خانه » عکس جدید » میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

اطلاعیه سایت

میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس


windows linux hosting3 - میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

میزبانی وب یا هاستینگ به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می‌تواند فایل‌های وب سایت خود را در این آن قرار دهد. ایرانی عکس در این این مقاله به معرفی میزبانی وب یا هاستینگ و انواع آن و همچنین مزایا و معایب انواع میزبانی وب یا هاستینگ می پردازد.

وب سایت‌ها از مجموعه‌ای از فایلهای مختلف مانند تصاویر، متون و فایلهای برنامه‌نویسی شده به زبانهای مختلف و ببینید اسناد مربوطه تشکیل می‌شود که به منظوری خاص به شکلی با هم مرتبط شده‌اند. هر شخصی که نرم‌افزارهای لازم و دسترسی به این فایلها را داشته باشد امکان بازدید از سایت را دارد. حال بخاطر اینکه همه مردم امکان دسترسی به فایلها را داشته باشند نیاز است تا فایلها در این کامپیوتری قرار گیرند که همواره به اینترنت پرسرعت متصل است به این کامپیوترها «سرویس دهنده» یا «سرور» می‌گویند.

اما این سرورها باید امکانات دیگری نیز داشته باشد از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این صورتی که حجم قابل توجهی از بازدید کننده به سایت مراجعه کنند امکان پاسخگویی به همه آنها را داشته باشد. بنابر این نیاز است تا یک کامپیوتر قدرتمند از لحاظ مشخصات قطعات داخلی باشد.

 • نرم‌افزارهای لازم بخاطر اجرای انواع فایلها از لحاظ نوع برنامه‌نویسی را داشته باشد.

 • نرم‌افزارهای مورد نیاز بخاطر مدیریت بخشهای مختلف سایت و پست الکترونیک و… را در این اختیار صاحبان وب سایتها قرار دهد.

هر کامپیوتری می‌تواند یک سرور باشد اما از آنجا که هزینه‌های مورد نیاز بخاطر فراهم کردن تجهیزات و نرم‌افزارهای لازم یا نیروی پشتیبانی بخاطر صاحبان همه وب سایتها به صرفه نیست لذا شرکتهایی این مسئولیت را می‌پذیرند و با فراهم آوردن لوازم کار در این سطح وسیع بخشی از فضای دیسک سخت سرورهای خود را به صورت اجاره‌ای در این اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. به این شرکتها که خدمات میزبانی وب یا هُستینگ ارائه می‌کنند در این اصطلاح «میزبان» یا «هُست» می‌گویند.

سرویسهای میزبانی وب بر اساس نوع سیستم‌عاملی که بر روی سرورها نصب می‌باشد و طبیعتاً نرم‌افزارها و فایلهایی را که پشتیبانی می‌کنند شاخه بندی می‌شوند. مانند هُست ویندوز یا هُست لینوکس و…

windows linux hosting5 - میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

سرویسهای میزبانی مشخصاتی را نیز به همراه دارند که نشان دهنده کیفیت و امکانات آنها می‌باشد. از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حجم دیسک

حجم دیسک به مقدار فضایی گفته می‌شود که شرکت میزبان از دیسک سخت سرورهای خود در این اختیار شما قرار می‌دهد این فضا از چند مگابایت تا چند گیگابایت براساس نیاز متفاوت است. مجموع حجم فایلهای ارسالی به سرور اجاره کننده باید کمتر یا مساوی با فضای اجاره شده باشد. (البته این میزان فضا در این اکثر سرویس دهنده‌ها در این هر زمان قابل واکنش می‌باشد).

محدودیت انتقال داده‌ها

محدودیت و میزان انتقال داده‌ها که به آن ترافیک ماهیانه نیز گفته می‌شود میزان تبادل اطلاعات با کامپیوتر میزبان را مشخص می‌کند. به این معنی که میزان مجموع حجم فایلهای دریافت شده یا ارسال شده به فضای اجاره شده به صورت ماهیانه مشخص می‌شود و نباید از آن حجم بیشتر باشد. نکته: در این نظر داشته باشد هر بار که سایت توسط یک بازدید کننده باز می‌شود مقداری اطلاعات و فایل بین سرور میزبان و کامپیوتر بازدید کننده تبادل می‌شود بنابر این تعداد بازدید از یک سایت اگر بالا باشد به نسبت نوع فایلهای استفاده شده در این سایت، می‌تواند حجم قابل توجهی از اطلاعات تبادل شود.

تعداد دامنه‌هایی که امکان ایجاد آنها بر روی یک فضای اجاره‌ای وجود دارد، تعداد بانکها اطلاعاتی و نوع و حجم آنها یا نوع پست الکترونیک و تعداد آنها و چند مورد دیگر مشخص کننده کیفیت سرویسهای میزبانی و شرکتهای میزبان هستند.

مالکان و مدیران سایتها براساس نیاز خود انتخاب می‌کنند.

windows linux hosting2 - میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

انواع میزبانی وب

بخاطر انتخاب سرویس میزبانی وب مناسب بخاطر سایت خود سه گزینه اصلی در این اختیار خواهید داشت.

۱- میزبانی وب اشتراکی

در این این روش شما به همراه افراد دیگری در این سرور اصلی و فضای قابل استفاده شریک میشوید، تمامی منابع میزبانی وب مشترک بوده و سهم افراد از پیش تعیین نشده است.

مزایا:

معایب:

 • در این این سیستم به صورت اشتراکی از منابع استفاده میشود به همین دلیل استفاده بیش اندازه یکی از سایتها باعث افت سرعت سایتهای دیگر بر روی سرور خواهد شد.

 • نسبت به میزبانی وب اختصاصی انعطاف پذیری و امکانات کمتری در این اختیار دارید .

۲- میزبانی وب اختصاصی مجازی VPS

در این این روش میزبانی وب ، یک سرور اصلی بوسیله نرم افزار بعنوان چند سرور اختصاصی مجزا به کاربران سرویس میدهد و تنها با استفاده از یک کامپیوتر میتوان بصورت مجازی چند سرور اختصاصی ایجاد کرد. درواقع این روش ترکیبی از میزبانی وب اشتراکی و اختصاصی است که در این آن شما پهنای باند مخصوص به خود را خواهید داشت که از یک سرور مشترک تامین میشود ولی سهم هرکس بخاطر استفاده از منابع مشخص است.

مزایا:

معایب:

۳- میزبانی وب اختصاصی

میزبانی وب اختصاصی انتخاب مناسبی بخاطر سایتهای بزرگ و پر بازدید، شرکتهای بزرگ، سازمانها و مراکز دولتی می باشد. چنانچه ترافیک سنگین برروی سایت خود دارید و نیاز به RAM و CPU بیشتری احساس میکنید میزبانی وب اختصاصی را انتخاب کنید.

مزایا:

 • فضای ذخیره سازی و پهنای باند بسیار بالا

 • انعطاف پذیر و قابل واکنش متناسب با نیاز شما

 • IPاختصاصی

 • دسترسی کامل به مدیریت سرور

معایب:

 • هزینه بالا در این مقایسه با میزبانی وب اختصاصی مجازی vps و هاست های به اشتراک گذاشته شده

 • بخاطر اداره کردن هاستینگ نیازمند سطح بالایی از دانش فنی هستید

windows linux hosting4 - میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

چگونه میزبانی وب خود را انتخاب کنیم؟

بخاطر انتخاب مناسب ترین شرکت ارائه دهنده میزبانی وب و نوع سرویس باید ۸ نکته زیر را در این نظر بگیرید.

موقعیت جغرافیایی

انتخاب یک میزبانی وب در این موقعیت جغرافیایی مخاطبان اهمیت زیادی دارد زیرا در این سرعت سایت شما تاثیر گذار بوده و به بهینه سازی سایت شما در این موتورهای جستجو کمک میکند. بعنوان مثال اگر کاربران سایت شما همه از کشور آلمان هستند همکاری با یک شرکت میزبانی وب در این هند نمیتواند انتخاب چندان مناسبی باشد.

پشتیبانی

مطمئن شوید که شرکت میزبانی وب شما پشتیبانی از طریق ایمیل، چت و تلفن را بخوبی ارائه میدهند.

امکانات

خدمات ارائه شده توسط شرکت میزبانی وب را بررسی کنید

 • فضای ذخیره اطلاعات و پهنای باند

 • تعداد اکانت ایمیل قابل ارائه از طرف شما به کاربران سایت

 • زبانهای برنامه نویسی قابل استفاده بر روی سرور میزبانی وب شما مانند (java, asp, php)

 • دیتابیس های پشتیبانی شده مانند My SQL، MS SQL و Access

 • میزان اجازه شما بخاطر استفاده از CPU و RAM

windows linux hosting1 - میزبانی وب ، هاستینگ ویندوز و لینوکس

خدمات رایگان

همیشه بدنبال خدمات جانبی و رایگان ارائه دهنده میزبانی وب خود باشید.

مانند نصب رایگان سیستمهای مدیریت محتوا، دامنه رایگان، تبلیغات رایگان، ضمانت بازگشت پول و …

پنل مدیریت میزبانی وب

این بخش بخاطر مدیریت میزبانی وب و سایتهای شما ضروری است.

از سادگی کار با این بخش مطمئن شوید،  cpanel یک نمونه مناسب است.

پشتیبان گیری

میزبانی وب باید در این پشتیبان گیری مرتب از اطلاعات شما را یاری کند.

قیمت

توجه داشته باشید که سرعت سرور، پشتیبانی مناسب و خدمات جانبی را فدای قیمت پایین بعضی از شرکت های میزبانی وب نکنید. هزینه آنچه نیاز دارید را بپردازید.

شرایط قرارداد

همیشه متن قرارداد را به دقت مطالعه کنید، شما باید یه درستی بدانید که چه چیزی دریافت میکنید و شرایط لغو قرارداد میزبانی وب چیست.

 جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A