خانه » عکس جدید » مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

اطلاعیه سایت

مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

 

به نقل از اسمونی، دانلود بازی پنجشنبه کره‌جنوبی- ایران سی‌امین دیدار تاریخ دو تیم محسوب می شود.در این دو دهه اخیر بارها ایران و کره‌جنوبی در این راه رسیدن به جام جهانی و در این مراحل حساس جام ملتهای آسیا به مصاف هم رفتند.

با حضور کارلوس کی‌روش در این راس تیم ملی ایران، کره‌جنوبی به یک بازنده همیشگی تبدیل شده است. این تیم در این چهار ملاقات اخیرش با ایران شکست خورده است. سه پیروزی از چهار برد ایران در این مقدماتی جام جهانی بوده و بردهای ارزشمندی محسوب می شود.

در این میان این ۲۹ نبرد، چند برد ایران مقابل این حریف سرسخت به دیدارهایی ماندگار در این تاریخ فوتبال ایران تبدیل شده‌است. بردهایی که همیشه از آنها به عنوان نقاط عطف فوتبال ملی ایران یاد می‌شود؛

 ۱-نیمه نهایی دانلود بازی های آسیایی ۱۹۹۰

ایران یک – کره‌جنوبی صفر

tim meli iran - مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

ایران و کره‌جنوبی قبل از دانلود بازی هم بارها به مصاف هم رفته بودند. ایران هم بیشتر به حریفش باخته بود. با این حال چند برد مهم برابر حریف شرقی‌اش در این جام ملت‌های ۱۹۷۲ آسیا، دانلود بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ و دانلود بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ کسب کرده بود اما چرا برد ایران در این نیمه نهایی بازیهای آسیایی یک پیروزی تاریخ است؟

آن سالها، سالهای افول فوتبال ایران بود. در این سوی دیگر کره‌جنوبی غول فوتبال آسیا به شمار می‌رفت. دو سال قبل از دانلود بازی، در این جام ملتهای ۱۹۸۸ قطر، کره‌جنوبی با سه گل ایران را در این هم کوبیده بود.

دیدار دو تیم در این دانلود بازی های آسیا، چند ماه پس از جام جهانی ۱۹۹۰ برگزار می‌شد. کره‌جنوبی نماینده آسیا در این جام جهانی بود و برد ایران مقابل این تیم یک ماموریت سخت به نظر می‌رسید.

نسل طلایی فوتبال ایران با مربی گری علی پروین پس از برد برابر ژاپن، خود را به نیمه نهایی بازیهای آسیایی ۱۹۹۰ رساند. آن زمان فوتبال بازیهای آسیایی با حضور تیم های بزرگسال برگزار می شد و کشورها این مسابقات را جدی می گرفتند.

ایران کار سختی مقابل حریف مدعی داشت. دانلود بازی در این ۹۰ دقیقه صفر-صفر شد. به نظر می رسید باید منتظر ضربات پنالتی بود که گل زیرکانه مرحوم سیروس قایقران در این دقیقه ۱۰۷ دانلود بازی، برد ایران را رقم زد. بردی که زمینه قهرمانی ایران را فراهم کرد و یک بار دیگر افتخار و غرور را به فوتبال ایران برگرداند. با این برد دوباره فوتبال ایران اعتماد به نفس گرفت.

۲- جام ملت‌های ۱۹۹۶ آسیا

ایران ۶ – کره‌جنوبی ۲

tim meli iran1 - مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

ایران و کره‌جنوبی در این انتخابی جام جهانی ۱۹۹۴ به هم رسیدند که ایران با سه گل مغلوب شد. پس از آن باخت سنگین سه سال بعد دوباره دو تیم به هم رسیدند این بار در این یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیای ۱۹۹۶. ایران پس از شروعی ضعیف در این جام ملتهای ۱۹۹۶ امارات با برد سه-صفر برابر عربستان جانی دوباره گرفت. در این یک چهارم نهایی کره‌جنوبی قدرتمند را مقابل خود می‌دید. در این نیمه اول هم دو-یک باخت، اما توفان نیمه دوم شاگردان محمد مایلی‌کهن، تاریخی‌ترین برد ایران مقابل کره‌جنوبی رقم زد. باورنکردنی بود؛ ۶ بر ۲. یک نمایش فرازمینی از علی دایی با چهار گل ویران کننده. کریم باقری و خداداد عزیزی زننده دو گل دیگر بودند. ایران راهی نیمه نهایی شد اما نتوانست فینالیست شود. یک برد درخشان که هرگز فراموش نمی‌‌شود.

۳- جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا

ایران ۴ – کره‌جنوبی ۳

tim meli iran2 - مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

کره‌جنوبی انتقام باخت در این جام ملتهای ۱۹۹۶ را در این جام ملتهای ۲۰۰۰ لبنان گرفت. تاریخ در این حال تکرار شدن بود؛ دو تیم بخاطر سومین دوره متوالی در این یک چهارم نهایی جام ملتها به مصاف هم رفتند. این بار در این جام ملتهای ۲۰۰۴ چین. این بار نوبت علی کریمی بود که ستاره دانلود بازی شود. در این شرایطی که شاگردان برانکو ایوانکوویچ چند باری برتری را از دست دادند اما سه گل علی کریمی به ایران کمک کرد تا رقیب سنتی‌اش را ۴ بر ۳ شکست دهد. مثلث کریم-کعبی-مهدوی کیا نمایشی فوق العاده در این آن دانلود بازی داشتند.

البته قبل از دانلود بازی، ایران در این نیمه نهایی دانلود بازی های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان در این خانه کره این تیم را شکست داد و به مدال طلای دانلود بازی های آسیایی رسید اما آن دانلود بازی در این تقویم دانلود بازی‌های رسمی دو تیم ثبت نشده است چراکه مصاف دو تیم امید بود.

 ۴- مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴

کره‌جنوبی صفر – ایران یک

tim meli iran3 - مروری بر چهار برد تاریخی ایران مقابل کره‌جنوبی/ از سیروس تا گوچی

ایران پس از برد خاطره انگیز مقابل کره‌جنوبی در این ۲۰۰۴ در این جام ملتهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ توسط این تیم حذف شد. در این نرسیدن ایران به جام جهانی ۲۰۱۰ هم کره‌جنوبی نقش داشت. پس از سه ناکامی ایران، دو تیم در این مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ هم گروه شدند. ایران در این تهران با گل جواد نکونام پیروز شد. نتایج ایران به گونه ای رقم خورد که دانلود بازی برگشت دو تیم یک دانلود بازی مرگ و زندگی بخاطر ایران شد. شاگردان کارلوس کی‌روش باید در این اولسان پیروز می شدند که مستقیما راهی جام جهانی شوند. معجزه رخ داد و تک گل ارزشمند رضا قوچان نژاد باعث شد تا نبرد اولسان به یک دانلود بازی تاریخی تبدیل شود. ایران که بخاطر خودش شانس زیادی بخاطر صعود مستقیم قائل نبود با یک برد فراموش نشدنی به عنوان تیم اول گروه راهی برزیل شد.

ایران پس از برد جانانه، دو بار دیگر هم کره را مغلوب کرد؛ یک بار در این یک دیدار دوستانه در این تهران و مرتبه آخر هم در این دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ برزیل، با این حال مزه برد در این اولسان چیز دیگری است.

جمع اوری: ۹۰tv


جمع اوری:asemooni.com
گرداوری :ایرانی عکس

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A