home دسته‌بندی نشده مراسم تحلیف رییس جمهور عصر امروز برگزار میشود

مراسم تحلیف رییس جمهور عصر امروز برگزار میشود


Heads Three Foes1 - مراسم تحلیف رییس جمهور عصر امروز برگزار میشود

به نقل از ایرانی عکس ، مراسم تحلیف حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ، رئیس جمهور از ساعت ۱۷ امروز ، شنبه ، ۱۴ مردادماه در این مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
در این این مراسم رئیس جمهور منتخب ملت ، پس از دریافت حکم تنفیذ از سوی رهبر معظم انقلاب ، بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی در این حضور نمایندگان ملت سوگند یاد می کند که به وظایف خود عمل کند.
در این متن سوگند رئیس جمهور آمده است : «من به عنوان رئیس‌ جمهور در این پیشگاه قرآن کریم و در این برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در این راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده‏ گرفته‏‌ام به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور ، ترویج دین و اخلاق ، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هر گونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی بخاطر ملت شناخته است ، حمایت کنم. در این حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم‏‌السّلام ، قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به من سپرده است ، همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم».
مهم ترین ویژگی مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم نسبت به دوره های گذشته ،‌ حضور بیش از ۹۰ هیات خارجی در این مجلس شورای اسلامی خواهد بود. در این این مراسم ۲۵ هیئت از آسیا و اقیانوسیه ، ۲۶ هیئت از کشورهای عربی و آفریقایی و ۳۰ هیئت از اروپا و قاره آمریکا شرکت می کنند.
بر اساس اعلام معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ، ۸ رئیس‌جمهور، ۱۹ رئیس مجلس ، حداقل ۹۲ هیأت بلند پایه خارجی و بین‌المللی که ۲۵ هیأت از آسیا و اقیانوسیه ، ۲۶ هیأت از کشورهای عربی و آفریقایی و ۳۰ هیات از اروپا و قاره آمریکا هستند ؛ همچنین ۱۱ هیأت از دبیران کل و مسئولان ارشد سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای ، ۹ معاون رئیس جمهور و نخست وزیر ، ۷ معاون رئیس مجلس ، ۱۱ وزیر امور خارجه و ۳۵ فرستاده ویژه کشورها و ۱۲ معاون وزیر خارجه ، ۶ رئیس گروه دوستی پارلمانی و دو رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان‌ها در این مراسم تحلیف حضور خواهند داشت.
موگرینی ، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و بایندوگایی صابر چودری رئیس اتحادیه بین‌المجالس از جمله مهمانان ویژه مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی هستند.
بنابراین نقل از با توجه به برگزاری مراسم تحلیف و حضور هیأت های خارجی ، کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی را در این روز شنبه ، ۱۴ مرداد ماه تعطیل شده است.
این دوازدهمین مراسم تحلیف رؤسای جمهور منتخب ملت در این مجلس شورای اسلامی است که پس از آن دولت کار خود را آغاز خواهد کرد. طبق قانون نیز رئیس جمهور دو هفته زمان دارد تا وزرای پیشنهادی خود را بخاطر جلب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

جمع اوری : ایکنا

حسن روحانی مجلس شورای اسلامی مراسم تحلیف

+ ببینید عناوین مختلف در این کانال تلگرام، اینجا را کلیک نمایید

امتیاز شما به این صفحه:

loading - مراسم تحلیف رییس جمهور عصر امروز برگزار میشودLoading…
جمع اوری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A