home بیوگرافی قانون درباره تخلف پرسپولیس چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد ؟

قانون درباره تخلف پرسپولیس چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد ؟

قانون درباره تخلف پرسپولیس چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد ؟ / پس از ماجرای برنامه نود و مهدی طارمی شایعاتی درباره محرومیت پرسپولیس و باخت در دانلود بازی هایی که طارمی در آن حضور دارد به گوش رسید که احتمال این اتفاق کم به نظر می رسد .

به گزارش سبک ۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛

اظهارات طارمی درباره تخلف باشگاه پرسپولیس در ثبت قرارداد این بازیکن باعث شد که برخی از تیم ها از جمله استقلال و تراکتورسازی مدعی شوند که دانلود بازی های پرسپولیس باید ۳ بر صفر اعلام شود و جام قهرمانی هم از این تیم گرفته شود.

به نظر می رسد مسئولان ۲ تیم استقلال و تراکتورسازی بند ۳ ماده ۷۴ را نخواندند که خیلی زود حکم به باز پس گیری جام قهرمانی از پرسپولیس را دادند.

در آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال در بند ۳ ماده ۷۴ آمده است” با اثبات جعلی بودن مدارک در صورتی که جعل و تحریف قبل از انتقال به باشگاه و اطلاع نداشتن باشگاه باشد ، فقط فرد ذینفع مقصر بوده و در نتیجه مسابقه تغییری حاصل نمی شود؛ اما فرد خاطی حداقل ۶ مسابقه و حداکثر ۳ ماه از همراهی تیم محروم و تا یکصد میلیون ریال جریمه نقدی می شود.”

بر این اساس فیفا باشگاه پرسپولیس را به علت تحریک طارمی در ترک باشگاه ترکیه ای از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرد و مهاجم سابق پرسپولیس هم با ۴ ماه محرومیت مواجه شد.

به هر حال فیفا تشخیص نداده است که مسئولان پرسولیس تخلف و جعل در ثبت قرارداد طارمی مرتکب شدند.

حضور طارمی در پرسپولیس غیر مجاز نیست

آرش شکر ریز کارشناس حقوقی فوتبال درباره این مطلب گفت: مهدی طارمی در مهلت قانونی نقل و انتقالات به پرسپولیس انتقال یافت و برای باشگاه ریزه اسپور هم کارت دانلود بازی اش از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان صادر نشده بود. براین اساس انتقال طارمی به پرسپولیس قانونی بوده است.

او ادامه داد: قرارداد طارمی در سازمان لیگ برتر فوتبال در مهلت قانونی ثبت شده است و باشگاه ریزه اسپور ترکیه بعد از آن با طارمی قرارداد منعقد کرد. براین اساس حضور طارمی در پرسپولیس غیر مجاز نبود.

کارشناس حقوقی فوتبال بیان کرد: بازیکن غیر مجاز به بازیکنی می گویند که با ۳ تیم قرارداد ببندد و یا خارج از پنجره نقل و انتقالاتی به یک تیم ببندد. اگر هم باشگاه پرسپولیس تخلف کرده باشد و از طارمی به صورت غیر مجاز استفاده کرده باشد، حریفان این تیم می توانند ۲ ساعت بعد از دانلود بازی اعتراض کنند و بازیشان با پرسپولیس سه بر صفر شود.

به هر حال طبق قانون دانلود بازی های پرسپولیس ۳ بر صفر به نفع حریفانش صادر نمی شود چرا که این باشگاه به صورت غیر مجاز از این بازیکن استفاده نکرده است.

قانون درباره تخلف پرسپولیس چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد ؟

پس از ماجرای برنامه نود و مهدی طارمی شایعاتی درباره محرومیت پرسپولیس و باخت در دانلود بازی هایی که طارمی در آن حضور دارد به گوش رسید که احتمال این اتفاق کم به نظر می رسد .

قانون درباره تخلف پرسپولیس چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد ؟

 


منبع:sabk98.com
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A