خانه » بیوگرافی » محمود صادقی: خانواده‌ها به حکم تبرئه سعید طوسی اعتراض می‌کنند

اطلاعیه سایت

محمود صادقی: خانواده‌ها به حکم تبرئه سعید طوسی اعتراض می‌کنند

محمود صادقی: خانواده‌ها به حکم تبرئه سعید طوسی اعتراض می‌کنند

محمود صادقی: خانواده‌ها به حکم تبرئه سعید طوسی اعتراض می‌کنند

 

محمود صادقی: خانواده‎ها به حکم تبرئه سعید طوسی اعتراض می‎کنند/ پیامد نا امیدی مردم از دستگاه قضا، تقویت میل به انتقام‎جویی شخصی است/ پدر یکی از کودکان می‌گفت وقتی ببینیم اینطوری عمل می‌شود، به همان روش قدیمی محله خود عمل می‌کنیم، طرف را می‌کشانیم در محله و با او تسویه حساب می‌کنیم./

سعید طوسی، مربی صوت و لحن قرآن که به‌واسطه شکایت چند خانواده از او به دلیل آزار جنسی به فرزندانشان، اسمش به عنوان یک متهم در جامعه مطرح شده بود حالا حکمی را دریافت کرده است که نشان از تبرئه وی دارد. از طرفی خانواده شاکیان که از صدور این حکم ناراضی هستند به دنبال اعتراض و پناه بردن به نمایندگان مجلس هستند، موضوعی که به نظر می‌رسد تا چندی دیگر وارد فاز جدیدی از پیگیری‌ها شود.

در همین رابطه محمود صادقی، نماینده تهران در مورد حکم تبرئه سعید طوسی که از سوی قوه قضاییه صادر شده و اینکه آیا این رای می‌تواند باورهای مردم را نسبت به قوه قضاییه تضعیف کند؟ گفت: من در توئیتر خودم اعلام کردم که مایوس شدن جامعه از احقاق حق و اجرای عدالت در دستگاه قضایی یکی از پیامدهای منفی‌اش این است که امکان دارد در مردم میل به انتقام جویی شخصی تقویت شود. آن‌ها وقتی می‌بینند یک نهاد رسمی که باید عدالت را رعایت کند از این وظیفه قاصر است از تامین عدالت برگشت می‌کنند و روی به همان روش‌های سنتی و قدیمی می‌آورند.

وی افزود: یکی از پدران همین افرادی که مورد کودک آزاری قرار گرفته بود می‌گفت وقتی ما ببینیم اینطوری عمل می‌شود، به همان روش قدیمی محله خود عمل می‌کنیم و طرف را می‌کشانیم در محله و با او تسویه حساب می‌کنیم. این روند بسیار نگران کننده است زیرا باعث هرج و مرج و بی‌نظمی در جامعه می‌شود. قاعدتاً در این شرایط اعتبار دستگاه قضا مخدوش می‌شود و مردم امیدشان از اجرای عدالت از دست می‌رود.

منبع:۲۴انلاین


منبع:sabk98.com
گرداوری :ایرانی عکس

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A