خانه » اخبار روز » مناسب‌ترین سن ازدواج چند سالگی است؟

اطلاعیه سایت

مناسب‌ترین سن ازدواج چند سالگی است؟

مناسب‌ترین سن ازدواج چند سالگی است؟


همه‌ی افراد همیشه این سوال را می‌کنند که مناسب‌ترین سن ازدواج کدام است و هیچ گاه به جواب درستی از این سوال نمی‌رسند. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها برای شما عزیزان مطلبی را حاضر کرده‌ایم که مشخص می‌کند چه سنی برای ازدواج مناسب است و چه سنی برای ازدواج مناسب نیست. همراه ما باشید.

مناسب‌ترین سن ازدواج چند سالگی است؟

sen ezdevaj - مناسب‌ترین سن ازدواج چند سالگی است؟

مناسب‌ترین سن ازدواج چه سنی است؟

در خصوص ازدواج، فرد در مرحله اول باید به بلوغ همه‌ جانبه رسیده باشد، یعنی باید به بلوغ فکری،‌ بلوغ عاطفی، بلوغ اجتماعی، بلوغ روانی و بلوغ شخصیتی دست یافته باشد. به عنوان مثال رسیدن به یک سن خاص شرایطی ایجاد می‌کند که فرد را محک بزنیم و ببینیم به بلوغ لازم برای ازدواج رسیده است. مثلا انتظار می‌رود این فرد که به فرض یک خانم ۲۱ساله است رفتار، کردار، شخصیت و نگاهش به زندگی از لحاظ اجتماعی دیگر کودک صفتی نداشته باشد. پس در اینجا باید گفت ۲۱ سالگی دوران پایان دادن به کودک صفتی‌هاست.

این دختر ۲۱ساله دیگر نوجوان نیست و در اصل جوان محسوب می‌شود. این فرد زمانی که به غیر از خودش دیگری را دوست دارد به بلوغ عاطفی رسیده است. اگر رفتارهای اجتماعی‌اش منطبق بر آنچه جامعه می‌پسندد، باشد و به لحاظ اجتماعی به پختگی رسیده باشد، یعنی بلوغ اجتماعی یافته و می‌خواهد ازدواج کند.

در خصوص بلوغ روانی باید گفت زمانی که فرد از رفتارهای غیرطبیعی فاصله می‌گیرد، دچار رفتارهای تکانشی و پرخاشگری نمی‌شود، تصمیم‌های ناگهانی نمی‌گیرد، خیلی زود از کوره در نمی‌رود و در اصل پس از تفکر و سنجش تصمیم می‌گیرد یا سخن می‌گوید در اصل به بلوغ روانی رسیده است.این سه محور بلوغ عاطفی، بلوغ اجتماعی و بلوغ روانی لازم است اما بلوغ اقتصادی نیز اهمیت دارد. اما برای ازدواج به سه جنبه اصلی بلوغ عاطفی، روانی و اجتماعی بیشتر از اقتصادی نیاز داریم.

با وجود همه این گفته‌ها باید این نکته را بدانیم که رسیدن به بلوغ عاطفی ، روانی ، اقتصادی ، اجتماعی مهم تر از سن هرکس می‌باشد و ممکن است رسیدن به این بلوغ‌ها در افراد در سنین مختلف اتفاق بافتد.منبع

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A