خانه » اخبار روز » چالش جدید ترامپ برای هیلاری

اطلاعیه سایت

چالش جدید ترامپ برای هیلاری

چالش جدید ترامپ برای هیلاری


به گزارش نیویورک پست، دونالد ترامپ پس از آغاز دوران ریاست جمهوری خود شاید از دیگر کشورها بخواهد درباره پرونده هیلاری کلینتون تحقیق کنند.

دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری وعده داده بود برای رسیدگی به پرونده ایمیل‌های کلینتون و مبالغ هنگفتی که در دوره تصدی وی بر وزارت خارجه برای بنیاد کلینتون واریز شده بود، دادستان ویژه‌ای را منصوب کند.

هر چند ترامپ هفته گذشته اعلام کرد کلینتون را بر سر این مسائل تحت پیگرد قرار نخواهد داد اما با این حال، روزنامه نیویورک پست گزارش داد رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به دنبال آن است تا سفرای ایالات متحده در سایر کشورها را ترغیب کند تا دولت‌های خارجی درباره منابع مالی بنیاد کلینتون تحقیق کنند.

این وضعیت در حالی است که بازشماری آرای ریاست جمهوری در ویسکانسین به شدت موجب عصبانیت ترامپ شده است.

این روزنامه به نقل از منبعی که گفته می‌شود از نزدیکان ترامپ است، نوشت: هائیتی و کلمبیا پست‌های دیپلماتیک مهمی خواهند بود، چرا که بخش زیادی از این پول در آنجا هزینه شده است.

در این گزارش آمده است بر اساس ایمیل‌های افشا شده کلینتون، وزارت امور خارجه آمریکا بعد از زلزله سال ۲۰۱۰ در هائیتی کمک‌هایی را به ارزش ۱۰ میلیارد دلار توزیع می‌کرد، اما برخی از افراد مرتبط با بنیاد کلینتون برای دریافت این کمک‌های مالی در اولویت قرار داشتند.

بیل کلینتون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بنیاد کلینتون را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کرده است؛ این بنیاد به دلیل دریافت منابع مالی خارجی در ازای اعمال نفوذ در سیاست‌های این کشور از جانب دو حزب جمهوریخواه و دموکرات هدف انتقادهای شدید قرار گرفته است.

۵۲۳۱۱

منبعمنبع نیکگو

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A