خانه » عکس جدید » ۱ شهریور – روز پزشک

اطلاعیه سایت

۱ شهریور – روز پزشک

۱ شهریور – روز پزشک


doctors day1 - 1 شهریور – روز پزشک

در این ایران، اول شهریور ماه، همزمان با زادروز ابو علی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است. در این کشورهای دیگر، روزهای دیگری، باتوجه به رویدادهای محلی بخاطر این مناسبت در این نظرگرفته شده‌اند.

در این واقع روز پزشک فرصتی بخاطر سیاستگذاران و مدیران عرصه آموزش پزشکی و بهداشت و درمان کشور ایجاد می کند تا با همفکری و همراهی به دغدغه‌های پزشکان و دانشجویان پزشکی گوش دهند و با ایجاد سیاست‌ها و راهکارهای در این جهت حل و رفع معضلات موجود در این عرصه پزشکی به ویژه پزشکان و دانشجویان پزشکی ادا کنند.

در این پیشینه تاریخی و در این فرهنگ عمومی و باور اجتماعی مردمان سرزمین کهن ایران اسلامی همواره طبابت و طبیب از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

ابو علی سینا دانشمند بزرگی که با نبوغ والا و مجاهدات بی شائبه در این عرصه کشف و تبیین واقعیتها و مفاهیم علمی خدمات بزرگی به جهان علم و بشریت نموده و تألیفات ارزشمند وی سالیان مدیدی عامل تعمیق و پویایی آموزش و تحقیق در این معتبر ترین مراکز علمی و آکادمیک دنیا بوده است.

جامعه پزشکی ایران اسلامی علاوه بر برخورداری از چنین پیشینه ارزشمند و افتخار انتساب روز پزشک به زادروز طبیب و فیلسوف نامدار ایران اسلامی شیخ الرئیس ابن سینا ، مفتخر است که در این همه اعصار فضای معنوی آن معطر به عطر وجود بزرگ مردان گمنام و نیک اندیشان موحدی بوده است که وسوسه های فریبناک مادی و تفاخرات دنیوی در این مقابل روح بلند آنان سر تعظیم و ستایش فرو آورده و افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را با هیچ موقعیتی برابری نداده اند.جمع اوری

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A