خانه » اخبار روز » فرهنگیان مراقب کلاهبردان تلفنی و پیامکی باشند

اطلاعیه سایت

فرهنگیان مراقب کلاهبردان تلفنی و پیامکی باشند

فرهنگیان مراقب کلاهبردان تلفنی و پیامکی باشند


مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش یزد با بیان این که برخی از افراد سودجود از فرهنگیان کلاهبرداری کردند از آنان خواست مراقب کلاهبرداران تلفنی و پیامکی باشند .

به گزارش ایسنا، «محمدرضا قانع» در مورد انجام یک سری کلاهبرداری‌های تلفنی از فرهنگیان استان طی چند روز گذشته، اظهار کرد: طی چند روز گذشته افرادی ناشناس با عناوین جعلی همچون مسئول شرکت تعاونی فرهنگیان، کارشناس اداره رفاه آموزش و پرورش به بهانه برنده شدن مخاطب در قرعه‌کشی و یا برخورداری از کمک رفاهی آموزش و پرورش با فرهنگیان تماس گرفته و یا با ارسال پیام از آنان خواستند هزینه حمل را به یک شماره حساب واریز کنند.

وی افزود: کلاهبرداران برای معتبر جلوه دادن خود بعضا شماره  پرسنلی  و یا سایر مشخصات سجلی مخاطب را نیز ارائه داده و برای جلب اعتماد شماره تلفنی را نیز برای برقراری تماس ارائه کرده‌اند.

مدیر اداره روابط عمومی آموزش و پرورش یزد در ادامه از فرهنگیان استان خواست در صورت هرگونه تماس با موضوع برنده شدن شما در قرعه کشی لوازم خانگی و یا بهره‌مندی از کمک رفاهی مراتب را به کارشناسی حراست اداره محل خدمت خود منعکس نمایند .

قانع با یادآوری این نکته که کلاهبرداران در مقاطع زمانی مختلف شیوه کلاهبرداری خود را تغییر می‌دهند تصریح کرد: فرهنگیان در پاسخگوئی تلفنی به افراد ناشناس به ویژه در مواردی که تماس گیرنده به نوعی درخواست‌های مالی دارد دقت و وسواس بیشتری به خرج دهند .

این مقام مسئول همچنیین از فرهنگیان خواست اطلاعات شخصی خود را در سایت‌ها و فضای مجازی به اشتراک نگذارند .

گفتنی است؛ چندی پیش در مواردی به بهانه کمک خیری به مدارس و در روزهای اخیر نیز با ترفند برنده شدن ماشین لباسشوئی از معلمان  به ویژه خانم‌ها کلاهبرداری شده‌است.منبع کنکور

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A