home دسته‌بندی نشده مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

Mosalla of Tehran is ready to hold Eid al Adha prayer - مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

به نقل از ایرانی عکس:مسئول ستاد نماز جمعه تهران از برگزاری نماز عید سعید قربان در این صبح جمعه دهم شهریور به امامت آیت الله امامی کاشانی در این محل مصلی امام خمینی خبر داد و گفت: درهای مصلی ساعت ۶ و نیم به روی نمازگزاران گشوده می‌شود.

سیدباقر پیشنمازی در این مصاحبه اختصاصی با تاکید بر اینکه جمعه این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه برگزار نمی‌شود و وسایل حمل و نقل عمومی از همان مسیرهای هفتگی نماز جمعه از ۶ صبح آماده انتقال نمازگزاران به مصلی تهران هستند، افزود: مراسم ویژه نماز عید سعید قربان از ساعت ۷ صبح آغاز و نماز ساعت ۸ اقامه و پس از آن نیز خطبه‌های نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران برگزار می‌شود.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران افزود: پیش از اقامه نماز مجموعه برنامه‌ها شامل تلاوت آیات قرآن مجید و برگزاری مناجات، اذکار عید، همخوانی سرودهای مناجاتی را داریم.

پیش نمازی خاطرنشان کرد: بعد از اقامه نماز نیز فضای مناسبی تحت نظارت شهرداری تهران و نهادهای نظارتی و بهداشتی در این ضلع جنوبی مصلی و از مسیر خابان شهید نقدی پیش بینی شده و از ساعت ۶ تا ۱۵ آماده استقبال از نمازگرانی است که قربانی دارند.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران با اشاره به آمادگی توقف گاههای مصلی تهران بخاطر پذیرایی از خودروی نمازگزاران گفت: توقف گاه اصلی در این ضلع شمال مصلی است که در این در این‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ از اتوبان رسالت قابل دسترسی است.

پیشنمازی افزود: توقف گاه ضلع جنوبی نیز در این مجاورت درب شماره یک و توقف گاه موسوم به پادگان ارتش نیز در این همان ضلع آماده استفاده نمازگزاران است.

وی با توصیه به نمازگزاران بخاطر استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی گفت: قطار شهری نیز خدمات ویژه‌ای بخاطر نمازگزاران در این نظر گرفته است.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران گفت: شماره پیامکی ۶۸۶۸ ستاد نماز جمعه هم آماده دریافت پیشنهاد‌ها و انتقادهای مردم است.

وی درباره آداب روز عید سعید قربان هم گفت: آداب مختلفی از جمله نماز عید، دعای ندبه، غسل و برخی اعمال دیگر در این رساله‌های عملیه توضیح داده شده است.

پیشنمازی گفت: عید قربان از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان و دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

جمع اوری: صدا و سیما


جمع اوری:asemooni.com
گرداوری :ایرانی عکس

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A