home اخبار روز قالیباف: اقتصاد را به جای مردم به دوستان و هم‌حزبی‌هایمان سپردیم

قالیباف: اقتصاد را به جای مردم به دوستان و هم‌حزبی‌هایمان سپردیم


کلمات کلیدی: راهپیمایی ۲۲ بهمن ، محمدباقر قالیباف ، اصفهان ، اقتصاد مقاومتی ، مدیریت جهادی

470324 941 - قالیباف: اقتصاد را به جای مردم به دوستان و هم‌حزبی‌هایمان سپردیمسرویس سیاسی فردا؛ پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر قالیباف نوشت: محمد باقر قالیباف صبح امروز طی سخنانی در جمع مراسم پرشور یوم الله ۲۲ بهمن اصفهان،  ضمن تبریک ۲۲ بهمن گفت: مردم اصفهان بیشترین هزینه را در عرصه های دفاع از انقلاب تقدیم اسلام و انقلاب کردند، مخصوصا در دوران دفاع مقدس نقطه ای از جبهه از جنوب گرفته تا شمال غرب را نمی توان یافت که جای پای شهدای این استان در آنجا نباشد و خونی از فرزندان این استان در این جبهه ها نریخته باشد. همچنین مکانی در جبهه های دفاع مقدس نیست که رشادت های سرداران بزرگی همچون شهید خرازی ، کاظمی ها، طریق اللهی ها و … را ندیده باشد.

وی با عرض شهادت خانم فاطمه زهرا(س) به محبان اهل بیت اظهار کرد: ما در سال های ۵۵ و ۵۶ و قبل از آن هرگز فکر نمی کردیم با شرایط آن زمان بتوانیم در ۲۲ بهمن سال ۵۷ رژیم تا بن دندان مسلح پهلوی که تحت حمایت قدرت های شرق و غرب نیز بود را از بین ببریم. اما بدون حمایت های شرق و غرب دیدیم حضرت امام (ره) که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت در کنار شهدا و با اراده آهنین و توکل بر خدا انقلابی را به پیروزی رساندند که خارج از تصور همه تحلیل گران آن زمان بود. ایشان دشمن تا بن دندان مسلح را در حوزه استبداد داخلی و استکبار جهانی از پا در آوردند، ان هم در آن زمانی که هیچ حرکت سیاسی و اقدام امنیتی و نظامی خارج از اراده شرق و غرب در این کره خاکی اتفاق نمی افتاد، اما انقلاب در چنین شرایط سختی به پیروزی رسید.

قالیباف  ادامه داد: البته امروز پاسخ روشنی برای این پیروزی داریم چرا که امام(ره) و ملت در کنار یکدیگر به راه خودشان ایمان داشتند که این راه منطبق بر سنت های الهی است، جامعه ای که در مسیر سنت های الهی حرکت کند با وجود سختی ها به پیروزی می رسد چرا که این وعده الهی است.

وی با بیان اینکه امام بزرگوار ما و این ملت به خدا ایمان داشتند و باورشان بود که عزت و ذلت دست خداوند است، تصریح کرد: حرکت در این راه و این ایمان به خدا اراده ملت را قوی کرده بود و آنها را در این مسیر مقاوم کرده بود. آنها از تهدید ها و اضافه گویی های رژیم شاه ملعون، تهدید ساواک، آمریکا و خطر توده، جریان کمونیسم و شوروی آن روز نمی ترسیدند، افراد سست عنصری در دانشگاه و حوزه هم بودند که به امام راحل می گفتند با کدام امکان می خواهید با این رژیم تا بن دندان مسلح مبارزه کنید و این راه محکوم به شکست است اما حرف امام این بود که در راه خدا و با این ملت می ایستیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه امام (ره)و امت هرگز تردید در خود راه ندادند،گفت:  از این رو انقلاب در کمترین زمان ممکن به پیروزی رسید و نتیجه آن این معجزه بزرگ بود. 

وی ادامه داد: در قرنی که گذشت و انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، قرن دین زدایی بود تا مردم را از معنویت دور کنند درست در جایی که دین گریزی را در جوامع تبلیغ می کردند ، انقلاب اسلامی به نام دین و در سایه دین مبین اسلام شکل گرفت و پیوند بین دین و سیاست اتفاق افتاد و نظام ولایی به جای نظام طاغوتی در این کشور مستقر شد؛ این معجزه الهی بود که برکت این باور و نداشتن تردید در مسیر الهی محقق شود.

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک هدف بزرگ هم داشت ، اظهار کرد: وقتی به کلام حضرت امام (ره) نگاه می کنیم درک می کنیم که یکی از مهم ترین وظایف و اهداف و آرمان های نظام اسلامی که دین در آن مستقر شده است، این بوده است که بتواند آسایش ، آرامش و رفاه جامعه را در سایه نظام اسلامی و به دور از هر طبقه بندی و گرایشی فراهم کند. این هدف مادی انقلاب اسلامی بوده است و هست و در کنار آن هدف معنوی انقلاب اسلامی این بوده است که رستگاری اخروی این مردم را فراهم کرده و شرایط بندگی خداوند را در جامعه مهیا کند.

قالیباف عنوان داشت: این آرمان انقلاب، امام و شهدا و خواسته امروز مقام معظم رهبری است که ذره ای نباید از این خواسته  و هدف عقب نشینی کنیم. ما در این مسیر سختی هایی پیش رو داشته ایم و خواهیم داشت، دشمنانی که در این کشور منافع داشته و کشورهایی که رژیم شاهنشاهی را به عنوان ژاندارم منطقه داشته اند حتما برای انقلاب و کشور مزاحمت و تهدید ایجاد کرده و تلاش خواهند کرد که ضربه بزنند.

قالیباف در ادامه به حوادث کردستان در اول انقلاب پرداخت و بیان کرد: حوادث کردستان و در راس آن تهدید نظامی و سپس حمله نظامی، تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را دیدیم. با توجه به اینکه دشمنان ما هر روز در تلاش هستند و لحظه ای در برخورد با انقلاب اسلامی کوتاه نمی آیند، وظیفه ما این است که با عنصر مبارزه و استکبار ستیزی در مقابل آنها بایستیم و همین طور که در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس به خودمان تردید راه ندادیم، هیچ وقت دچار تردید نشویم.

وی تاکید کرد: در همین دورانی که از انقلاب گذشته است، افراد و مسئولینی در همه مقاطع در جامعه ما بوده اند که نسبت به این باورهای انقلاب دچار شک و تردید بودند؛ همان ها نیز در مقابل قدرت ها و مشکلات وادادگی پیدا کرده بودند همانطور که در دوران دفاع مقدس بنی صدر را داشتیم که هیچ اعتقادی به مبارزه نداشته است.

وی با اشاره به دوران نهضت آزادی گفت: در مقاطع مختلف افرادی که شاید سابقه انقلابی گری هم داشته اند را دیده ایم که در مسیر به هر دلیلی از گذشته خودشان پشیمان شده اند. بنابراین باید به طور جد توجه کنیم که خلل و تردیدی در راه و اراده خودمان و تحقق نصرت الهی به خودمان راه ندهیم.

قالیباف خاطر نشان ساخت: خطاب به خودم به عنوان یک تذکر و به همه مسئولان در همه سطوح عرض می کنم که بدانیم امروز در هر کجا هستیم، امانتدار این مردم، امت اسلامی و شهدا و سرباز ولایت هستیم.

وی تاکید کرد: باید بدانیم اگر مجاهدت این مردم و پیوند عمیق بین امت و امام (ره) نبود هرگز چنین فرصت هایی برای ما و امثال ما پیدا نمی شد. امروز اگر این فرصت فراهم شده است، ما مکلف هستیم یک نظام کارآمد را در همه سطوح در خدمت به این مردم فراهم کنیم.

قالیباف عنوان داشت: مهم ترین وظیفه در حوزه اجرایی نظام اسلامی در تمامی سطوح این است که در گام اول هدف انقلاب برای برقراری آسایش، آرامش، رفاه و توجه به عدالت اجتماعی را در اولویت کاری قرار دهیم، ما نباید با ضعف در مدیریت و ناکارآمدی، تنبلی در کار و وقت نگذاشتن، بی تدبیری در کارها باعث شویم به جامعه ما آسیب وارد شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در اینکه دشمنان ما با ما کنار نخواهند آمد و همیشه در کمین ضربه زدن به ما هستند تردیدی نیست، در راس آن آمریکای مستکبر و رژیم صهیونیستی همیشه برای ما توطئه خواهند کرد، ملت ما نیز نشان داده اند همیشه در این عرصه ایستاده است و هزینه های آن را حتی تا مرز اهدای جان و فرزندان خود داده اند و این مسیر مبارزه را با  افتخار پیش برده اند.

او با بیان اینکه مردم در جایی از ما مسئولان نگران هستند که نقص و ضعف خودمان را در خدمت رسانی به مردم به گردن دشمن بیاندازیم، تاکید کرد: در این شرایط مردم ما را نمی بخشند.

قالیباف تصریح کرد: تردید نکنید اگر در برجام به فرمان و موافقت مقام معظم رهبری با دشمنان همیشگی خودمان مذاکره ای انجام دادیم، این نهفته در قدرت دیپلماسی ما نبود، بلکه ریشه در روحیه مبارزه، استکبار ستیزی و در قدرت خون شهدا داشت؛ مثل شهدای مظلوم عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یک که چند روز در آن رمل ها و گرما، در تشنگی از آنها خون رفت تا به شهادت رسیدند؛ این قدرت جمع شد و به جایی رسید که ۵ +۱ از ناعلاجی سر تعظیم در مقابل عظمت این ملت فروآورد. این به برکت انقلاب و مبارزه است نه به برکت گفتگو. البته گفت و گو یک ابزار است.

وی گفت: حرف ما این است که مذاکره هم نوعی مبارزه است، اگر کسی ساده اندیشی کرد و در مقابل دشمن وادادگی داد که دشمن دلسوز ما شده است، این یک سراب بیشتر نیست. چطور در حوزه امنیت با همین رویکرد انقلابی و انقلابی گری، فرزندان این جامعه توانسته اند امنیت را در حوزه داخلی و منطقه ای برقرار کنند.

او عنوان داشت: امروز ترکیه به عنوان عضو ناتو که قدرت اقتصادی، نظامی و امنتیتی دارد و با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه ایفای نقش می کند ، اما کشور نا امنی شده که در آن کودتا اتفاق می افتد. امروز نه تنها در خاورمیانه بلکه در قلب اروپا و آمریکا همه ناامنی است، اما کشور ما به برکت انقلاب و نظام اسلامی با تکیه بر توان کارآمدی فرهنگ و اندیشه انقلابی و تداوم راه امام و شهدا و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری در جایی که حتی نقاط امن دنیا خارج از خاورمیانه ناامن هستند، کشور امنی است. این به برکت انقلابی گری و زحمات عزیزانی است که در این کار اراده دارند.

وی ادامه داد: سوال اینجا است که حال چرا نمی توانیم بگوییم این متعلق به یک دولت است؟ مجموعه دولت ها در حوزه اجرایی چرا نتوانستند مشکل اقتصادی کشور را حل کنند؟ چرا باید در این چالش باقی بمانیم؟ مهم ترین اشکال در این است که اول باید به مسیر انقلابی، کار و تلاش ایمان داشته باشیم، باور ما به خدا باشد که این مسیر، مسیر الهی است.

قالیباف به نکته ای از بیانات رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که عقلانیت و تدبیر لازم است و باید آن را داشته باشیم، اما اگر در این عقلانیت و تدبیر به دشمنان امید داشته باشیم، به سمت آنها دست دراز کنیم و احساس کنیم آنها می توانند مشکلی از ما حل کنند این یک سراب بیشتر نیست. باید با عقلانیت، کار و تلاش جهادی و با امید به خدا – نه امید به فرهنگ امپریالیسم و غرب – تلاش کنیم تا لایحتسب شامل حال ما شود و بتوانیم با کار و تلاش و فعالیت و با تکیه بر مردم پیش رویم.

وی خاطرنشان کرد:  اگر امروز در کشور ما ناکارآمدی و فساد اداری وجود دارد و کارها به درستی انجام نمی شود، اگر امروز با آسیب های اجتماعی روبرو هستیم یکی از ریشه های جدی آن، این است که ما مردم را در حقیقت و عمل به مشارکت در این عرصه نیاوردیم؛ بلکه دار و دسته های خودمان آوردیم.

قالیباف گفت: هر کجا چالش بوده است، مردم پای کار آمده اند و آن مشکل را حل کرده اند؛ ما اقتصاد را به دست مردم ندادیم بلکه به دوستان، هم حزبی ها و هم گروهی های خودمان دادیم. ما به جوانان لایق، شجاع و انقلاب میدان در عرصه اقتصاد ندادیم.

او افزود: چطور در دوران دفاع مقدس که بسیار دوره سختی بود، بنی صدر مانع حضور مردم در میدان جنگ بود، به طوری که در شش – هفت ماهه اول هر کدام از مردم به میدان جنگ آمدند، گفتند این کار تخصصی است و کار شما نیست! بعد هم به دنبال مذاکره و آتش بس بودند اما وقتی به فرمان امام فرماندهی کل قوا از بنی صدر گرفته شد و امام فرمان دادند، مردم در دفاع مقدس حضور پیدا کردند، در نتیجه شهید خرازی ها، همت ها، حبیب اللهی ها و تک تک بسیجیان حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه در اصفهان در یک روز بیش از ۳۵۰ شهید را تشییع کردیم که این نقش انقلاب است، گفت: امروز در عرصه اقتصاد مردم کجا هستند؟ باید فضا را برای مردم فراهم کنیم.

او عنوان داشت: امیدواریم نیروهای مومن به انقلاب و مردم عزیز ما در این چالش بزرگ اقتصادی و در ضعفی که امروز وجود دارد، دست به دست هم دهند. من هیچ تردیدی در این ندارم که ظرفیت های این کشور خودش به تنهایی با همین رویکرد اقتصاد مقاومتی کافی است، همینطور که در حوزه مسایل دفاعی و امنیتی امروز در دنیا افتخار آفرین هستیم، با روحیه انقلابی و انقلابی گری و با همراهی این ملت بر مشکلات اقتصادی خودمان در آینده نه چندان دور – بلکه در آینده نزدیک –  فائق خواهیم آمد.

مطالب روز جدید را با ofoghfun.com دنبال کنید
از بقیه مطالب دیدن فرمایید
farda - قالیباف: اقتصاد را به جای مردم به دوستان و هم‌حزبی‌هایمان سپردیممنبع

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A