خانه » عکس جدید » وزیر ارتباطات: دستور دادم شکایات مردم از کم‌فروشی اینترنتی رسانه‌ای شود

اطلاعیه سایت

وزیر ارتباطات: دستور دادم شکایات مردم از کم‌فروشی اینترنتی رسانه‌ای شود

وزیر ارتباطات: دستور دادم شکایات مردم از کم‌فروشی اینترنتی رسانه‌ای شود


I ordered peoples complaints from the Internet to be announced in the media - وزیر ارتباطات: دستور دادم شکایات مردم از کم‌فروشی اینترنتی رسانه‌ای شود

به نقل از ایرانی عکس:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: مردم از کم‌فروشی اینترنتی گلایه دارند و به همین جهت باید تنظیم مقررات در این استان‌ها نیز فعال شود و شکایات مردم را دریافت کند. این نیازمند این است که نظارت مردم بر مردم فعال شود. من گفتم روز شنبه تمام شکایاتی که در این رابطه با کم‌فروشی اینترنت وجود دارد، به صورت رسانه‌ای منتشر شود تا روشن شود مردم از چه کسانی شکایت دارند.

آذری جهرمی در این آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در این استانداری اظهار کرد: پیش از میزان دسترسی شبکه انتقال دیتا در این استان خراسان رضوی ۱۸۲ گیگابیت بر ثانیه بوده که این رقم امروز به ۶۰۰ گیگابیت رسیده است. پهنای باند این استان که پیشتر استانی مصرف کننده بود، به میزان ۳۶ گیگابیت در این ابتدای دولت یازدهم بود و امروز این رقم به ۲۷۰ گیگابیت رسیده و ۷.۴ برابر رشد داشته است.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۲ میلیون ۷۰۰ هزار کاربر اینترنت در این استان داریم. سرویس اینترنت در این بیش از ۱۸۰۰ روستای خراسان رضوی دائر شده و بیش از ۹۰۵ کیلومتر فیبر نوری در این استان کشیده شده است. در این این استان تلاش شده در این قالب طرح تکاپو، خدمات نیز در این کار زیرساخت ها رشد پیدا کند. با استفاده از فناوری اطلاعات بیش از ۸۰۰۰ شغل در این استان خراسان رضوی ایجاد شده که این رقم نشان می دهد این استان در این این حوزه پیشرو بوده است. به عنوان نمونه این استان در این سرویس حمل و نقل هوشمند چند سرویس ایجاد کرده است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: ما یک پایه ضعیف ۱۲ ساله در این حوزه ارتباطات داشتیم که امروز این ضعف چند برابر شده است. این که بدانیم چقدر با سطوح استاندارد فاصله داریم، مساله مهمی است. از اپراتورها علی رغم این که فضای رقابت خیلی خوبی دارند، انتظار داریم که با مردم روراست بوده و فضای رقابت را محترم می‌شماریم اما باید واقعیات را دید. برخی از مشکلات به مسایل شهری بازمی‌گردد و اطلاع داریم که این مسایل حل نشده و مساله فیبر نوری شهر مشهد باید حل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص برخی مشکلات حوزه توسعه فناوری ارتباطات گفت: بسیاری از مشکلات ما این است که میزان مصرف خدمات بالا رفته و برخی از توسعه‌ها بین ۳ جی و ۲ جی همپوشانی دارد و به همین جهت این سرویس ها در این برخی نقاط قابل دسترس نیست که این به شهرداری بازمی‌گردد و باید این مساله با همدلی در این استان  حل شود.

آذری جهرمی افزود: مشهد نکته متمایزی با ببینید شهرها دارد و آن این است که این شهر ویترین جمهوری اسلامی است. امروز بحث وای فای مشهد راه‌اندازی شده اما باید دید مشکلات آن چیست. واقعیت این است که در این خود مجلس، اولین نکته‌ای که بسیاری از نمایندگان مد نظر داشتند وضعیت اینترنت روستایی بود؛ چرا که توسعه آن با رونق کسب و کار ارتباط دارد. این یک پارادایم واکنش یافته در این نظام است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که هر جا ارتباطات نباشد، امنیت هم نداریم، خاطرنشان کرد: برنامه ما باید حل مشکل روستاها باشد. در این حال حاضر ۳۳۰۰ روستا در این استان داریم که فقط ۲۰۰ روستا از پوشش کامل برخوردار است. مابقی روستاها تحت خدمات USO هستند. با حل این مشکلات در این بازار تولیدات جامعه توسعه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: مردم از کم‌فروشی اینترنتی گلایه دارند و به همین جهت باید تنظیم مقررات در این استان‌ها نیز فعال شود و شکایات مردم را دریافت کند. این نیازمند این است که نظارت مردم بر مردم فعال شود. من گفتم روز شنبه تمام شکایاتی که در این رابطه با کم‌فروشی اینترنت وجود دارد، به صورت رسانه‌ای منتشر شود تا روشن شود مردم از چه کسانی شکایت دارند. این نظارت بهترین راه نظارت است و هیچ ترسی هم از هیچکسی نداشته باشید و ملاحظه‌ای نکنید. شکایات را منتشر کنید تا اصحاب رسانه آن را به مردم منتقل کنند و مردم بدانند شکایات کجاست و از کیست و چه کسی رعایت نمی‌کند. نمی‌شود ما مدیون مردم باشیم و مردم از ما طلب کنند و ما پاسخگو نباشیم.

آذری جهرمی عنوان کرد: مهم‌تر از همه این مباحث، مساله دولت الکترونیک و اشتغال است. در این خراسان رضوی راه‌اندازی پنجره واحد خدمات دولت در این روستاهای با بیش از ۶۰ خانوار وضعیت خوبی دارد. ۲۷ دستگاه دولتی در این بیش از ۱۳۰۰ روستا در این استان حضور دارند. رشد جمعیت روستایی در این این استان ناشی از همین مسایل است. همچنین در این حوزه تبدیل مشهد به شهر هوشمند اقدامات خوبی صورت گرفته و توسعه خوبی در این این زمینه صورت گرفته است.

ابراز تمایل آستان قدس بخاطر سرمایه گذاری در این حوزه ICT استان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که مشهد استانی با ۲۷ میلیون جمعیت شناور است و فضای بازار خوبی دارد، اضافه کرد: مراکز فناوری مشهد نیز مانند مراکز سنتی باید از خدمات ارتباطی به خوبی استفاده کنند. امروز در این مسیر سفر به مشهد با آقای رییسی، تولیت آستان قدس، همسفر بودیم و وی ابراز علاقه بخاطر همکاری در این حوزه ICT و کسب و کار داشت و بخاطر سرمایه‌گذاری آستان قدس در این این حوزه ابراز تمایل کرد.

آذری جهرمی گفت: وقتی این ظرفیت‌ها وجود دارد، مانعی غیر قابل حل نخواهد بود. امیدواریم موضوع اشتغال در این این استان به صورت ویژه توسعه یابد. هدف همه این اقدامات رسیدن به توسعه خدمات است. امروز باید دید هزینه سفر به مشهد از برخی نقاط کشور از سفر به آنتالیا بیشتر است. این فناوری اطلاعات است که می‌تواند در این این زمینه کمک کند. باید از طریق توسعه فضاهای ارتباطی، روح معنوی بارگاه امام رضا(ع) را در این کشور جاری کرد. البته خراسان رضوی فقط مشهد نیست و باید به شهرهای دیگر نیز کمک کرد.

وی اظهار کرد: باید با همه دانشگاه‌های فعال مشهد در این حوزه طرح تکاپو صحبت شود تا این ظرفیت‌ها به درستی مورد استفاده قرار گیرد. امروز طرح‌های متعددی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد که مجموع سرمایه‌گذاری آن حدود ۲۶۰ میلیارد تومان بوده که ۸۲۵ پروژه در این حوزه مخابرات را شامل می‌شود. همه این سرمایه‌گذاری‌ها وابسته به شرکت مخابرات ایران است. همچنین تا پایان امسال ۴۶۰ میلیارد تومان دیگر در این استان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: سطح فناوری کشور ما را سطح توقعات مردم مشخص می‌کند. امروز مردم می‌خواهند شبکه بهبود یابد که امیدواریم در این سفر بعدی به استان درخواست‌های سطح بالاتری از ما باشد. ما جدا از وظیفه نسبت به مردم، نگاه معنوی هم به مسایل داریم و آن نیز نگاه معنوی خدمت به زوار امام رضا(ع) در این این استان است.

تدوین مکانیزم حذف اینترنت حجمی ظرف یک ماه آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که در این حال حاضر حذف اینترنت حجمی جزو نخستین دستورات کار ماست، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم ظرف کمتر از یک ماه مکانیزم جدید آن با رفع اشکال تهیه شود.

محمد جواد آذری جهرمی در این آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در این استانداری در این جمع خبرنگاران اظهار کرد: حذف اینترنت حجمی جزو اولین برنامه‌های وزارتخانه است. اشکالاتی از سوی کاربران به این طرح وارد شده بود که اجرای آن متوقف شد. الان این امر جزو نخستین دستورات کار ماست که تلاش می‌کنیم ظرف کمتر از یک ماه مکانیزم جدید آن با رفع اشکال تهیه شود.

وی با اشاره به سفر خود به مشهد عنوان کرد: هدف ما از سفر بهره‌برداری از پروژه‌های آماده افتتاح استان بوده است. برنامه وزارتخانه بر اساس همان برنامه‌ای است که ما به مجلس ارایه کردیم. این همان برنامه‌ای است که دکتر روحانی در این برنامه دوباره ایران در این دوره انتخابات نیز ارایه کرده و به مجلس نیز ارایه شده بود. با توجه به این که پتانسیل خوبی در این عرصه فناوری اطلاعات در این کشور خصوصا در این حوزه اشتغال به واسطه نیروی انسانی و نخبه بازار و هم کشش خوبی که در این این بازار وجود دارد، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای نوپا و ایجاد خدمات جدید که موجب اشتغال شده و توسعه خدمات در این بستر اشتغال را در این پی دارد، در این دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که برنامه اساسی ما توسعه کسب و کارهای نوپا در این جهت رسیدن به تحولات بزرگ در این عرصه اقتصاد دیجیتال در این کشور است، گفت: بر همین اساس تمام زیربناهای ما در این این حوزه برنامه‌ریزی شده و امیدواریم طی این ۴ سال از فرصت بی‌نظیر انقلاب دیجیتال که در این کشور ما در این حال رخ دادن است، به نفع مردم استفاده کنیم.

آذری جهرمی با اشاره به پروژه‌های افتتاحی به مناسبت هفته دولت در این استان عنوان کرد: میزان سرمایه‌گذاری پروژه‌های امروز ۲۵۹ میلیارد تومان است. از مجموع ۷۳ شهر این استان ۵۶ شهر پوشش نسل ۳ داشته که امروز ۸ شهر دیگر به این آمار افزوده می‌شود. در این حوزه پوشش نسل ۴ نیز ۴۲ شهر استان تحت پوشش این شبکه بوده که امروز ۷ شهر دیگر خراسان رضوی تحت پوشش این شبکه قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین در این زمینه پهن باند ثابت ۳ شهر استان یعنی مشهد، نیشابور و سبزوار از خدمات بهره‌مند بود که امروز چناران نیز به آن افزوده می‌شود. حدود ۲۰ هزار ظرفیت خطوط پهن باند نسل جدید بخاطر تلفن‌های ثابت به خصوص در این مسکن مهر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که تعدادی از آن واگذار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خراسان رضوی را یکی از موفق‌ترین استان‌ها در این ایجاد اشتغال در این بستر فناوری اطلاعات ارزیابی و عنوان کرد: مهم‌ترین بحثی که در این این سفر پیگیری می‌شود و جزو نقاط قوت این استان است، این است که این استان یکی از موفق‌ترین استان‌ها در این پیاده‌سازی اشتغال در این قالب طرح تکاپو بوده است. امروز در این خراسان رضوی سرویس‌های حمل و نقل محلی راه‌اندازی شده که با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های استان بوده است. بنا بر آمار اعلامی در این سال گذشته ۸۰۰۰ شغل در این حوزه خدمات فناوری اطلاعات در این این استان ایجاد شده است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در این گذشته در این استان تفاهماتی در این استان در این حوزه اشتغال صورت گرفته بود که به سرانجام نرسیده و باید علل آن را بررسی کرد. در این ۶ ماهه گذشته بالغ بر ۱۱.۳ میلیارد تومان وام از محل وجوه اداره شده به شرکت‌های دانش‌بنیان استان پرداخت شده که همین پرداخت‌ها توانسته ۵۰۰ شغل ایجاد کند.

وی تصریح کرد: ۴ حوزه ویژه در این استان می‌تواند مورد توجه قرار گیرد که از آن می‌توان بخاطر ایجاد اشتغال در این حوزه فناوری اطلاعات بهره برد. حوزه نخست حوزه گردشگری، حوزه دوم کشاورزی، حوزه سوم توریسم سلامت و حوزه چهارم خدمات شهری با توجه به زوار ۲۷ میلیونی این شهر و استان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با آستان قدس رضوی نیز مذاکراتی داشته‌ایم که به نظر می‌رسد انگیزه خوبی در این این مجموعه بخاطر ایجاد اشتغال در این عرصه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپا در این این حوزه وجود دارد.

وی مشهد را ویترین جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تردد اتباع خارجی دانست و تاکید کرد: باید سطح خدمات در این عرصه ارتباطات در این مشهد ممتاز باشد و این ویترین وضع بهتری داشته باشد. از سازمان تنظیم مقررات خواسته‌ایم که نظام ارزیابی در این این شهر و استان نیز ایجاد شود. به عنوان نمونه به من اطلاع داده شده خدمات وای فایی که اینجا راه‌اندازی شده خیلی کیفیت خوبی ندارد و باید حل آن را با جدیت پیگیری کنیم. باید سطح خدمات در این اینجا شرایط بهتری داشته باشد.

جمع اوری: ایسناجمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A