خانه » بیوگرافی » نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان

اطلاعیه سایت

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان / چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان / چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم

به گزارش سبک ۹۸ ؛ یکی از مهترین وظایف والدین در قبال فرزندان تربیت صحیح آن هاست . اکثر والدین با مشکل تربیت فرزندان رو به رو هستند و به دنبال راهکاری برای این کار می باشند . نکاتی که در پایین آورده شده می تواند به آن ها کمک کند .

چند نکته برای سلامت نفس و روح کودک به والدین

۱ – با مهربانی و ملایمت با کودک رفتار نمایند و رضایت او را مورد توجه قرار دهند تا پیوسته شاد باشد . آنچه باعث تفریح و خوشی اوست و از نظر شرعی و عقلی منعی ندارد و مذموم نیست برای او آماده کنند تا ناراحت و افسرده نگردد زیرا بدترین چیزها به خصوص برای اطفال غم و غصه است.

۲ – کودک را از اعراض نفسانی مذموم مانند غضب شدید ، خوف شدید ، غم و اندوه و خواب و بیداری بسیار دور نگه دارند و نگذارند که مرتکب شود زیرا این موارد باعث از بین رفتن نشاط کودک می گردند . با سیاست و اخلاق خوب ، او را به کارهای خوب تشویق کنند ولی اگر خواسته ای که کودک دارد به ضرر او نیست از آن منع نشود زیرا آنچه باعث نشاط و شادی او شود حافظ صحت و سلامتی او است .

۳ – به داشتن حیا و عفاف در کودک اهمیت داده و نزد او فحش و ناسزا نگویند و غیر از کلمات نیک به او یاد ندهند زیرا هر چه در این سن عادت شود پاک کردن آن دشوار است .  به طور کلی نباید در تادیب و تهذیب اخلاق اطفال سهل انگاری نمود زیرا در این سنین هر خلق و خو و خصلتی که در طینت طفل قرار گیرد به تدریج ملکه خواهد شد چون لوح نفس آن ها ساده و دارای رطوبت است و مطالب را به سهولت ضبط می کند .

۴ – تا شش سالگی باید تمرین ، عادت دادن ، ملایمت و سهل انگاری ، کودک را برای تعلیم و تربیت آماده کرد و او را به دانلود بازی مشغول نمود زیرا دانلود بازی برای اطفال به عنوان ورزش بدن و نفس است . سن مناسب برای شروع تعلیم کودک ، ۴ سالگی و به خصوص ۶ سالگی است که بهتر است او را به معلم بسپارند و به تدریج شروع به تادیب ، تهذیب اخلاق و تعلیم او نمایند . تعلیم کودک با مهربانی و تدریجی صورت گیرد تا موجب ملال و ناراحتی او نگردد و معلم نیز ادیب مودب خوش اخلاق باشد .

برای سلامت نفس و روح کودک به والدین توصیه می شود :

۱- همواره در تعدیل مزاج و تهذیب اخلاق او بکوشند .

۲- او را با نام نیکو بخوانند .

 

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان / چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم

 

راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان

والدین می بایست منابع غذایی در دسترس کودکان را کنترل کنند.

می بایست خودتان در مورد غذاهایی که خریداری می کنید و در منزل به کودکانتان ارائه می کنید تصمیم بگیرید و اجازه ندهید کودکان نظرشان را به شما تحمیل کنند.

اگر چه کودکان اغلب برای خرید غذاهایی که ارزش غذایی کمتری دارند اصرار می کنند ، ولی والدین هستند که باید مسئولیت انتخاب غذاهایی که به طور منظم در منزل ذخیره می کنند را به عهده بگیرند.

اگر خوراکی ای که کودکتان بدان علاقه دارد کاملا مغذی نیست می توانید برای یکبار (و یا به ندرت) آن خوراکی را برایش بخرید تا او احساس ممنوعیت و محرومیت شدید نکند.

نکات مرتبط با سلامت فرزندان

۱ – تنبیه بدنی كودكان هیچ تاثیرمثبت تربیتی، نخواهد داشت. این کودکان اغلب لجباز میشود و سعی دارند برخلاف انتظار والدین رفتار كنند.

۲ – کودکانی که والدین سیگاری دارند بیشتر جعفری ،سیب و برگه ی آلو بخورند تا کمتر دچار بیماری های ناشی از آلودگی فضای منزل شوند .

۳ – کوتاه کردن ناخن کودکان یکی از مهمترین کارهایی است که والدین باید انجام دهند . بلندی ناخن در کودکان خطر ابتلا به بیماری های عفونی و گوارشی را افزایش می دهد.

۴ – اعتیاد آوری گوشی‌های هوشمند برای کودکان به قدری بالاست که هر بار دادن گوشی هوشمند به آنها برابر با دادن یک گرم کوکائین به آنهاست!

 

نکاتی درباره تربیت فرزندان / راهکاری برای رژیم غذایی سالم کودکان / چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم


منبع:sabk98.com
گرداوری :ایرانی عکس

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A