خانه » اخبار روز » کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگی

اطلاعیه سایت

کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگی

کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگی


کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگیReviewed by Omid on Feb 1Rating: ۵.۰

در واقع زندگی چیزی جز روند پیاپی مواجه شدن با مسایل و مشکلات و تلاش برای حل و فصل آنها نیست. ما ناگزیر هستیم برای هر یک از مسائل و مشکلاتی که در فعالیتهای مختلف زندگی اعم از تحصیلی، شغلی، اقتصادی و … پیش می آید، راه حلی بیابیم.

%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86 %D9%87%D8%A7%DB%8C %D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C - کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگی

 

مدیریت بحران های زندگی

افراد در زندگی روزمره با مشکلاتی روبه رو می شوند که همواره در صدد حل آن هستند و بهترین راهکار برای رفع این معضلات اجرای درست و دقیق مهارت های زندگی است. فرد نخست باید مشکل خود را به طور واضح مشخص کند و همچنین از شخصیت خود شناخت کافی داشته باشد تا بتواند به طور موثر عمل کرده و مسئله را به درستی حل کند.

* همدلی گام دوم مهارت زندگی است
البته این مهارت ها با همدلی نیز کسب می شوند. این گونه به فرد فرصت داده می شود تا با موقعیت های اجتماعی دیگر برخورد کند و با شناسایی افراد دیگر در موقعیت مشابه بتواند قدرت مقابله ی خود را در روبه رو شدن با چالش های زندگی بالا ببرد.

* بهبود روابط اجتماعی با روابط بین فردی
اشخاص با داشتن یک رابطه سالم و موثر با دیگران می توانند در مواقع لزوم از آن ها راهنمایی و مشورت بگیرند و و به نحو دقیق و کامل خواسته ها و نیازهای خود را ابراز کنند. زمانی که روابط بین فردی یک شخص موفق باشد روابط اجتماعی و خانوادگی او نیز بهتر می شود.
یک روانشناس می گوید:اگر افراد در روابط اجتماعی، خانوادگی و دوستانه خود فضای مثبتی را حاکم کنند، رابطه خود را به سمت بهتری هدایت می کنند. اشخاص باید اعتماد منطقی به یکدیگر داشته باشند. کمک کردن به دیگران باعث صمیمیت در ارتباط می شود. بهترین راهکار بهبود یک ارتباط بین فردی احساس راحتی در برخورد با دیگران است. اشخاص باید انتقادپذیر باشند و حس مقایسه و ارزیابی کردن نداشته باشند.

*انتخاب های زندگی باید عاقلانه باشد
تصمیم گیری برای رفع مشکل خاص مهم ترین و حساس ترین بخش زندگی هر انسانی است.انتخاب کردن چه مربوط به مسائل کم اهمیت یا پر اهمیت باشد در زندگی فرد تاثیر خود را می گذارد. چون زمانی که شخص درباره مسائل جزئی خود انتخاب درستی داشته باشد، در مراحل مهم و تاثیرگذار زندگی نیز موفق می شود و به طور حتم عاقلانه دست به انتخاب می زند و سنجیده عمل کند.
نگار، ۲۲ ساله، می گوید:در سن ۲۰ سالگی با پسری آشنا شدم که وعده ازدواج را مطرح کرد و من بدون هیچ تفکر و تحقیقی پیشنهاد او را پذیرفتم، اما پس از مدتی دوستی مرا ترک کرد. این اتفاق آینده مرا تحت تاثیر قرار داد و اعتمادم نسبت به افراد اطرافم را از بین برد.

کلیدهای طلایی برای حل بحران های زندگیمنبع

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A