home بیوگرافی شانس اندک پرسپولیس و طارمی برای نجات از محرومیت

شانس اندک پرسپولیس و طارمی برای نجات از محرومیت

کارشناس حقوقی فوتبال تأکید کرد، شانس باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی برای کاهش محرومیت سنگینی که فیفا برای آنها در نظر گرفته، بسیار اندک است. در مورد ماجرای محرومیت پرسپولیس و طارمی اظهار داشت:قرارداد اگر حتی روی پاکت سیمان و روی کاغذ سیگار هم نوشته شود، اعتبار دارد.محرومیت پرسپولیس

در ایران تصور می کنند قراردادها زمانی اعتبار دارد که در فدراسیون ثبت شود، در حالی که ثبت قرارداد برای دانلود بازی دادن بازیکن است و انعقاد قرارداد برای استخدام شدن. وقتی طارمی به ترکیه می رود و قرارداد امضا می کند یعنی به استخدام آن باشگاه درآمده است.

وی ادامه داد:از آنجایی که او بدون داشتن دلیل موجه ترکیه را ترک کرده، به مفهوم فسخ یک طرفه قرارداد است که در فیفا ثابت شده که این فسخ موجه نبوده است و بازیکن بابت آن باید چهار ماه محروم شود. پرسپولیس هم بعد از فسخ او را به خدمت گرفت و قضات شورای حل اختلاف فیفا فرض را بر این گذاشته اند که پرسپولیس در این فسخ یک طرفه، تحریک کننده بازیکن بوده و بابت این از دو پنجره نقل وانتقالات محروم شده است.

نصیرزاده در پاسخ به این پرسش که «آیا باشگاه پرسپولیس می تواند به محرومیت طارمی و خودش اعتراض کند؟»، گفت:چون این محرومیت بیش از سه ماه است، پرسپولیس می تواند به دادگاه لوزان سوئیس اعتراض کند. البته یک قاعده در فیفا وجود دارد، اینکه آرای صادره در صورت صدور حتی اگر قابلیت تجدید نظرخواهی داشته باشد، باید اجرا شود. به همین دلیل رأی صادره در این رابطه دارای قابلیت اجرایی است.

 کارشناس حقوقی فوتبال در پاسخ به پرسش این پرسش که «آیا فدراسیون فوتبال هم در این بین مقصر بوده است؟»، خاطر نشان کرد:فدراسیون فوتبال در این ماجرا فقط نقش واسطه را دارد و باشگاه ها کاملاً مستقل بوده و مسئول تمام رفتارهای شان هستند. به همین دلیل فدراسیون مطلقاً در تمام پرونده های حقوقی که باشگاه های ایرانی محکوم می شوند هیچ نقشی ندارد و این اشتباه معمولاً توسط باشگاه ها صورت می گیرد و باید تاوان آن را هم پرداخت کنند.

وی افزود:در واقع باید گفت که برای بخشش طارمی و پرسپولیس امیدواری کمی وجود دارد. الان مدت زمان یک ماهه برای پرداخت خسارت وجود دارد که اگر بعد از این هم پرداخت نشود پرونده به کمیته انضباطی فیفا می رود. آنجا مسئول دبیرخانه نامه ای به باشگاه پرسپولیس می زند که شما باز هم سه هفته مهلت دارید که بدهی را پرداخت کنید، در غیر این صورت با برخورد ما مواجه خواهید شد. برخورد آنها ابتدا کسر سه تا ۱۲ امتیاز و در مرحله بعد سقوط به دسته پایین تر است.

نصیرزاده در پایان اظهار داشت:بهتر بود که طارمی و باشگاه پرسپولیس در این رابطه از افرادی که حقوق فوتبال را می دانستند مشورت می گرفتند نه آن حقوقی که در دانشکده حقوق تدریس می شود!

موضوع: خبر ورزشی


منبع:newsair.ir
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A