خانه » اخبار روز » شنبه ۱۶ بهمن ۹۵؛ مدارس گیلان و مازندران و گلستان تعطیل است

اطلاعیه سایت

شنبه ۱۶ بهمن ۹۵؛ مدارس گیلان و مازندران و گلستان تعطیل است

شنبه ۱۶ بهمن ۹۵؛ مدارس گیلان و مازندران و گلستان تعطیل است


به دلیل افت فشار گاز و برودت سرما و یخبندان تمامی مدارس استان مازندران اعم از پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم و پیش‌دانشگاهی در دو شیفت صبح و عصر روز شنبه، شانزدهم بهمن ماه تعطیل اعلام می‌شود.

در همین حال، به علت تداوم سرما و مدیریت بهینه مصرف گاز و جلوگیری از افت فشار گاز تمامی مدارس استان گلستان در تمام دوره‌های تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر روز شنبه ۱۶ بهمن ۹۵ تعطیل شد.

محمدعلی نجفی بامداد امروز در جلسه مدیریت بحران گیلان با اشاره به اینکه بارش بیش از ۷۰ سانتی متر برف در مدت ۱۲ ساعت مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است گفت: مجموعه مدیریتی تلاش کنند تا محورهای اصلی با به کارگیری ماشین‌آلات برف روبی و به صورت کامل بازگشایی شوند.

وی افزود: به غیر از رشت شهرستان‌های دیگر در شرق گیلان با مشکلاتی مواجه هستند و گروه‌های مدیریت بحران از طرف استانداری به آن مناطق اعزام شدند.

استاندار گیلان از آسیب‌شناسی و ارزیابی نحوه عملکرد دستگاه‌ها پس از پایان مشکلات خبر داد و بیان کرد: گروه‌های امدادی از استان‌های دیگر برای وصل برق 50 هزار مشترک باقی‌مانده به گیلان اعزام می‌شوند.

نجفی با بیان اینکه دهیاران برای برف‌روبی و برطرف کردن مشکلات روستائیان در روستاها در حال تلاش هستند، تصریح کرد: همیاری مردم به ما کمک می‌کند ضمن اینکه دهیاران از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند.

وی به مصرف ۲۲ میلیون متر مکعب گاز در روز گذشته در گیلان اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به برودت هوا انتظار می‌رود مصرف گاز افزایش پیدا کند.

استاندار گیلان با تأکید بر افزایش صرفه‌جویی در مصرف گاز، بیان کرد: روز شنبه تمام مقاطع تحصیلی به دلیل یخ‌بندان، شدت برودت هوا و صرفه‌جویی در مصرف گاز تعطیل هستند.

نجفی بر سختگیری پلیس راه برای خودروهای بدون زنجیر چرخ در محورهای برف‌گیر گیلان تأکید کرد و یادآور شد: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای مسؤول در بیمارستان‌ها به دلیل قطع برق فوتی نداشتیم.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A