home تلگرام نماینده “خوی” سرقت ۲۵۰هزار یورو از منزلش را تکذیب کرد

نماینده “خوی” سرقت ۲۵۰هزار یورو از منزلش را تکذیب کرد

555312 264 696x405 - نماینده “خوی” سرقت ۲۵۰هزار یورو از منزلش را تکذیب کرد

توضیحات نماینده مجلس درباره ماجرای سرقت ۲۵۰هزار یورو از منزلش

photo ۲۰۱۹ ۰۹ ۳۰ ۱۶ ۲۳ ۳۵ - نماینده “خوی” سرقت ۲۵۰هزار یورو از منزلش را تکذیب کرد

نماینده خوی ، در روز‌های اخیر رسانه‌ها گزارش‌های ضدو نقیضی از سرقت مقادیر زیادی پول و ارز خارجی از منزل تقی کبیری نماینده اصولگرای خوی در شهرک غرب خبر دادند.

خبر اول را سایت “نماینده” که نزدیک به اصولگرایان است منتشر کرد. این سایت مبلغ دزدیده شده را ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰۰ هزار دلار ذکر کرد، اما «یک منبع آگاه» در گفتگو با خبرگزاری ایلنا عنوان کرد که مبلغ ربوده شده از خانه این نماینده ۲۰۰ هزار دلار نبوده، بلکه ۲۵۰ هزار یورو بوده است.

با این حال روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران این مبلغ را «۲۰۰ هزار دلار» ذکر کرد و نوشت: «این مبلغ یعنی حدود سه میلیارد تومان وجه نقد و… نگهداری آن در منزل مسکونی جای سؤال دارد.»

محمد جواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، هم در این زمینه گفته است: «دو تا سه میلیارد تومان پول در حد فروش یک آپارتمان ۱۵۰ متری در منطقه دو یا سه تهران است.»

علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در این رابطه دستور پیگیری را داده است.

در کنار این گزارش‌ها برخی همکاران کبیری سعی کردند به کمک او بیایند و روایت دیگری از ماجرا ارائه کنند. نادر قاضی پور نماینده ارومیه تائید کرد که از منزل کبیری سرقتی صورت گرفته، اما اخبار منتشره درباره “حجم و مقدار” پول درست نیست و موارد سرقتی بیشتر مربوط به “طلاهای” موجود در خانه بوده است. این در حالی است که در گزارش‌ها اشاره‌ای به سرقت “طلا” نشده است.

حالا امروز رضا حسن‌زاده، مسوول دفتر تقی کبیری، نماینده خوی، در بیانیه‌ای «دزیده‌شدن مقدار زیادی ارز و را از خانه این نماینده مجلس» را دروغ خوانده و گفته تنها «شمار سند و مدرک، مقداری طلای شخصی و اندکی وجه نقد» دزدیده‌ شده است.

این بیانیه می‌افزاید که پلیس آگاهی ماجرا را پی‌گیری می‌کند و هیات‌رئیسان مجلس هم از جزییات باخبر است.

بیانیه این نماینده مجلس خبرنگاران و رسانه‌ها را متهم به “شایعه پراکنی”، “تخریب شان نمایندگی” و “تضعیف جایگاه مجلس” کرده است.

با این حال امروز خبرنگاران در مجلس از کبیری خواستند درباره ماجرا توضیح دهد. خبرگزاری ایرنا گزارش داده است که این نماینده “از پاسخگویی و شفاف سازی” خودداری کرده است.

ایرنا نوشت: «خبرنگاران از وی سوال کردند که منشا این پول‌ها چیست در این باره شفاف سازی کنید، اما این نماینده از پاسخگویی به سوالات مطرح شده، امتناع کرد. با سوالات پی در پی خبرنگاران از کبیری، وی گفت: در این خصوص بیانیه صادر کرده‌ام به همان مراجعه کنید.»


منبع:رصد امروز
گرداوری مطلب مورد نظر توسط:علی نادری

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A