خانه » عکس جدید » طرز تهیه کمپوت،سرکه و مربای سیب

اطلاعیه سایت

طرز تهیه کمپوت،سرکه و مربای سیب

طرز تهیه کمپوت،سرکه و مربای سیب


مواد لازم کمپوت سیب :

سیب: ۹۵۰ گرم

شکر: ۸ قاشق سوپخوری

آب: ۲.۵ فنجان

پوست لیمو ترش: ۲۵ گرم

Apple compote vinegar jam - طرز تهیه کمپوت،سرکه و مربای سیب

طرز تهیه کمپوت سیب: 

آب را بجوش آورده، شکر و پوست لیمو ترش را در این آن ریخته چند دقیقه که گذشت سیب را در این آن بریزید. هر قطعه سیب که نرم شد، آن را بیرون آورده در این ظرف بلوری بریزید. بعد آخر کار شربت را بجوشانید تا به اندازه دو لیوان برسد. شربت را در این پایان کار روی سیب‌ها بریزید.

طرز تهیه سرکه سیب :

بخاطر تهیه سرکه، هر چقدر سیب‌ها بعد از چیده شدن از درخت، بخاطر مدت بیشتری در این یک جا قرار بگیرند تا پلاسیده و نرم شوند، سرکه بهتری می‌توان از آنها تهیه کرد. مثلاً سیب‌ها را مــدت ۸-۷ ماه نگه دارید تا پلاسیده و نرم شوند، ولی نباید دچار گندیدگی و فساد شوند.
سیب‌ها را بعد از شستن، با چاقو از وسط نصف کرده یا چند تکه کنید. هسته آنها را خارج کنید.سپس آنها را در این یک دبّه پلاستیکی بریزید تا پُر شود و درب آن را کیسه نایلونی گذاشته و محکم درب آن را ببندید. سپس هـر ۳-۲ روز یک بار، درب ظرف را باز کنید و اگر سیب‌ها پایین رفته بود، مجدداً روی آن تکه‌های سیب را بریزید. چون بعد از چند روز سیب‌ها در این ظرف پایین می‌روند و در این ته آن جمع می شوند. این کار را تا چندین مدت ادامه دهید تا جایی که دیگر سیب‌ها ته ظرف نروند و کاملاً دبّه را پر کرده باشند.
بعد از آن کیسه نایلونی را محکم سر ظرف کشیده و درب آن را محکم ببندید تا هوا وارد نشود. سپس دبّه ی محتوی سیب ها را در این یک مکان گرم مثل اتاق یا گوشه آشپزخانه قرار دهید و یک پارچه ضخیم هم روی آن بکشید تا جایش کاملا گرم باشد، زیرا هر چقدر مکان ظرف محتوی سیب ها گرم تر باشد،سرکه بهتری به دست می آید.

طرز تهیه مربای سیب :

سیب سفت : ۱ کیلو

شکر ۱/۵ کیلو

دانه هل ۱ قاشق چایخوری

شکر و آب را قوام بیاورید . سیب ها را پوست بکنید و قاچ قاچ کنید و یا اگر از سیب ریز گلاب استفاده می کنید ، وسط آن را با چاقوی نازکی خالی کنید وسیب را درسته در این شکر بیندازید . هل را در این پارچه نازکی بریزید و سر پارچه را محکم ببندید و در این شیره شکر بیندازید . بخاطر پخت این مربا یک ساعت کافی است .جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A