خانه » اخبار روز » سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶

اطلاعیه سایت

سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶

سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶


حیوان سال ۹۶ | سال ۹۶ سال چه حیوانی است؟

سال ۹۶ چه حیوانی است

D8AED8B1D988D8B3 - سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶

حیوان سال ۹۶ خروس است در پایین خصوصیات سال خروس را میتوانید بخوانید

خروس به راحتی افکار و عقاید خود را بیان می کند و برای دفاع از گفته های خود تا مرز پرخاشگری و ستیزه جویی می تازد.

این طرز فکر و رفتار ناخوشایند خروس اطرافیانش را آزرده می سازد؛ ولی آنان با وقار تمام از این بی ادبی خروس چشم پوشی می کنند و آن را ناشی از صراحت در بیان و عادات عجیب او می دانند که البته سخت در اشتباهند، بی شک خروس صریح و صادق است و هر چه به فکرش برسد، به زبان می آورد؛ بی آن که نکته ای را از قلم بیندازد. اما باید گفت این صراحت خروس که صفت ذاتی اوست چندان پسندیده نیست و نوعی خودخواهی به حساب می آید؛ چرا که او اهمیتی برای احساسات دیگران قائل نیست و هرگز درک نمی کند که چرا باید برای دیگران ارزش قائل شود.

خروس برای حفظ موقعیت خود، ناگزیر به نیرنگ دست می یازد. البته این نیز تصوری واهی و باطل است. مطمئناً او دوست دارد جلب نظر کند لذا بدش نمی آید کمی به خودش برسد؛ اما در واقع او بسیار محافظه کار و سنت گراست و این حالت خود را به صحنه سیاست نیز تعمیم می دهد.

خروس معتقد است که همیشه حق با اوست و می داند چه کاری انجام می دهد. او به هیچکس اعتماد ندارد و خود محور است و از طرف دیگر در نصیحت کردن دیگران پافشاری می کند و سنگ تمام می گذارد.

خروس در ظاهر شجاع، ماجراجو، و بی پرواست اما عقل تان به چشم تان نباشد! در حقیقت او پر از ایده های به ظاهر بزرگ و نامعقول است که امیدی به تحقق آنها نیست.

خروس عاشق خواب و خیال، مکاشفه، اوهام غیر ممکن و قهرمان پردازی است؛ اما به واقع طبل تو خالی است که تمام رؤیاها، مکاشفات و تصورات او از فضای آرام خانه اش بیرون نمی رود. او ماجراجویی نازک نارنجی و فیلسوفی است که حتی نمی تواند چهار تا کلام حرف حسابی تحویل آدم دهد. البته او ترسو یا خجالتی نیست و در صورتی که شرایط ایجاب کند می تواند به موجودی جسور و شجاع تبدیل شود. خروس همیشه رؤیای قهرمان شدن را در سر می پروراند به این خاطر ممکن است با نشان دادن واکنشی جسورانه، خود را به خطر انداخته و با آغوش باز مرگ را بپذیرد. همین دلیل باعث می شود که خروس سرباز خوبی باشد.

اطرافیان خروس از صحبت کردن او لذت می برند؛ اما اگر حواسش را جمع نکند، ناخواسته آنان را از خود آزرده می کند و به عنوان لاف زنی که بیشتر قول می دهد و کمتر عمل می کند شناخته خواهد شد. درخشش او در جمع تا در ارتباط با دوستان نزدیک خود بیشتر است

جدول سال ها و حیوانات

جدول سال ها و حیوانات ان سال که متوجه خواهید شد :

سال ۹۱ سال چه حیوانی است سال ۹۲ سال چه حیوانی است سال ۹۳ سال چه حیوانی است سال ۹۴ سال چه حیوانی است سال ۹۵ سال چه حیوانی است سال ۹۶ سال چه حیوانی است یا سال ۱۳۰۳ تا سال ۹۸ سال چه حیوانی است

20130227112826 salena01 - سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶

فرمول یافتن حیوان سال

یافتن رابطه سال و حیوان خیلی سادس میتونید پیدا کنید که سال ۹۲ سال چه حیوانی است یا سال ۹۳ و هر سالی رو که دلتون بخاد اصلا سال تولد خودتون رو پیدا کنید

فرمول یافتن نام حیوان برای هر سال

اول از همه به این رقم ها و این حیوان ها توجه کنید :
۰ : خوک
۱ : موش
۲ : گاو
۳ : پلنگ
۴ : خرگوش
۵ : نهنگ
۶ : مار
۷ : اسب
۸ : گوسفند
۹ : میمون
۱۰ : مرغ
۱۱ : سگ
حالا سال ۱۳۸۸ رو از عدد ۶ کم می کنیم که میشه ۱۳۸۲ این عدد رو به ۱۲ تقسیم می کنیم و باقیمانده رو بدست
میاریم که میشه عدد ۲ و طبق لیست بالا عدد ۲ میشه سال گاو .
دقیقا به همین طریق محاسبه کنید سال بعد سال پلنگه.
۸۹:پلنگ
۹۰:خرگوش
۹۱:نهنگ
۹۲:مار

روش بدست آوردن نام حیوان نماد هر سال خورشیدی

مقاله زیر در ” ماهنامه علمی و فنی دانشمند، سال ۲۹، شماره ۸، سال ۱۳۷۰ – توسط استاد محمدرضا صیاد” نگاشته شده است. که در اینجا بدون هیچ دخل و تصرفی منتشر شده است.
نامیدن هر سال به نام یک حیوان، بیشتر در اثر عوامل اعتقادی یا فرهنگی در تقویم بعضی از ملل مرسوم شده است. این نوع عوامل از ریشه هایی سرچشمه می گیرد که با تقویم این گونه ملل در ارتباط است.

تقویم ترکی – مغولی، از حدود قرن هفتم هجری قمری یعنی پس از استیلای مغول بر ایران، به تقویم ایرانیان راه یافت. این تقویم از نوع شمسی – قمری است، بدین معنی که سال آن و ماه های آن قمری است. اسامی ۱۲ ماه قمری این تقویم در ترکی به ترتیب به معنی : ماه اول، ماه دوم و… نامیده می شود.

این تقویم دارای دوره ۱۲ ساله حیوانی است که اسامی معادل فارسی سالهای آن، به ترتیب عبارتند از : موش ، گاو، پلنگ، خرگوش، نهنگ، مار، اسب، گوسفند، میمون، مرغ ، سگ و خوک.

در ایران، استفاده از این تقویم در دوره صفویه(۹۰۷ تا ۱۱۳۵ هجری قمری) متداول شد. از آن زمان تا اواسط قرن سیزدهم هجری قمری که جایگزین تقویم جلالی شد، بیشتر در امور دولتی و شرح وقایع تاریخی، در کنار تقویم های هجری قمری، جلالی و غیره استفاده می شد.
در سال ۱۳۲۹ هجری قمری( مطابق ۱۲۸۹ هحری خورشیدی برجی) ، تقویم شمسی برجی به جای این تقویم رایج شد. سرانجام در سال ۱۳۰۴هجری شمسی که تقویم هجری شمسی به عنوان تقویم رسمی پذیرفته شد، به طور صریح استفاه از سالهای دوره ۱۲ ساله حیوانی منسوخ شد. با وجود این، هنوز هم در بعضی از انواع تقویم های ایرانی، از نام سال هجری شمسی در دوره ۱۲ ساله حیوانی استفاده می شود که از این پس در مقاله حاضر، به اختصار” نام سال هجری شمسی” نامیده می شود.

جدول تعیین نام سال هجری شمسی

این جدول توسط نگارنده مقاله حاضر طرح شده است و سه قسمت دارد. قسمت های فوقانی، راست و میانی، به ترتیب دو رقم سمت چپ، دو رقم سمت راست و نام سال هجری شمسی را مشخص می کنند. با استفاده از این جدول می توان نام سال، ۲۱۰۰ سال هجری شمسی(۰-۲۰۹۹ ) را تعیین نمود. برای آشنایی با روش استفاده این جدول به ذکر مثال زیر می پرد ازیم.

مثال – نام سال ۱۳۷۰ هجری شمسی را تعیین می کنیم.

از قسمت های فوقانی و راست جدول به ترتیب اعداد ۱۳ و ۷۰ را مشخص می کنیم. از خانه های مربوط به اعداد یاد شده ، دو خط به ترتیب یکی به سمت پایین و دیگری به سمت چپ در نظر می گیریم. در قسمت میانی جدول، در خانه مربوط به تلاقی این دو خط، کلمه ” گوسفند” نوشته شده است . بنابراین، نام سال ۱۳۷۰ هجری شمسی ” گوسفند” است.

سال ۹۶ سال چه حیوانی است؟

96 years what animal - سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶

خروس حیوان سال ۱۳۹۶ است.

خروس:

متولدین سالهای: , ۱۲۸۸، ۱۳۰۰، ۱۳۱۲، ۱۳۲۴، ۱۳۳۶، ۱۳۴۸، ۱۳۶۰، ۱۳۷۲، ۱۳۸۴، ۱۳۹۶، و …….

علایق:

رنگ: بنفش , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , حیوان: آهو

گُل: داودی , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , درخت: بلوط

رایحه: مر , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  , , گیاه: مرزه

طعم: شیرین , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ادویه: فلفل سفید

جواهر تولد: یاقوت زرد , , , , , , , , فلز: روی

عدد شانس: ۶ , , , , , , , , , , , , , , , , , , آلت موسیقی: قره نی

شعار خروس:  “من بهتر می دانم”

خروس سمبل وفاداری و وقت شناسی است. برای گذشتگان که ساعت شماطه ای نداشتند، بانگ خروس اهمیت ویژه ای داشته است و مردم را بیدار می کرده است.

افرادی که در سال خروس به دنیا آمده اند، افرادی صادق، روشن، ارتباطی، جاه طلب، و بامحبتند. ممکن است خیلی زود به چیزی علاقه مند شوند، اما سریع آن را فراموش می کنند. انها از عزت نفس بسیار بالایی برخوردارند و خیلی کم به دیگران متکی می شوند. ازآنجا که اکثر خروس ها ذاتاً مردمانی خوش تیپ و زیبا هستند، خواهان فراوان دارند. اگر بتوانند از غرور خود کم کنند، بیشتر پیشرفت خواهند کرد.

سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + جدول حیوانات سال های گذشته و آینده + عکس

نوشته سال ۹۶ چه حیوانی است ؟ + عکس و مطالب خواندنی حیوان سال ۹۶ اولین بار در شهر مطلب پدیدار شد.منبع مطلب

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A