خانه » اخبار روز » صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبار

اطلاعیه سایت

صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبار

صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبار


pixel 273 - صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبار

صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید

pixel - صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبارn00245069 b - صانعی دره‌بیدی با «فلسفه اخلاق» دیلتای به بازار نشر می‌آید+اخبار

 

منوچهر صانعی‌ دره‌بیدی، استاد فلسفه دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از اتمام نگارش کتابی درباره تاریخ ایران خبر داد و افزود: این کتاب درباره تحلیل انتقادی فضایل اخلاقی در فرهنگ ایران از لحاظ تاریخی است که در سال ۱۳۸۹ آماده چاپ شد اما هنوز مجوز برای چاپ دریافت نکرده و در انتظار چاپ است.

وی در همین باره ادامه داد: ما ایرانیان فضایل اخلاقی داشته‌ایم که در حمله اعراب به ایران از دست رفته اما به هیچ وجه نمی‌توان آن را به پای اسلام گذاشت چراکه ما امروز مسلمانیم و دست از مسلمانی خود نیز بر نمی‌داریم.

این استاد دانشگاه با اشاره به ترجمه کتاب دیگری با عنوان «تاریخ زیبایی‌شناسی» اظهار کرد: ترجمه این کتاب دو سال و نیم زمان برد و مشتمل بر ۵۰۰ صفحه است. در این کتاب بیان شده که نویسنده از آنجا که به زیبایی در مشرق زمین آگاهی ندارد به انواع زیبایی اعم از تئاتر، نمایش، مجسمه‌سازی، و … در ادوار مختلف تاریخ غرب اشاره می‌کند، به عبارت دیگر این کتاب یک دوره کامل تاریخ هنر است.

دره‌بیدی که پیش از این نیز بسیاری از آثار ویلهلم دیلتای را ترجمه کرده، گفت: دیلتای یک مجموعه ۶ جلدی دارد که من پنج جلد آن را ترجمه کردم اما متاسفانه هنوز به جلد ششم دست پیدا نکردم. همچنین او یک مجموعه ۲۰ جلدی دارد که جلد دهم آن درباره «فلسفه اخلاق» است و به زودی نشر ققنوس با ترجمه من آن را منتشر می‌کند.منبع

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A