خانه » عکس جدید » مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران شد

اطلاعیه سایت

مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران شد

مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران شد


Mohsen Hashemi officially became chairman of the city council of Tehran - مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران شد

به نقل از ایرانی عکس:در این مراسم افتتاحیه پنجمین دوره شورای اسلامی تهران، ری و تجریش آراء محسن هاشمی که پیشتر نیز به عنوان رئیس شورای شهر تهران انتخاب شده بود دوباره بازشماری شد و این بار نیز با کسب ۲۰ رأی رئیس شورای اسلامی شهر تهران شد.

ابراهیم امینی با ۲۱ رأی نایب رئیس شورای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران شد و بهاره آروین و زهرا نژادابراهیم نیز به عنوان منشی های هیئت رئیسه شورای شهر تهران معرفی شدند. علی اعطا با ١٩ رای سخنگوی شورا شد.

حل معضل آلودگی هوا تهران، مهم ترین ضرورت این کلان شهر 

استاندار تهران رفع معضل آلودگی هوای پایتخت را مهمترین ضرورت کلان شهر تهران نامید و از شورای پنجم خواست این موضوع را در این اولویت کاری خود قرار دهند.
حسین هاشمی در این مراسم افتتاحیه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش افزود: البته قبلا با جایگزینی بنزین یورو ۴ تا حدی به این معضل کمک شده است اما نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه نوسازی اتوبوسرانی از ضروریات بسیار مهمی است که در این پاکی هوای تهران تاثیر گذار است. 
وی گفت: البته ناوگان تاکسیرانی پایتخت نوسازی شده اما اتوبوسرانی را شورای پنجم باید در این دستور کار خود قرار دهد تا ان شاء الله این معضل رفع شود.
استاندار تهران به موضوع حریم شهر تهران و مشکلات شهرهای اطراف آن که موجب اختلاف شده است اشاره کرد و افزود: این موضوع باعث شده عده ای از اختلافات سوء استفاده کنند.
هاشمی گفت: از شورای پنجم می خواهم بحث حریم تهران را حتما تعیین تکلیف کنند تا بخاطر همیشه حریم تهران مشخص شود و در این قالب این حریم اگر کسی خلافی انجام داد بتوان به صورت قانونی برخورد کرد.
وی آسیب های اجتماعی را یکی از اولویت های تهران دانست و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این رابطه با این آسیب ها افزود: شورای جدید حتما به بحث آسیب های اجتماعی توجه کند خوشبختانه از قبل در این این مسیر گام هایی برداشته شده و موضوع در این حال پیشروی است اما شورای شهر جدید می تواند با تصویب مصوبات قوی و هدفمند بخاطر ساماندهی متکدیان، معتادان متجاهر و حاشیه نشین ها گام های خوبی بردارد که این مهم نیازمند همکاری و تعامل شما با شهردار آینده تهران است.
استاندار تهران گفت: به شما اطمینان می دهم همه دستگاه های اجرایی تهران در این خدمت شورای پنجم باشند و کمک کنند تا خدماتی را که شما می خواهید به شهروندان تهرانی ارائه کنید؛ این دستگاه ها مسیر را برایتان باز و هموار کنند.
هاشمی افزود: البته شورای جدید هم در این برخی عملیات های اجرایی دستگاه ها نظیر نوسازی یا انتقال خطوط باید کمک کار دستگاه های اجرایی باشند.
وی به ساماندهی حاشیه نشینی تهران به عنوان یکی از عناوین مختلف بسیار حساس اشاره کرد و گفت: در این اطراف تهران مشکلات خاصی داریم که انتظار می رود شورای جدید با کمک فرمانداری و نمایندگان مجلس در این تعاملی سه جانبه بخاطر ساماندهی مشکل حاشیه نشینی اقدام موثری کند.
استاندار تهران انتقال صنایع و واحدهای صنعتی به خارج از تهران را یکی دیگر از برنامه های مهم کلان شهر تهران دانست و افزود: برخی از صنایع و واحدها باید نوسازی شوند تا هم از تکنولوژی روز استفاده کنند و هم تولیدات و بهره وریشان ارتقا یابد.
هاشمی گفت: بهترین راهکار این است که با انتقال این واحدها در این شهرک های جدید نوسازی آنها نیز انجام شود که حدود ۸ هزار هکتار زمین بخاطر این امر شناسایی، تایید و تسطیح شده است.
وی افزود: شورای پنجم موضوع نوسازی و انتقال واحدهای صنعتی را که مقدمات آن فراهم شده است؛ در این دستور کار خود قرار دهد.
استاندار تهران درباره موضوع ایمنی مترو که بسیار حیاتی است گفت: انتظار داریم شورای جدید در این این زمینه همه زوایای مختلف را بخاطر ایمن سازی مترو بررسی و در این این راه گام های موثری بردارد.
هاشمی خطاب به اعضای شورای شهر پنجم تهران افزود: یک درخواست شخصی هم از شما دارم و آن این است که ما هم شیعه هستیم، هم انقلاب کرده ایم بنابراین اینکه بعد از ۳۰ سال مصلی تهران هنوز تکمیل نشده است خیلی مرا آزار می دهد.
وی گفت: حتی سال گذشته که مسابقات بین المللی قرآن در این مصلی تهران برگزار شد اینجانب مخالفت کردم و گفتم مسابقات را در این این مکان برگزار نکنید چرا که کشورهای مختلف اسلامی حضور دارند و دیدن مصلای  ناتمام در این شان نظام نیست.
هاشمی افزود: این موضوع را به عنوان یک امر ضروری از شما خواستارم و به من نگویید بودجه ندارید شما سالی هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی دارید که اگر دو سال این بودجه را هزینه کنید حتما مصلی تهران تکمیل می شود که این هم به نفع نظام ، هم مردم و هم فرهنگ کشور است.
وی در این ابتدای مراسم به اعتماد مردم بخاطر انتخاب اعضای شورای پنجم تهران اشاره کرد و گفت: مردم به شما اعتماد کردند و کار بزرگ عمران و آبادی کلان شهر تهران را بر عهده شما گذاشتند که این اعتماد مردم بسیار کلیدی است.
هاشمی افزود: عمل به وظیفه در این کنار انسجام، وحدت و یکپارچگی شورای پنجم می تواند الگویی بخاطر کشور باشد چرا که الگوسازی ویژگی تهران است.
وی ابراز امیدواری کرد اعضای شورای پنجم تهران، ری و تجریش همه بتوانند با عملکرد موثر و از لحاظ برخورد شخصی و تصویب مصوبات کارساز الگوی مناسبی بخاطر کشور باشند.
هاشمی با تشکر از آقای چمران رئیس شورای چهارم و تعامل خوب وی بخاطر رفع مشکلات گفت: امیدوارم شورای پنجم نیز با تعامل خوبی که با نمایندگان مجلس برقرار می کنند بتوانند مسائل این کلان شهر را رصد و بخاطر حل آن تلاش کنند.
وی با اشاره به نقش شورایاری ها در این کمک به شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: بخاطر انتخاب شورایاری ها هیچ قانونی وجود ندارد که از شما اعضای شورای جدید می خواهم حتما از نمایندگان مجلس بخواهید قانونی را بخاطر انتخابات شورایاری ها در این مجلس تصویب کنند تا بتوان خدمات بهتری از ظرفیت بالقوه شورایاری ها بخاطر رفع معضلات شهری دریافت کرد یا می توانیم از نمایندگان مجلس بخواهیم یک لایحه دو فوریتی را مطرح کنند تا این ضرورت تهران زودتر به نتیجه برسد.
استاندار تهران همچنین با تشکر از دست اندرکاران برگزاری انتخابات ۹۴ و ۹۶ با اشاره به تشکیل کارگروه های ویژه و مشترک فرمانداری، استانداری و شورای شهر گفت: می توان با همفکری، وحدت و یکپارچگی مسیر خوبی را در این رفع مشکلات تهران در این پیش گرفت.

افزایش ۳۳ درصدی آرا ی شورای تهران در این انتخابات ۹۶

فرماندار تهران گفت : در این انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر ری -تهران تجریش افزایش ۳۳ درصدی آرا را شاهد بودیم. 
عیسی فرهادی در این مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم با تقدیر و تشکر از میهمانان مراسم تحلیف که استاندار تهران ، جمعی از نمایندگان مجلس و رئیس پلیس تهران هستند ، افزود : در این این دوره از انتخابات که بحث مشارکت از سوی مقام معظم رهبری بعنوان یک اصل مطرح شد ؛ فرمانداری و استانداری ها از جمله فرمانداری و استانداری تهران سیاست های خود را در این راستای اصل افزایش مشارکت انجام دادند. 
وی افزود : در این انتخابات ۴ هزار شعبه اخذ رای با حضور ۹۱ هزار نفر از عوامل در این تهران – ری و تجریش ساماندهی شد. 
فرماندار تهران با بیان اینکه ۳ هزار نفر نامزد انتخابات شوراهای تهران شدند ، خاطرنشان کرد : این رقم افزایش ۵۳ درصدی ثبت نامی ها را نشان می دهد . 
فرهادی با اشاره به اینکه مردم در این این دوره از انتخابات گرایش به سمت لیست ها داشتند ، گفت : همین امر باعث شد که نتیجه انتخابات شورای شهر تهران – ری – تجریش زودتر اعلام شود. 
فرماندار تهران با تشکر از اعضای دوره چهار شورای تهران و اقای چمران خاطرنشان کرد : با توجه به همراهی دوره چهارم شورا و فرمانداری ، همکاری بسیار خوبی صورت گرفت و طرح های خوبی به تصویب رسید. 
فرهادی گفت : از ۶۷۵ مصوبه ۱۳۲ مصوبه به کمیته تطبیق برگشت داده شد آنهم بخاطر اینکه با قوانین منطبق نبود. 
وی افزود : از ۱۳۲ مصوبه ۹۶ مصوبه طبق نظر شورا انجام شد و ۳۸ مصوبه به هیئت حل اختلاف رفت. 
فرهادی ادامه داد : از ۳۸ مصوبه ای که به هیئت حل اختلاف رفت ۱۹ مورد نظر فرمانداری به تایید رسید . 
وی با اشاره به مصوبات خوب شورای چهارم گفت : لایحه بودجه سال ۹۳ و ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ ، لایحه ضرایب ، انتخابات شورایاری ها ، نرخ کرایه ها و لایحه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از  لوایح ارزشمند این دوره شورا بود.
مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران با حضور جمعی از نمایندگان مجلس از جمله محمد رحیمی، طیبه سیاوشی، سید فرید موسوی، فاطمه سعیدی، پروانه مافی و پروانه سلحشوری در این حال برگزاری است.
در این این مراسم حسین هاشمی، استاندار تهران، عیسی فرهادی، فرماندار تهران، علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی فرماندار تهران، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت و اصغر احمدی، معاون سیاسی وزیر کشور شرکت کرده‌اند.
مهدی چمران، رئیس چهارمین دوره شورای شهر تهران در این این مراسم حضور دارد.

جمع اوری: صدا و سیما

 

 جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A