خانه » اخبار روز » سنوات مجاز رایگان است/دانشگاهها با سنواتی ها همکاری کنند

اطلاعیه سایت

سنوات مجاز رایگان است/دانشگاهها با سنواتی ها همکاری کنند

سنوات مجاز رایگان است/دانشگاهها با سنواتی ها همکاری کنند


معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم آخرین وضعیت سنوات دانشجویی را تشریح کرد و گفت: با معاونت آموزشی وزارت علوم صحبت کرده ایم این سنوات، معقول و منطقی باشد.

 ابوالحسن ریاضی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در رابطه با مباحث سنوات دانشجویان گفت: بحث سنوات دانشجویی جزء قوانینی است که از قبل بوده و معاونت آموزشی مشخص می کند که سنوات هر مقطع تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری چه مقدار است.

وی ادامه داد: براساس قوانین اگر دانشجو در بازه زمانی مشخص، نتواند درسش را به اتمام برساند، مکانیزم های مختلفی وجود دارد، اگر آن سنوات اضافه، خارج از اراده دانشجو باشد، موضوع در کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها مطرح می شود درصورتی که سنوات مجاز باشد، بدون پرداخت هزینه خواهد بود. اگر غیر مجاز باشد به دلیل فضایی که برای اضافه سنوات در دانشگاه به وجود می آید، طبق قوانین هزینه ای دریافت می شود.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: با توجه به شرایطی که وجود دارد، با معاونت آموزشی وزارت علوم صحبت کرده ایم که این سنوات، معقول و منطقی باشد. معاونت آموزشی نیز آن را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، بررسی کرده، امیدواریم آن تعدیل مورد انتظار متناسب با شرایط دانشگاه صورت گیرد.

وی افزود: همچنین به دانشگاه ها نیز اعلام شده با دانشجویان نهایت همکاری در رابطه با سنوات انجام شود.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A