خانه » عکس جدید » سیف: از شنبه “هیچ” نرخ سود بانکی بالای ۱۵ درصد نخواهیم داشت/ “اصلاح نظام بانکی” بخاطر رونق اقتصادی

اطلاعیه سایت

سیف: از شنبه “هیچ” نرخ سود بانکی بالای ۱۵ درصد نخواهیم داشت/ “اصلاح نظام بانکی” بخاطر رونق اقتصادی

سیف: از شنبه “هیچ” نرخ سود بانکی بالای ۱۵ درصد نخواهیم داشت/ “اصلاح نظام بانکی” بخاطر رونق اقتصادی

on Saturday no interest rate will be over 15 - سیف: از شنبه “هیچ” نرخ سود بانکی بالای ۱۵ درصد نخواهیم داشت/ “اصلاح نظام بانکی” بخاطر رونق اقتصادی

به نقل از ایرانی عکس:ولی‌الله سیف صبح امروز در این شورای اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی اظهار داشت: در این سال گذشته نظام بانکی کشور عملکرد خوبی داشته است.

وی افزود: در این این راستا طرح حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط عملیاتی شد که در این آن 24 هزار و 500 واحد در این سرتاسر کشور با تسهیلات سرمایه در این گردش به بهره‌برداری رسیدند که 17 هزار و 500 میلیارد تومان میزان تسهیلات آن بوده و توانست اشتغال و تولید را در این کشور ایجاد کند.

رئیس کل بانک مرکزی ایران بیان کرد: سال گذشته رشد ۱۲/۵ درصدی را داشتیم که این امر در این ۴ فصل سال نمود دارد که در این این راستا فصل اول منفی ۱/۸ درصد و در این فصل آخر ۵/۶ درصد بوده است.

سیف با اشاره به اولویت‌هایی که از بعد اقتصادی سال 96 باید در این کشور دنبال شود تصریح کرد: در این این راستا تمرکز ما باید در این رشد و رونق اقتصادی، اشتغال، توسعه صادرات، حجم سرمایه‌گذاری و افزایش آن در این بخش‌های مختلف باشد.

وی با اشاره به اینکه باید همزمان با اقدامات بخاطر اصلاح نظام بانکی وظیفه اصلی که حمایت از رونق اقتصادی است را مدنظر قرار دهیم خاطرنشان کرد: بنابه شرایط موجود باید در این نظر بگیریم که از اسراف و هدررفت منابع محدود تسهیلات نظام بانکی جلوگیری کنیم و مطمئن شویم که به مسیرهایی می‌رویم که منجر به تولید می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی ایران یادآور شد: در این فاینایسی که منابع محدود و ایده‌ها مختلف است باید ایده‌ای اولین ایده شود که بیشترین بازدهی را داشته باشد و نگاه مطلق نباید به سودآوری باشد بلکه باید به سمتی باشد که بیشترین اشتغال را ایجاد می‌کنند.

سیف با اشاره به اینکه دولت در این چند سال گذشته خوشبختانه خوب عمل کرده است اظهار داشت: دامنه ۶۰۰ هزار ایجاد شغل دستاورد بزرگی است اما نیاز جوانان ما با حداقل ایجاد ۹۰۰ هزار شغل مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها باید پایدار باشد که در این کنار فعالیت سهمی بخاطر سهامداران نیز داشته باشد افزود: پروژه‌ای که زیان می‌دهد نمی‌تواند پایدار باشد بلکه شاید خسارت‌آور نیز باشد و برخی از بنگاه‌های اقتصادی که از مسیر مثبت خارج می‌شوند بخاطر ادامه کار باید مشکل آنان برطرف شود و تجربه سال گذشته به خصوص در این بعد بنگاه‌های کوچک تجربه بسیار خوبی بوده است.

 رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه نظام بانکی 90 درصد از تأمین مالی اقتصادی کشور را بر عهده دارد بیان کرد: تمام بنگاه‌ها از بزرگ و کوچک تنها ایده آنان بخاطر تأمین سرمایه، کمک گرفتن از بانک‌ها است که ممکن است بانک‌ها نتوانند به بنگاه‌های کوچک به خوبی برسند.

سیف با بیان اینکه امسال بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بخاطر بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در این نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: از مبلغ 20 هزار میلیارد تومان بخاطر سرمایه در این گردش، 10 هزار میلیارد تومان بخاطر نوسازی خطوط تولید و 20 هزار میلیارد تومان نیز بخاطر ایجاد اشتغال در این کشور در این نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر تحقق سیاست‌های ابلاغی در این حوره اقتصاد مقاومتی یادآور شد:  نظام بانکی کشور باید شرایط را بخاطر رسیدن به اهداف کلان اقتصادی تسهیل و تسریع کند.

رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی کشور از دو سال قبل آغاز شده است گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی از جمله اقداماتی است که ان‌شاءالله در این آینده‌ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

سیف با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد تومان بخاطر حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در این سال ۹۶ در این نظر گرفته شده است افزود: مکانیزم‌های اجرایی شدن این امر نیز آماده شده است که انشاءالله از ابتدای شهریورماه جاری امیدواریم بانک‌های کشور نسبت به اجرای آن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی اظهار داشت: مدیران بانک‌ها باید توجه ویژه‌ای به خراسان جنوبی داشته باشند و نباید به هر قیمتی یک واحد تولیدی زیان‌آور مورد حمایت قرار گیرد چون ممکن است این کار به مرور موجب از بین رفتن ارزش کلی آن واحد تولیدی شود.

رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه باید بازار فروش محصولات و به روز بودن تجهیزات واحدهای تولیدی مدنظر باشد گفت: با توجه به محدودیت واحدهای تولیدی بزرگ استقرار واحدهای کوچک تولیدی و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی بخاطر استان‌هایی مانند خراسان جنوبی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

سیف یادآور شد: استان خراسان جنوبی جای حرکت جدی‌تری را از همکاران بانکی دارد چون اقدامات نظام بانکی می‌تواند در این جامعه امیدواری ایجاد کند.

رئیس کل بانک مرکزی ایران خاطرنشان کرد: از شنبه هیچ نرخ سود بانکی بالای ۱۵ درصد نخواهیم داشت این رقم کاهشی ادامه پیدا می‌کند تا به نرخ تورم برسیم و این امر به انسجام نظام بانکی کشور نیاز دارد.

جمع اوری: تسنیم


جمع اوری:asemooni.com
گرداوری :ایرانی عکس

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A