home اخبار روز عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب ۹۶ | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها ۱۳۹۶

عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب ۹۶ | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها ۱۳۹۶


عکس نوشته شب لیله الرغائب ۹۶ | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها ۱۳۹۶

عکس پروفایل تلگرام شب آرزوها ۱۰ فروردین ۹۶ ، اعمال شب لیله الرغائب ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ ، دعا و واجبات شب لیله الرغائب سال ۹۶ ۲۰۱۷ ،کارت پستال شب آرزوها ۹۶ ۲۰۱۷ ، اس ام اس تبریک شب لیله الرغائب ۹۶ ، دانلود دعای  لیلة الرغائب ۱۳۹۶

995429 900 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها در سال ۱۳۹۶ ، عکس شب آرزوها ،عکس شب لیلة الرغائب

متن اس ام اس شب آرزوها ۹۶ + شعر و پیامک لیله الرغائب

اعتکاف سال ۹۶ · تاریخ دقیق لیله الرغائب یا شب آرزوها در سال ۹۶ + پیامک . اس ام اس شب آرزوها, متن دربارهلیلة الرغائب, پیامک شب آرزوها . ۱۳۹۶ ۹۶ , متن ادبی تبریک اول رجب۹۶ , متن تبریک اول رجب ۹۶ , عکس نوشته برای پروفایل تلگرام لیله الرغائب ۹۶ 

اعمال شب لیلة الرغائب،دعای شب آرزوها ۱۳۹۶
به گزارش مجله شبانه مای پیکس لاو،نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب «لیله الرغائب» است . من و تو در این شب بزرگ دست به دعا برای رهایی و نجات مسلمانان سوریه، ‌فلسطین، عراق، افغانستان،‌ بحرین و…..از ظلم استکبار، صهیونیزم و وهابیت بلند خواهیم کرد.

امشب شب لیله الرغائب است. هرچه فکرکردم بزرگترین آرزو و بهترین دعا چه دعایی برایم است ناخود آگاه به یادسخنی از پیامبر نور و رحمت برای عالمیان افتادم که فرموده اند" من اصبح لایهتـم بامور المسلمین فلیـس منهم و مـن سمع رجلا ینادى یا للمسلمیـن فلم یجبه فلیس بمسلم .

هر که صبح کند و به امور مسلمیـن همت نگمارد ، از آنهانیست ؛و هرکـس بشنود که شخصـى فریاد مـیزنـد: (( اى مسلمانها به فریادم برسید)) ولـى جـوابـش نگـوید،مسلمان نیست .

این بود که به خود نهیب زدم شرط مسلمانی نیست که برادران و خواهران مسلمانمان در سوریه، ‌فلسطین، عراق، افغانستان،‌ بحرین و…..جای جای این جهان در زیر ظلم و ستم چکمه های استکبار و صهیونیزم و هابیت باشند و من و تو در این شب بزرگ دست به دعا برای رهایی و نجات آنان بلند نکنیم .

شاید خدای رحمان و رحیم به دلیل اینکه دیگران را به فرموده حضرت زهرا سلام الله بر خود مقدم داشتیم ،‌از باب فضل و رحمت خویش حاجات فردی ما را هم نیز برآورده کرده و از پیاله معرفت الله سیرابمان کند. ان شاالله.

*شب لیله الرغائب*

نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب در حالی فرامی‌رسد که با نمایان شدن هلال ماه در آسمان، یکی از بهترین ایام برای نیت تمایلات پاک و آرزوها است؛ رویکردی که در سالهای اخیر پررنگ شده و در این شب بندگان خدا ضمن سجده به درگاهش، امید تازه برای رسیدن به مقصودشان می‌کنند و آرزوهایشان را با فرشتگانش که بر زمین نازل شده اند در میان می گذارند.

در چنین شبی که موسوم به «لیله الرغائب» است و در تمامی کشورهای اسلامی گرامی داشته می‌شود، فرشتگان از آسمان به زمین خاکی سرازیر می‌شوند و ساکن زمین می‌شوند و پیغامبر نیت‌های پاک بندگان خداوند هستند. بنابراین ضمن تاکید بر اعمالی که مربوط به چنین شبی است، فرصت نیت خواسته های به حق و آرزوهای دست یافتنی را نمی توان از دست داد.

در واقع «لیله الرغائب» ضیافتی برای خواستن بهترین ها است و او که بخشنده ترین بخشندگان است، کرمش هیچ گاه توقف پذیر نبوده و نخواهد بود. امشب شبی است که از وابستگی‌های زمینی همچون دل‌های گره خورده تا دلبستگی‌‌های آسمانی در قالب نیت های پاکتان که شاید حتی بر زبان نیز جاری نساخته باشید، در نظرتان خواهد آمد و امید اینکه پیش از تماشای هلال رجبی دیگر، آرزوهایتان محقق شده باشد.

در چنین ضیافت بی‌کرانی، طَبَق‌های آرزو از سوی خداوندگار بزرگ بر بندگانش ارزانی ‌می‌شود و هر انسانی بنابر روحیات و اقتضائاتش، آنچه مطلوب نظرش بوده را از این خان بزرگ برمی‌گیرد و صاحب مهمانی تا آنجا که صلاح بنده‌اش باشد، آرزوهایی که فرشتگان حاملش هستند را برآورده می‌سازد.

لیلة الرغائب ( شب آرزوها )

از جمله شبهای بزرگ و با عظمت ماه رجب(اعمال ماه رجب) شب جمعه اول این ماه است.معروف به لیلة الرغائب، اعمال مخصوصی در این شب ذکر شده که به واسطه آن اعمال برکات و پاداش فراوان بر انسان سرازیر می‏شود.

رغائب جمع رغیبه است به معنی «امرٌ مرغوب فیه عکاء کثیر» یعنی شبی که در آن عطاها و مواهب فراوان بدست می ‏آید در حدیث است شب جمعه اول این ماه احیاء و بیداری و نیایش فضیلت ویژه دارد و موجب دست‏یابی به عطایای ارزشمند حضرت پروردگار است، در حدیث است که رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: ملائکه این شب را به این نام نهادند و محدثان در کتاب‏های دعا نمازی با کیفیت مخصوصی در این شب ذکر کرده‏ اند که پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود:

هر کس این نماز را در این شب انجام دهد ثواب این نماز به نیکوترین صورت با روی خندان و درخشان و با زبانی فصیح در شب اول قبر در حضور این فرد ظاهر شود و به او می‏ گوید: ای دوست من مژده می ‏دهم تو را که از هر شدّت و سختی نجات یافتی، نمازگزار می‏گوید: تو کیستی که من تاکنون چنین صورتی زیبا با چنین جلوه ‏ای ندیدم و سخنی شیرین‏تر از کلام تو نشنیده ‏ام و بویی بهتر از بوی تو نبوئیدم در پاسخ می‏گوید: من همان نماز لیلة الرغائبم که شما انجام دادی.

امشب آمده‏ ام نزدت باشم تا حق را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من در عرصه قیامت سایه بر سر تو خواهم افکند پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد.

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

کیفیت اعمال لیلة الرغائب

سید در "اقبال" و علامه در "اجازه بنی زهره" درباره اعمال لیله الرغائب نقل کرده اند:از جمله اعمال این شب نمازی است که گناهان بسیار به سبب او آمرزده شود و هر که این نماز را بگذارد، چون شب اول قبر او شود، حق تعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوترین صورتی با روی گشاده و درخشان و زبان فصیح.

پس با وی گوید: ای حبیب من بشارت باد ترا که نجات یافتی از هر شدت و سختی.گوید تو کیستی، به خدا سوگند که من روئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده ام و بوئی بهتر از بوی تو نبوئیدم.

گوید: من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجای آوردی. آمدم امشب به نزد تو تا حق ترا ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم. وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قیامت. پس خوشحال باش که خیر از تو هرگز معدوم نخواهد شد. 

leltaol raghaeb sms - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها

عکس شب آرزوها

عکس شب لیلة الرغائب

983 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

516543 6sD3BuEm - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

عکسهای پروفایل شب لیله الرغائب – جذاب ۹۶

پیامک تبریک لیله الرغائب ۹۶ اس ام اس و عکس نوشته لیله الرغائب شب آرزوها 10 فروردین ۹۶  پروفایل لیله الرغائب ۹۶ | لیله الرغائب چه شبی است ؟

arezoo - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

همه چیز درمورد لیلة الرغائب

مای پیکس لاو : کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. بنابر معنای اول «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. بر پایهٔ معنای دوم «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند.

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

اعمال شب لیله الرغائب ۹۶ ( شب آرزوها ۱۳۹۶

به نقل از پیامبر اسلام اعمالی برای این شب ذکر شده‌است:

روز پنج شنبه اول ماه رجب – در صورت امکان و بلا مانع بودن – روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشا دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می‌شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود.

چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر «اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» گفته شود.

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

در اینجا می‌توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود.

پیامبر اسلام در فضیلت این نماز گفته‌است که:

کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می‌فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی. میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

اسناد روایت لیله الرغائب 

سید ابن طاووس در اقبال الاعمال این نماز را آورده است. ایشان در قبل از نقل روایت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که این نماز در آن بیان شده می گویند: من آن را در کتاب‌هاى عبادات به نقل از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دیده ام و خودم آن را از از برخی کتاب‌هاى راویان شیعه امامیّه-رحمهم اللّه نقل می کنم.[۵]


معنی سخن ایشان این است که روایت مربوط به این نماز در کتابهای مربوط به عبادات سنی و شیعه آمده است و ایشان آن را به نقل از یکی از کتابهای شیعه آورده اند. البته کتابهایی که سید بن طاووس بدانها اشاره نموده است به دست ما نرسیده است .

متن و عکس نوشته لیله الرغائب ۹۶ شب آرزوها

متن اس ام اس شب آرزوها ۹۶ + شعر و پیامک لیله الرغائب لیله الرغائب شب آرزوها شبی که آسمانش پر از برق … پیامک و شعر شب آرزوها / جملات ویژه ی لیلة الرغائب.

کفعمی نیز در بلد الامین این نماز را نقل کرده است و ایشان آن را از کتاب اختیار المصباح الکبیر و ما اضیف الیه من الادعیه نوشته ابن باقی قرشی، علی بن حسین ( قرن ۷ق) نقل کرده است. البته این دعا در بخش اضافات ابن باقی آمده است یعنی بخشی که ابن باقی بعد از نقل گزینش خود از کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی آورده است.[۶]

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

شیخ عباس قمی نیز در مفاتیح الجنان می آورد: بدان‌که اولین شب جمعه ماه رجب را «لیلة الرغاب» (یعنى شب دلدادگان) مى ‌گویند و براى آن عملى با فضیلت‌ بسیار از حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله وارد شده که آن را سیّد در کتاب «اقبال» و علاّمه حلى در «اجازه بنى زهره» نقل کرده‌ اند.

عکس پروفایل لیله الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها داغ

با فروز همراه باشید: عکس پروفایل شب آرزوها و عکس نوشته مذهبی لیله الرغائب  عکس نوشته پروفایل درمورد خدا جدید ۹۶ , تصاویر متن دار و جملات دلنوشته درباره خدا  2017 عکس های پروفایل عاشقانه زبان انگلیسی ۱۳۹۶ و تصاویر برایپ روفایل

مطابق با آنچه در توضیح نسخه خطی " اجازه بنی زهره" در سایت کتابخانه مجلس شورای اسلامی آمده است. اجازه مبسوطی است که در ۱۵ شعبان ۷۲۳ق، برای پنج تن از خاندان بنی زهره صادر شده است: علاءالدین علی بن محمد بن حسن بن ابی المحاسن زهره و پسرش شرف الدین حسین و برادر وی بدرالدین محمد و دو پسر برادرش امین الدین احمد و عزالدین حسن

sh 1 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

1  D9 84 DB 8C D9 84 D9 87 20 D8 A7 D9 84 D8 B1 D8 BA D8 A7 D8 A6 D8 A8 201 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

%D9%82%D9%84%D8%A813 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

butterfly wishesnight - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

عکس نوشته و متن زیبا در مورد شب آرزوها لیله الرغائب + شعر 

فروردین ۱۳۹۶ عکس نوشته و متن زیبا عکس پروفایل لیله الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها،  اس ام اس جدید شب آرزوها لیلة الرغائب سال ۹۵ | یک نت | رمضان ۹۶

16638 665 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

shab laylatolraghaeb 650x400 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها

عکس شب آرزوها

عکس شب لیلة الرغائب

fu6835 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها ۹۶، mypixlove.blogsky.com،اعمال و دعای شب لیلة الرغائب

700 - عکس نوشته پروفایل شب لیله الرغائب 96 | اعمال شب لیلة الرغائب | دعای شب آرزوها 1396

شب آرزوها عکس شب آرزوها عکس شب لیلة الرغائب

اس ام اس و عکس نوشته لیله الرغائب شب آرزوها فروردین

اس ام اس شب آرزوها ۹۶ به همراه متن و عکس نوشته شب آرزوها لیله الرغائب 10 فروردین ۹۶ که  فروردین ۱۳۹۶ عکس پروفایل لیله الرغائب با متن تبریک شب آرزوها جدید و زیبا، عکس نوشته لیله

عکس پروفایل لیله الرغائب 

پوستر لیلة الرغائب – عکس لیلة الرغائب عکس پروفایل لیله الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها، داغ و زیبا و عرفانی ۹۶  عکس فروردین ۱۳۹۶ 

عکس نوشته شب لیله الرغائب ۹۶،اعمال شب لیلة الرغائب ، دعای شب آرزوها ۱۳۹۶


گرداوری شده توسط: ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A