در دهه ۳۰ ایران را دانلود بازی کرده است، درباره نحوه رسیدن به این کاراکتر نیز گفت: طبیعتا وقتی انسان چیزی را نبیند، نمی‌تواند آن را هم بازآفرینی کند، اما به واسطه فیلم‌های واقعی و سینمایی، کتاب‌ها و عکس‌ها می‌تواند خودش را در آن موقعیت قرار دهد. درباره من هم این شرایط وجود داشت و از همین ابزار استفاده کردم.

او ادامه داد: البته من هر چقدر هم این کار را انجام دهم، نمی‌توانم کاملا به جوانی که در سال ۳۲ زندگی می‌کرده، برسم. به همین دلیل از نشانه‌هایی که در فیلمنامه وجود دارد، استفاده می‌کنم و با این نگاه که اگر من را در آن زمان می‌گذاشتند، چطور بودم، جلوتر می‌روم. چون گاهی فکر می‌کنم آدم‌ها در زمان‌های مختلف رفتارهای نسبتا مشابهی از خودشان بروز می‌دهند و شاید فقط در گویش‌ها و رفتارهای فیزیکی و اجتماعی فرق کنند. به همین دلیل من سعی کردم صابر عبدلی امروزی را به سال ۳۲ ببرم و نشانه‌هایی که از زندگی آن زمان دارم را در نقش استفاده کنم.

بازیگر نقش صابر عبدلی در مجموعه شهرزاد درباره نظراتی که مردم می‌دهند نیز بیان کرد: من ۹ سال است که تلاش می‌کنم و در این مدت کارهای کوچک، بزرگ و تئاتر را در کارنامه داشتم و یک شبه وارد سریالی به این بزرگی نشده‌ام که نقش خوبی مثل صابر عبدلی را داشته باشم و این برخلاف نگاه عده کمی است که فکر می‌کنند خیلی بدون مقدمه وارد دنیای سینما شدم. به هر حال من بذری که در این سال‌ها کاشتم را توانستم با این سریال که محبوب شده، برداشت ‌کنم. به همین دلیل برایم جذاب است که نظرات را بخوانم و بدانم، البته نه خیلی زیاد که وقت آدم را بگیرد.

فتحی که دانلود بازی در سینما را با فیلم پدرش شروع کرده، درباره سخت‌گیری‌هایی که پدر در کار داشته نیز گفت: به من خیلی سخت‌تر از بازیگرهای دیگر می‌گرفتند! شاید تمام فشارهای دیگری که ممکن بود وجود داشته باشد، در پلان‌های من برخورد می‌شد و دقیقا برای من همین‌طور بوده که من را بیشتر دعوا می‌کردند!

امیرحسین فتحی بازیگری را با فیلم «کیفر» به کارگردانی حسن فتحی شروع کرده و بعد از آن در فیلم «پریناز» که به تازگی رفع توقیف شده، دانلود بازی کرد. وی در کارنامه کاری خود در فیلم هایی همچون «شاهگوش»،«پرده‌نشین»، «مزارشریف» و«آخرین بار کی سحر را دیدی؟» نیز حضور داشته است.

عکس های امیر حسین فتحی :

20170829120951679 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

amir hosein fathii Sabk98 5 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

amir hosein fathii Sabk98 13 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

amir hosein fathii Sabk98 18 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

amirhosseinfathi photokade 2 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

fathi 1 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

fatthi 2 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

fun2179 2 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

fun2179 7 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 01 21 18 05 05 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

پریناز ایزدیار - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 04 15 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 04 26 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 04 08 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 03 53 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 03 43 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

photo 2018 02 06 10 03 27 - زندگینامه امیر حسین فتحی بازیگر نقش صابر عبدلی در سریال شهرزاد

 


منبع:sabk98.com
گرداوری :ایرانی عکس

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A